Jak udělat polyesterovou přikrývku opět měkkou? 1 Tajemství

Můžete si osvojit dovednosti, jak opět vyrobit měkkou polyesterovou deku s jednou tajnou přísadou. Uhodnete to? Odpověď je ve vaší kuchyni!

Pokud jste si přečetli našeho průvodce jak opět udělat měkkou přikrývku , můžete být obeznámen s octem jako alternativou bělidla. Tato šikovná přísada však může také změkčit vaši polyesterovou přikrývku. Zahrnuli jsme také některé pokyny pro péči a praní, abychom zajistili, že vaše deka zůstane měkká.

& nbsp;

Jak změkčíte polyesterovou přikrývku?

Nejlepší způsob, jak polyesterovou přikrývku opět zjemnit, je použití bílého octa v pracím cyklu. Pokud si všimnete, že vaše polyesterová deka je tuhá, omyjte ji po dlouhou dobu v typickém cyklu bílým octem. Udělejte to bez dalších přísad nebo pracích produktů a nechte kyselá vlastnost octa dělat svou práci.

& nbsp;

Tajemstvím opětovné měkkosti polyesterové deky je ocet

Proč ocet změkčuje polyesterové přikrývky? Ocet je oblíbená alternativa aviváže k těm, které kupujete v obchodech, protože přirozeně prořezává vlákna, která se shlukovala. Ocet nejen uvolňuje vlákna přikrývky, ale dokonce zabraňuje statické elektřině, když jej používáte na prádlo.

Dalším důvodem, proč můžete použít ocet jako aviváž pro polyesterové přikrývky a jiné materiály, je to, že odstraňuje zbytky mýdla z praní. Kyselost není na dece příliš tvrdá, ale stačí k rozpuštění zbytku z alkalických detergentů, které mohou změnit strukturu deky.

& nbsp;

Jak udržet měkkou polyesterovou přikrývku

Správná péče a údržba by měla udržovat polyesterové přikrývky po dlouhou dobu měkké . Pokud není deka znečištěná, nemusíte ji často prát. Osvědčené postupy pro zachování měkké textury polyesterové deky jsou navíc jemný prací prostředek a jemné praní.

Některé přikrývky, jako je rouno, mohou také používat polyester. Nejlepším způsobem, jak udržet vaše polyesterové rouno měkké, je vyhnout se vysokým teplotám a agresivním chemikáliím. Takové přikrývky jsou dokonce přirozeně odolné vůči skvrnám, takže je nemusíte tak často prát. Pokud se chcete dozvědět více o jak zachovat měkké flísové přikrývky , psali jsme o dvou nejlepších metodách, které můžete udělat, a další tipy pro péči .

& nbsp;

Můžete použít aviváž na polyesterové přikrývky?

I když je polyesterová tkanina syntetická a snadněji se udržuje bez námahy než přírodní vlákna, měli byste se vyhnout postupům, jako je používání změkčovadel tkanin aby byla měkká. Pokud chcete oživit polyesterovou přikrývku, vyperte ji tak, jak to obvykle děláte, ale s bílým octem. Změkčovače tkanin a dokonce i odstraňovače skvrn, jako je bělidlo, mohou zničit polyesterové přikrývky, takže dávejte pozor na výrobky, které použijete k praní.

Nejlepší je také zkontrolovat štítek deky, kde najdete další pokyny výrobce týkající se péče. A pro správný způsob praní a sušení polyesterových přikrývek pokračujte ve čtení níže.

& nbsp;

Jak prát polyesterovou přikrývku

Zkontrolujte značku přikrývky a ujistěte se, že dodržujete doporučené postupy. Je běžné, že polyesterové přikrývky lze prát v pračce, pokud použijete šetrný cyklus, ale pokud si nejste jisti, můžete deku vždy ručně prát ve vaně nebo dřezu. Hlavní body, které je třeba pamatovat při praní polyesterových přikrývek, jsou jemný prací prostředek a teplá voda bez bělidla nebo aviváže.

Bylo by nejlepší, kdyby jste deku neumývali také jinými materiály a textiliemi, abyste je nepoškodili. A navíc nikdy nevystavujte polyesterovou přikrývku něčemu teplejšímu než 120 ° F, protože vysoká teplota vlákna zničí.

& nbsp;

Jak sušit polyesterovou přikrývku

Jak sušíte polyesterovou deku? Můžete použít sušičku k sušení polyesterové deky? Odpověď závisí na doporučeních značek.

Nejbezpečnějším způsobem, jak sušit polyesterovou přikrývku, je položit ji na sušicí rošt a poté ji nechat úplně vyschnout na vzduchu . Přebytečnou tekutinu, kterou nasákl, můžete také odstranit vložením do ručníků a jemným válcováním. Nikdy nepokazte deku, aby si udržela svůj tvar. V některých případech jej můžete sušit v bubnové sušičce na nejnižší teplotu sušičky pomocí < span style = "font-weight: 400"> tenisové míčky a nic jiného, ​​ale vyndejte ho ještě vlhký a dokončete sušení venku, abyste zabránili zvrásnění.

& nbsp;

Jsou polyesterové přikrývky měkké?

Polyesterové přikrývky jsou měkké a představují vynikající alternativu k dražším fuzzy přikrývkám, které používají přírodní vlákna, jako je vlna a prachové peří. Polyester je také velmi trvanlivý uprostřed opotřebení, praní a sušení. A pokud chcete dosáhnout větší měkkosti a prodyšnosti, najděte si polyesterovou přikrývku smíchanou s jinými materiály, jako je bavlna.

& nbsp;

Polyesterová deka vs akrylová deka

Bitva o syntetické materiály u přikrývek obvykle končí u polyesterových a akrylových přikrývek. Abyste věděli, jakou látku musíte získat, nezapomeňte na hlavní vlastnost, kterou můžete očekávat od polyesteru a akrylové deky. Polyesterové přikrývky jsou vysoce prodyšné díky svým vlastnostem odvádění vlhkosti, zatímco akrylové vyhrávají v zadržování tepla kvůli nedostatečné ventilaci.

& nbsp;

Závěr

Věděli jste, že můžete obnovit tuhé polyesterové přikrývky? Rychlá rekapitulace tohoto definitivního průvodce, jak vyrobit měkkou polyesterovou přikrývku, znovu ukázala, že bílý ocet je nejlépe střeženým tajemstvím pro změkčení polyesterových přikrývek. Je to bezpečná alternativa pro aviváže, ale pamatujte, že nic nepřekoná správnou péči o zachování měkkosti polyesteru.

Znáte další bezpečná kutilská řešení pro opětovné měkké přikrývky? Sdílejte své objevy v komentářích!