Jak si vyrobit mini polytunnel pro masožravé rostliny

Zajímá vás, jak vyrobit minipolytunnel pro masožravé rostliny? Dobrou zprávou je, že masožravé rostliny rostou dobře ve většině částí USA, zejména v zónách USDA 5 až 10.

Chcete-li vytvořit ideální minipolytunnel pro tyto rostliny živící se brouky, je nejlepší replikovat rašeliniště – přirozené prostředí masožravých rostlin. Půda nemá mnoho živin, a proto se tyto rostliny vyvinuly tak, aby jedly hmyz.

Jakmile máte mini sázecí stroj, můžete pěstovat různé druhy masožravých rostlin, jako je mucholapka Venuše, džbánky, rosičky, kobra lilie a další. Nemusíte tyto rostliny krmit ručně, protože hmyz jako mouchy a vosy se přirozeně stane kořistí vašich brouků.

Některé z masožravých rostlin, které byste měli do svého polytunu zasadit, zahrnují mucholapku Venuše, rostlinu fialovou, džbán obecný, kalifornskou džbán, rostlinu vodního kola, rosnatku kulatou, rosu rosou, opičí pohár a koblihovou lilii.

Jak vytvořit minipolytunnel pro masožravé rostliny

Pokud plánujete vytvoření mini skleníku pro masožravé rostliny, je třeba mít na paměti několik faktorů:

Půda

Jak jsme již prokázali, masožravé rostliny přirozeně rostou v bažinatém prostředí chudém na živiny. Pokud mícháte vlastní půdu, zkontrolujte štítky. Vaše rostliny nemusí dobře růst, pokud je v písku sůl nebo hnojivo v rašeliníku. Je lepší koupit půdu pro masožravé rostliny. Další informace najdete v místním zahradním obchodě.

Nejlepších výsledků dosáhnete smícháním jednodílného písku, jednodílného perlitu a tří dílů rašeliny. Smíchejte je v samostatné misce. Než vložíte půdní směs, položte na dno nádoby zahradnické dřevěné uhlí. Tím zabráníte tomu, aby voda páchla, a absorbuje nečistoty.

Přidejte své masožravé rostliny

Než je vyjmete z květináče, rozhodněte se o uspořádání svých rostlin. Některé masožravé rostliny mají citlivé kořeny, proto s nimi zacházejte opatrně. Základna vašich rostlin by měla být mírně nad okrajem květináče. Tímto způsobem rostliny nebudou hnít, pokud je hladina vody vysoká.

Ujistěte se, že víte, jaké jsou vaše rostliny. Například rosnatky a lapače much Venus milují slunce, takže je po většinu dne udržujte na přímém slunci. Můžete také přidat vodní rostliny, jako je alpská vodní kapradina a tráva s optickými vlákny, abyste svému mini skleníku dodali texturu.

Zalévání

Zalévání masožravých rostlin se liší od běžných rostlin. Voda z vodovodu obsahuje chlor a další minerály, které mohou vaše rostliny po určité době zabít. Dešťová voda funguje nejlépe, ale destilovaná voda funguje také, pokud jste v nouzi. Naplňte celou nádobu vodou. Vašim rostlinám se nejlépe daří ve vlhké půdě, podobně jako v bažině.

Sluneční světlo

Je snadné předpokládat, že tyto rostliny živící se brouky milují temná, temná místa. Masožravým rostlinám se však nejlépe daří za plného slunečního světla. Udržujte svůj minipolytunnelon na palubě, terase nebo mimo svůj dvůr. Jen se ujistěte, že má dostatek slunečního svitu. Za chvilku si užijete zahradu bez hmyzu.

Krmení rostlin

Pokud umístíte svůj minipolytunneloutside, vaše masožravé rostliny by měly přirozeně přitahovat hmyz. Pokud je však během zimy chováte doma, můžete je udržovat při životě tím, že je budete krmit ručně.

Péče o masožravé rostliny během zimy

Stejně jako jiné rostliny i tyto rostliny milující hmyz v zimním období spí. Mohou prospívat při nízkých teplotách, minimálně 20 ° F v noci, ale během dne by to nemělo překročit bod mrazu. Voda v půdě by neměla zůstat zmrzlá déle než týden. Pokud ano, je nejlepší vzít si minipolytunnelinside.

Proč jsou mini skleníky skvělou volbou pro zahradníky?

Skleníky jsou užitečné, praktické a ekonomické – všichni zahradníci sní o vlastnictví skleníku. Jedním z faktorů, který jim brání v nákupu jednoho, je finanční omezení. Většina lidí předpokládá, že skleníky jsou drahé. I když některé jsou, jiné možnosti by vyhovovaly jakémukoli rozpočtu.

Mini skleníky jsou ideální volbou pro ty, kteří mají omezený zahradní prostor, nebo pro ty, kteří dávají přednost nákladově efektivnějšímu řešení. Kromě toho zde uvádíme několik důvodů, proč byste měli investovat do mini skleníku:

Ideální pro malé prostory

Mini-skleníky můžete snadno umístit na balkony, paluby, terasy nebo dokonce na stoly. To je skvělá volba pro zahradníky, kteří se věnují pěstování a pěstování plodin, ale nemají k tomu dostatek prostoru.

Chraňte své rostliny před škůdci a zvířaty

Králíci, jeleni, myši a škodlivý hmyz rádi jedí listy a plodiny vašich rostlin. Držet je uvnitř apolytunnel udržuje tyto otravné bytosti pryč.

Chraňte své rostliny před nepříznivým počasím

Silný déšť, krupobití, nadměrné teplo a silný vítr mohou vaše rostliny poškodit. Minipolytunnel udržuje vaše rostliny v bezpečí a chráněné před špatným počasím. I když je venku bouře, vaše rostliny budou i nadále zdravě růst.

Sečteno a podtrženo, jak vyrobit minipolytunnel pro masožravé rostliny

Pěstování masožravých rostlin je vzrušující, ale musíte vědět, jak se o ně správně starat. Umístěním do mini skleníku zůstanou v bezpečí a ochraně bez ohledu na počasí venku.

Nyní, když víte, jak vyrobit apolytunnel pro masožravé rostliny, a máte svůj vlastní mini skleník, stačí jen plevel a vodu. Když budete hotovi správně, budete si svůj minipolytunnel užívat roky.