Jak si vyrobit péřový polštář. Nejlepší dvoustupňový průvodce

Můžete se rychle naučit, jak vyrobit péřový polštář ve dvou jednoduchých krocích. Trend výroby vlastních polštářů je dnes na vzestupu, protože vám dává úplnou svobodu s přizpůsobením. A vědět, jak mít svůj vlastní péřový polštář, vám umožní vychutnat si tento útulný polštář, aniž byste utráceli příliš mnoho.

Pokud jste obeznámeni s výrobou jiných polštářů, například polštářů se závažím, všimnete si, že metoda pro všechny polštáře je docela podobná. Začněte tím, že vyrobíte pouzdro, naplníte ho zvolenou výplní a polštář sešijete. Tento článek také poskytne další informace o péřových polštářích, na které byste mohli být zvědaví.

Průvodce pro začátečníky pro výrobu péřového polštáře

Krok # 1. Šití

Pokud znáte jakýkoli základní vzor polštáře, můžete si snadno vyrobit péřový polštář. Prvním krokem je šití samotného polštáře a máte plnou kontrolu nad jeho tvarem a velikostí. Nejjednodušší je obdélníkový polštář, takže musíte z vybrané látky vystřihnout dva obdélníky.

Položte kousky pravými stranami k sobě a čtyři strany sešijte půlpalcovým přídavkem. Pro další zabezpečení šijte druhý šev mimo první šev. To je nezbytné při výrobě péřového polštáře, protože je běžné, že peří prosakuje po stranách.

Po šití chcete oříznout přídavky na švy všech rohů a poté je otočit naruby, abyste je vyplnili. Toto je nejzákladnější způsob, jak vytvořit polštář na vycpávání peří, ale vždy můžete použít rozměry polštáře, které potřebujete, abyste měli perfektní velikost polštáře. Navíc nikdy nezapomeňte mít druhý šev, aby byl váš polštář odolný a udržel peří uvnitř.

Krok # 2. Plnění

Plnění polštáře peřím je snadné, ale čištění si můžete ušetřit umístěním nádoby na peří do velkého plastového sáčku, abyste chytili odletující. Získejte hrst peří a nacpejte jej dovnitř polštáře nebo si nádobu nalijte do polštáře pro rychlejší naplnění. Občas zatřepejte polštářem, abyste se ujistili, že uvnitř nejsou prázdná místa a zda je rozložení peří uspokojivé.

Můžete naplnit tolik, kolik chcete, aby bylo dosaženo požadovaného loftu a plnosti, nebo otestovat polštář tak, že si na něj lehnete, než přišijete zavírací otvor. Jakmile jste spokojeni s nádivkou, zašijte mezeru dvěma horními stehy a odstřihněte všechny volné nitě. Stejně jako při výrobě samotného polštáře chcete zajistit stehy, aby váš polštář neztratil peří.

Polštář Feather Vs Down

Běžnou věcí, se kterou si pražci pletou, je rozdíl mezi péřovým a péřovým polštářem a ty dva snadno rozeznáte podle samotných výplní. Například peří je větší než prachové peří a samotný polštář stojí méně. Na druhou stranu je peří menší, ale dražší, protože tato výplň neobsahuje ostny, které mohou ovlivnit pohodlí polštáře.

Dolů může také pocházet buď z kachen, nebo hus, přičemž první je snadnější získat. Je také běžné, že někteří výrobci mají pro své polštáře směs peří a prachového peří, které snižují náklady, ale přesto mají měkký a pohodlný polštář. V opačném případě můžete použít silnější polštář na péřový polštář, abyste se ochránili před pícháním brků.

Proč zvolit peří jako výplň polštáře

Pokud jste přesvědčeni o čistotě peří, nemusíte se ničeho obávat, protože jsou dezinfikovány a zpracovány pro použití v ložním prádle. Můžete si být jisti, že neobsahují bakterie, nečistoty a olej, aby byla zajištěna bezpečnost a kvalita. A co zkušenost s používáním péřových polštářů?

Ve srovnání s jinými materiály si na polštáři všimnete měkčího a lehčího pocitu, který je ideální pro přitulení. Vyrábí také přírodnější a ekologičtější nádivky pro ty, kteří chtějí udržitelné, ale užitečné předměty pro domácnost. Nakonec jsou péřové polštáře chladné, tvarovatelné, prodyšné, ale při správné péči dostatečně odolné po dobu až tří let.

To znamená, že musíte péřové polštáře uložit v prodyšném prostoru, pokud je nepoužíváte, abyste si udrželi jejich kvalitu. Teploty by neměly kolísat ani by neměly být extrémně horké, protože mohou vysušit přírodní oleje. A co víc, nevystavujte péřové polštáře vlhkosti, protože by mohly poškodit a shlukovat náplň.

Závěr

Péřové polštáře jsou považovány za jeden z nejluxusnějších polštářů na spaní díky své jedinečné hebkosti a útulnosti. Věděli jste ale, že se můžete naučit vyrábět péřový polštář ve dvou snadných krocích? Začněte tím, že si na péřový polštář přišijete podšívku na polštář zvolené velikosti a tvaru.

Je nutné zdůraznit dva švy, aby se z polštáře nevysypalo peří. Po dokončení můžete polštář naplnit tolik peří, kolik potřebujete k dosažení požadované měkkosti a loftu. Zajistěte otvor dvěma stehy pro další zabezpečení a váš péřový polštář je hotový.

Při správné péči můžete očekávat, že váš péřový polštář vydrží tři roky. To zahrnuje skladování na nějakém dobře větraném místě a na ochranu před vlhkostí. Nemusíte se však obávat nečistot a bakterií na peřích, protože jsou dezinfikovány pro použití v ložním prádle.