Jaký typ polštáře je nejlepší pro pražce žaludku? 3 nejlepší tipy!

Pokud jste zvědaví, jaký typ polštáře je nejlepší pro žaludeční pražce, měli byste zvážit tři faktory. Zahrnují tvar, strukturu a podporu polštáře. Tento článek bude podrobněji diskutovat o každém prvku.

Pro rychlou odpověď jsou ploché polštáře vhodné pro žaludeční pražce. Tímto způsobem je stále udržován neutrální postoj. Ale než si polštář zploštíte, je také nejlepší pochopit, proč žaludeční pražce vyžadují pro svůj polštář specifické vlastnosti.

Nejlepší typ polštáře pro pražce žaludku

Tvar

I když je pravda, že polštáře na spaní obvykle přicházejí ve čtvercích a obdélnících, tvar mohou stále ovlivňovat materiály, které používají. Například některé náplně jako peří a polyester si nezachovávají své podmínky po celou noc než paměťová pěna. Žaludek musí najít polštář, který si udrží svůj tvar a nebude vytvářet shluky, aby zajistil podporu.

Polštář, který používáte, může navíc umožňovat tvarovatelnost. To je výhodné pro žaludeční pražce, protože si mohou přizpůsobit tvar polštáře podle typu těla. Rovněž zajistí, že vaše hlava a krk jsou dobře podepřeny, protože tyto oblasti nejvíce trpí spánkem na břiše.

Struktura

Jak již bylo zmíněno dříve, pokud máte spánek na břiše, je nejlepší použít plochý nebo nízký loftový polštář. Představte si, že používáte vysoký polštář, když ležíte na břiše. Nejen, že je váš krk odvrácen od těla kvůli této poloze spánku, ale vysoký polštář dále podpoří vychýlení těla.

Pokud spíte na břiše, nezapomeňte vybrat polštář s nízkým podkrovím. V opačném případě použijte polštář, který můžete upravit odstraněním části výplně, například pohanky. Snažte se mít výšku pod třemi palci, dokud vaše hlava a krk nebudou v pohodlném úhlu a nebudete cítit tlak na krku nebo ramenou.

Komfort

Kromě podkroví polštáře nezapomeňte, že pro pohodlí je rozhodující také jeho pevnost. Spánek na břiše by měl používat měkký polštář, protože pevné jsou nepříjemné pro obličej. Také si chcete pamatovat, co vám nejlépe vyhovuje osobně, protože pražce se liší v tom, co považují za pohodlné.

Například jaký krycí materiál se cítí nejlépe na vaší pokožce? Někteří lidé mají rádi pocit saténu, zatímco jiným se bavlna snáze udržuje. Také si chcete zapamatovat celkovou ventilaci polštáře, protože se nechcete vzbudit kvůli horku nebo povzbuzovat vyrážky.

Nakonec by měl polštář pomoci snížit napětí na krku a ramenou. Bolest v této oblasti je typická pro pražce žaludku kvůli povaze polohy. Proto vyberte polštář, který drží vaše hlava a krk přizpůsobením se těmto částem.

Jak spát na žaludku

Když spíte na břiše, použijte plochý nebo tenký polštář pod hlavu, abyste zabránili tomu, aby se váš krk nacházel v úhlu dále od zbytku těla. Někteří dokonce doporučují polštář úplně ztratit a místo toho jej umístit pod pánev. Druhá špička je vhodná pro osoby s častými bolestmi zad, protože polštář uvolní tlak z páteře.

Když už mluvíme o zdraví zad, nezapomeňte se před spaním a po probuzení protáhnout. Tyto postupy by měly zajistit, že eliminujete stres v celém těle. Musíte také udržovat čistý povlak na polštář a zkontrolovat, zda je na pokožce měkký, abyste zabránili akné.

Protože je váš obličej v kontaktu s polštářem, nezapomeňte si ho před spaním umýt. Nejlepší by bylo, kdybyste pravidelně čistili polštáře, abyste zabránili hromadění nečistot. Pokud jde o celkové pohodlí, měkký, ale prodyšný potah by měl zajistit, že se po celou noc nebudete cítit horkí nebo podrážděni.

Proč je špatné spát na žaludku?

Spánek na břiše je velmi odrazován, i když některým to připadá pohodlnější. Pražáci žaludku by mohli preferovat tuto polohu, protože snižuje podmínky, jako je spánková apnoe. Napínáte však krční svaly a podporujete špatné zdraví děložního čípku, zvláště pokud spíte na břiše delší dobu.

Výsledkem je, že při pohybu hlavy zaznamenáte nepohodlí, jako je bolest a ztuhlý krk. Abyste měli dobrou polohu při spánku na břiše, musíte použít správný polštář. Přesto zkuste procvičovat spánek na zádech nebo na boku se správnými podpůrnými polštáři, dokud si na tyto pozice zvyknete místo na břiše.

Polštář na tělo je rozumnou úvahou, pokud chcete přejít do jiné spánkové polohy. Je obvyklé, že žaludeční pražci nakonec rádi spí na boku a mazlení s polštářem na těle je vynikající způsob, jak se cítit pohodlněji. Kromě toho tento polštář používáte k podpoře vyrovnání páteře a zabránění pádu na záda.

Závěr

Zatímco spánek na břiše není upřednostňován zdravotníky, některé podmínky mohou vyžadovat, abyste v této poloze ležel. Proto je vždy užitečné vědět, jaký typ polštáře je nejlepší pro žaludeční pražce. Obecně chcete polštář s nízkým podkrovím, který bude odpovídat vaší hlavě a krku.

Také chcete získat něco pohodlného podle svých osobních preferencí. Pamatujte, že každý pražce se liší a to, co by se mohlo někomu líbit, může jiný nenávidět. Stejně jako v jakékoli jiné poloze při spánku se snažte mít neutrální páteř a celé tělo správně vyrovnané.