Co je tvrdá matrace? Všechno, co je třeba vědět

Odpověď na to, co je polštářová tvrdá matrace, je již v samotném názvu. Je to pevná matrace, která má trochu větší polštář. Ve srovnání s jinými pevnými matracemi se bude cítit měkčí, aniž by zcela ztratil pevnou podporu.

Někteří výrobci také nazývají svou tvrdou matraci jako luxusní tvrdou matraci. Je tedy tento typ matrace pro vás ten pravý? Zjistěte níže!

Co je matrace s polštářem a je pro vás?

Polštářová pevná matrace je kategorie nebo typ pevné matrace s lehce příjemným pocitem. Tato konstrukce vyrovnává typický nedostatek pohodlí a kontury pro odlehčení tlaku, které člověk očekává od pevného lůžka. Polštářová tvrdá matrace však může být také název zaměnitelný s jinými pevnými postelemi s měkčí horní vrstvou, v závislosti na výrobci.

Polštář tvrdý proti plyšové matraci

Plyšová matrace může být další měkčí úrovní každé pevné postele. Ve srovnání s tvrdými matracemi nebo jinými pevnými matracemi má plyšová matrace o čtyři palce více pěny na horní vrstvě a některé mají dokonce přikrývku. Můžete také najít takzvané ultra plyšové postele, které jsou měkčí.

Matrace polštář vs polštář

Matrace na polštář je obvykle nejměkčí úrovní, kterou nabízí většina výrobců. Může to být také matoucí, protože některé značky považují své plyšové modely za polštář. Postýlku na polštář však můžete snadno odlišit od ostatních, protože nahoře má navíc polstrování, které je obvykle odnímatelné.

Polštářová firma proti matraci Eurotop

Matrace Eurotop je podobná konstrukci postele jako polštáře, protože má vyšší polstrování na horní vrstvě. Rozdíl je v tom, že tato vrstva dokonce přichází v různých pevných úrovních od velmi pevné až po ultra plyšovou. Proto je pevná postel Eurotop stejná jako tradiční pevná matrace, ale extra pěna nabízí uživateli větší odpružení.

Je polštář pevný pro boční pražce?

Pokud spíte na boku, může se vám dobře hodit polštářová tvrdá matrace. Pamatujte, že tato poloha musí používat měkké až středně pevné měkké postele, protože velmi tvrdá matrace nebude poskytovat ideální podporu nejtěžším místům těla. To povede k bolesti dolní části zad a ramen, které jsou společné pro boční pražce.

Musíte však také vzít v úvahu, že pohodlí je subjektivní. Nejlepší je nejprve vyzkoušet tvrdou matraci s polštářem, abyste zjistili, zda se vám líbí. Chcete něco, co nabízí obrys, který poskytuje úlevu od tlaku a také dobře tlumí záda a rameno.

Středně pevné nebo středně měkké lůžko pomůže udržet vaši páteř neutrální, protože ramena a boky nebudou klesat příliš hluboko, ale budou stále podepřeny. Jakmile budete mít tuto prioritu, zvažte svoji tělesnou hmotnost a typ matrace. Pevné polštáře by měly zajistit, že se příliš hluboko nepotopíte, i když jste na těžší straně, ale chcete zajistit, aby vám pohodlná vrstva poskytla váš ideální osobní pocit.

Je firma Cushion stejná jako střední?

Jste stále zmateni tím, co je polštářová tvrdá matrace? Výrobci také považují tuto postel za svou středně tvrdou matraci, protože je mezi pevnou a měkkou. Proto můžete bezpečně předpokládat, že můžete získat polštářovou pevnou postel, pokud je střední matrace ideální pro váš typ těla a spací pozici.

Firma vs. střední firma

Abychom vám to lépe porozuměli, pamatujte, že postele používají stupnici pevnosti. Pevná matrace bude mít hodnotu mezi 8 až 10, zatímco středně tvrdá nebo polštářová pevná bude plochá 5. Bude se cítit měkká, ale nepoddá se tlaku, který vede k nadměrnému potopení.

Jak zjistím, zda potřebuji pevnou nebo plyšovou matraci?

Jak tedy víte, která pevnost matrace je pro vás to pravé? Měli byste dostat plyšového nebo pevného? Nejprve zvažte svoji váhu, protože těžší jedinci by měli používat pevné lůžko, aby zajistili, že si udrží neutrální páteř a matrace zvykne klesat.

Pokud jste někdo do 130 liber, měli byste použít měkkou matraci, která vám dobře podepře tělo. Jakmile toto porozumění pochopíte, zvažte svoji polohu ve spánku. Pokud spíte na zádech nebo na břiše, rozhodněte se pro něco pevného a na druhé straně mohou boční pražce použít něco měkčího nebo středně plyšového, aby se zabránilo bolesti těla při špatném odlehčení tlaku.

Jaká pevnost matrace je nejlepší?

Nelze říci, že určitá pevnost je pro matraci nejlepší, protože každý jedinec se liší typem těla, osobními preferencemi pohodlí a spánkovou polohou. Můžete však očekávat jedinečný zážitek podle stupnice pevnosti.

Postel s hodnocením 1 by byla extra měkká, zatímco hodnocení 2 až 3 by byla měkká, a tyto matrace typicky potápějí tělo pražce. Hodnocení 4 by bylo středně měkké a 5 je střední, což je vyváženější. Postel s hodnocením 6 je středně pevná, zatímco postele od 7 do 8 jsou pevné bez jakéhokoli potopení.

Konečně je matrace s hodnocením 9 až 10 extra pevná a cítí se extrémně tvrdá. Možná dáváte přednost tomu, aby byl tento typ postele o něco měkčí, protože většina pražců uvažuje pouze o postelích s pevností 2 až 8.

Závěr

Pokud nakupujete postele, můžete narazit na typ polštáře. Co je polštářová tvrdá matrace? Můžete to považovat za středně tvrdou matraci, protože je stále pevná, ale s trochou měkkosti, aby vyrovnala nedostatek kontury typické pro většinu pevných postelí.