Jak si vyrobit polštář s potrubím a zipem

Zájemcům, kteří se chtějí naučit, jak vyrobit polštář s lemováním a zipem, stačí tři kroky. Můžete se rozhodnout vyrobit polštář se šňůrkou a neviditelným zipem, ale níže uvedená technika je přímější způsob, jak přidat definici vašich polštářů. Nenechte se zastrašit detaily, protože i ti, kteří nemají žádné zkušenosti s šitím polštářů, mohou vytvořit poutavý polštář.

Proč se ale obtěžovat potrubím? Přidáním tohoto šikovného detailu vytvoříte do svého polštáře další definici. Tato příručka vás také naučí, jak přidat zip pro pohodlnější styl zapínání.

Jak si vyrobit polštář na zip s potrubím

Krok # 1. Vyrobte si polštář

Prvním krokem je sestrojení polštáře podle požadované velikosti. Protože bude vypadat nejlépe načechraný pro typický dekorativní polštář, můžete si látku nastříhat podle přesných rozměrů polštáře. Na druhou stranu můžete kousky látky ořezat o palec větší, než jsou vaše rozměry polštáře, pokud nechcete přeplněnou povrchovou úpravu.

Ve srovnání s plně uzavřeným polštářem bez zipu chcete zadní část látky zkrátit o palec delší na jedné straně pro zip. Jakmile budete mít kousky látky na konstrukci polštáře, chcete jejich okraje před zasunutím zoubkovat. Nakonec položte dva kousky látky tam, kde jsou ty menší pravou stranou dolů, jejich dlouhé strany zarovnané a pravé strany lícem.

Krok # 2. Přidejte zip

Jakou velikost zipu byste měli použít? Chcete o něco kratší zip než hotový polštář a poté jej vycentrujte na okraj látky. Chcete-li se při šití vést, označte čáru od okraje zipu k okraji látky ve vzdálenosti půl palce od horního okraje na každé straně zipu.

Můžete šit ručně nebo použít stroj podél čáry s rovným stehem a vytvořit lýkové stehy nahoře mezi dvěma linkami, které jste vytvořili. Otevřete šev a vyžehlete jej, než připnete zip lícem dolů, a po stranách jej přišijte rovným stehem. Potom můžete trhací stehy roztrhnout pomocí rozrývače švů, abyste mohli zip do poloviny rozepnout.

Krok # 3. Umístěte potrubí

Po dokončení polštáře na zip můžete připnout potrubí kolem okraje přední části polštáře tak, aby potrubí směřovalo k pravé straně dolů. Zaoblete rohy oříznutím jejich okrajů a vyrovnejte šňůry tak, aby se setkaly, než se nalepíte. Vyklopte polštář pravou stranou nahoru a připněte přední stranu, abyste lépe viděli, kam jste se vydali.

Sešijte obě strany dohromady a ořízněte okraje, abyste dokončili polštář. Můžete jej otočit naruby a zkontrolovat, zda v něm nejsou roztřepené body. Přidejte do těchto oblastí nějaké lepidlo na látku a máte hotovo!

Jak vyrobit obálkový polštář s potrubím

Možná dáváte přednost polštáři se zapínáním na obálku místo zipu pro rychlejší vyjmutí. U tohoto typu polštáře je také snadné přidat potrubí, aby byl povrch profesionálněji vypadající. Začněte tím, že na látku odstřihnete přední část a dvě zadní části.

Krok # 1. Připravte si kousky látky

Pamatujte, že zadní části se stanou vaší obálkou jejich překrytím. Jejich rozměry mají stejnou šířku jako tvar polštáře a jejich výška bude 3/4 výšky polštáře. Pokud jde o přední kus látky, měl by mít přesné rozměry polštáře.

Krok # 2. Vyrobte potrubí

A co tkanina pro potrubí? Šířka pásů bude šířka šňůry plus příspěvek na šev se dvakrát znásobí. Délka by naopak měla být dostatečná, aby obešla polštář.

Položte šňůru doprostřed textilního pásu a před sešitím po celé délce ji přeložte na polovinu. Připevněte jej na spodní panel předního polštáře a vytvořte steh dva palce od konce potrubí. Šijte kolem křivky a upravujte látku tak, jak jdete, dokud nejste blízko od začátku.

Krok # 3. Postavte polštář

Nechte konce šňůrky setkat, aby šití skončilo, a měli byste být připraveni udělat si obálkový polštář sám. Přichyťte zadní díly k přednímu dílu a šijte s půl palcem příspěvku na šev. Ořízněte rohy a dokončete polštář otočením pravé strany ven.

Proč přidat potrubí na polštář?

Jak jste si přečetli, přidání potrubí na polštáře se zipem a obálky je relativně jednoduché. Proč byste se ale měli obtěžovat připojovat tento detail? Rychlá odpověď je, že tento jednoduchý doplněk vylepšuje definici a styl až do konce.

Vaše dekorativní polštáře budou vypadat rafinovaněji díky přidanému tělu ze šňůry potažené látkou. Tento proces je stejně jednoduchý a můžete experimentovat s barvami a vzory tkanin, které chcete přidat. Klíčem je zvládnout, jak nechat konce kabeláže hladce setkat.

Závěr

Šití polštáře je relativně snadné, tak proč nepřidat více podrobností a ještě to vylepšit? Pokud vás to zajímá, můžete rychle studovat, jak vyrobit polštář s lemováním a zipem. Díky zipu je výměna potahu snadná a potrubí vylepšuje vlastnosti polštáře, zejména pro dekorativní účely.

Průvodce výše vás naučí, jak vyrobit polštář se zipem a jak později přidat potrubí. Můžete šit strojem nebo ručně, abyste vytvořili rovné stehy a liché stehy. A než se nadějete, právě jste si vyrobili polštářek na zip s lemováním!