Jak zjistit, zda klony zakořenily. 2 testy k provedení

Existují dva způsoby, jak zjistit, zda mají klony kořeny. V dnešní době není divu, že mnoho zahradníků vytváří rostliny konopí pomocí nepohlavního rozmnožování. Může to znít komplikovaně, když uslyšíte slovo klonování, ale toto se jednoduše týká použití odřezku z mateřské rostliny.

Pomocí klonování můžete zajistit, že to, co budete sklízet, bude přesnou kopií vašich nejlepších rostlin tradičně nebo pomocí stroje. Pokud máte mateřskou rostlinu s vynikajícími vlastnostmi, klonování je nejlepší metodou reprodukce konopí. Musíte však také vědět, zda jsou klony zakořeněné, aby správně prováděly nezbytné postupy.

Test č. 1. Tahání

První a možná nejpřímější způsob, jak zjistit, zda se u vašich klonů vyvinuly kořeny, je jemně je tahat. Udělejte to pohybem nahoru s mírnou silou a měli byste cítit určitou pevnost, která naznačuje zakořenění. Při provádění tohoto testu buďte opatrní příliš brzy, protože nechcete poškodit kořeny a zabít klony.

Test č. 2. Zkontrolujte nový růst

Další způsob, jak zkontrolovat zakořenění, čeká, až vaše klony vyvinou nový růst. Pamatujte, že tahání může být riskantní, takže pěstitelé místo toho často čekají na nový růst. Mějte tedy na paměti, že zakořenění může trvat někde mezi 7 až 14 dny, takže očekávejte pouze držení půdy nebo nový růst kolem těchto období.

Měli byste také očekávat, že vaše klony nebudou vadnout, i když jste přestali mlhat, pokud vytvořili kořeny. Ale opět je tento test riskantní a může zabít vaše klony. Celkově byste měli na základě zkušeností zjistit, jaký test pro vás funguje, a označit si kalendář, kdy byste měli očekávat kořeny.

Proč vaše klony nekoreňují?

Se svými klony se můžete cítit v pohodě, pokud se ujistíte, že jste provedli správnou údržbu a postupy, abyste podpořili jejich kořenový vývoj. To zahrnuje vědět, co jim může také zabránit v zakořenění. Pravděpodobně zanedbáváte některé techniky, které ovlivňují zakořenění vašich klonů.

Chyby při odběru a přípravě řízků

Například musíte vzít odřezky, které jsou dostatečně dlouhé na to, abyste je zahrabali a postříkali. Pomohlo by, kdybyste je odřízli pod úhlem 45 stupňů, aby se zabránilo jejich zablokování. Před výsadbou odstraňte některé listy a ponořte je do kořenového hormonu.

Chyby v prostředí a médiu pro rootování

Zadruhé, prostředí pro řízky nemusí podporovat růst kořenů. Thepolytunnelis je vynikající způsob, jak zajistit prostředí s 90% vlhkostí, které podporuje zakořenění. Nezapomeňte použít vlhké médium, které má vliv na vývoj kořenů.

Pěstitelé obvykle používají jako kořenové médium minerální vlnu kvůli zadržování vlhkosti. Díky tomu je snadné zajistit, aby řízky nezůstaly někde v suchu, které by je mohly zabít. Pokud používáte vlnu, nemusíte často zalévat a po deseti dnech můžete očekávat zakořenění.

Chyby v údržbě

Vlhkost je zásadní pro podporu zakořenění klonů. Problematické je však také nesprávné zalévání. Chcete nastříkat spodní část listů, abyste zabránili rozvoji plísňových onemocnění. Pamatujte, že pokud vrchní část listů nevyschne, riskujete růst plísní.

Navíc zkontrolujte prostředí, kde držíte klony. Extrémní teplo nebo chlad mohou kořeny poškodit a zabít. A pokud používáte propagátor, vysušte kondenzát uvnitř i dole.

Jak klonovat rostliny konopí

Krok # 1. Výběr média a nastavení

Chcete-li dále zajistit, aby vaše klony zakořenily, vyberte vhodné kořenové médium a nastavení. Můžete použít stroje, které za vás udělají většinu práce ve srovnání s tradičními instalacemi. V opačném případě použijte vhodné prostředí a přidejte potřebné vybavení, jako je vlhkostní kupole a tepelná podložka.

Krok # 2. Pořizování a zakořenění řízků

Potom budete chtít použít zdravou rodičovskou rostlinu, která je dva měsíce po vegetativním cyklu, abyste zajistili, že vydrží řezání. Můžete si jej také připravit tak, že přestanete hnojit dny, než si budete chtít dát řízky. Tímto způsobem neriskujete, že klony odvádějí energii v rostoucí vegetaci od přebytku dusíku.

Vyberte větve s alespoň dvěma uzly a nevykazujte žádné známky poškození. Pomocí ostrého a sterilního nástroje pod úhlem 45 stupňů zvětšete plochu zakořenění. Umístěte řez do kořenového hormonu do kořenové kostky nebo klonovacího stroje.

Krok # 3. Údržba a přesazování

Jak již bylo zmíněno dříve, chcete každý den kontrolovat vlhkost svých klonů, abyste podpořili vývoj kořenů. Můžete také zamlžit listy a průběžně kontrolovat přítomnost plísní, abyste je okamžitě odstranili. Přesazení můžete očekávat do 10 dnů, v závislosti na kořenech.

Závěr

Klonování rostlin konopí je vynikající způsob, jak vyrobit stejné kopie kvalitních kmenů. Měli byste však vědět, jak zjistit, zda jsou klony zakořeněné, aby prováděly ideální postupy ve vašem řízení výroby. Kořeny můžete otestovat jemným tažením klonů nahoru nebo kontrolou nového růstu.

Pamatujte, že vývoj kořenů může trvat 7 až 14 dní, takže buďte opatrní při provádění testů, které mohou potenciálně poškodit vaše klony. Zakořenění klonů není něco, čeho by se měli zastrašit, a tak se kontroluje také odřezky. Postupem času získáte zkušenosti se svými praktikami a budete vědět, jak své klony zkontrolovat instinktem.