Jaká velikost matrace se hodí k postýlce pro batolata? Nejlepší průvodce

Odpověď na to, jak velká matrace se vejde do batolata, je 28 x 52 palců. Očekávejte však určité odchylky v těchto rozměrech, v závislosti na vaší batolatové posteli. Pamatujte, že musíte mít postel a matraci stejné velikosti, podobně jako při nákupu jiných matrací.

Tento článek také pojednává o tom, jak můžete zajistit, aby matrace, kterou získáte, byla pro vaše dítě ta nejlepší. Je vaše dítě vůbec připraveno použít tento typ postele? Zjistěte více níže!

Jaká je velikost matrace pro batolata?

I když mohou existovat různé varianty v závislosti na použité matraci a rámu; matrace pro batolata má obvykle rozměry 28 x 52 palců. Tato velikost je ideální pro batolata nebo malé děti, které vyrostly z postýlky. Postel pro batolata může být užitečná také pro děti s menším typem těla.

Mělo by vaše dítě přejít do postýlky pro batolata?

Jen proto, že vaše dítě je batole, ještě neznamená, že jej můžete bez uvažování přeměnit na tzv. Batole. Je však běžné, že děti ve věku od 18 do 24 měsíců absolvují postýlky, protože v tomto věkovém rozmezí se začínají aktivizovat a vylézají z postýlky. Pokud je váš drobec také vysoký asi tři metry, vystavuje ho riziku, že se z postýlky dostane, a pro bezpečnost je nejlepší přejít na dětskou postýlku.

Rozhodujícími faktory pro to, aby dítě mohlo používat postýlku pro batolata, jsou nakonec jeho fyzické atributy, chování a milníky. Když vaše dítě fyzicky vyroste a bude schopné různých pohybů, budou zábradlí postýlky také riskantnější. Jak nyní pomáháte dítěti přizpůsobit se nové posteli?

Jak pomoci dítěti přejít do postýlky pro batolata

Možná si myslíte, že vaše dítě je příliš malé na to, aby vědělo, co se děje, ale vysvětlovat mu a hovořit s ním o této nové zkušenosti by mělo být vzrušující a méně děsivé. Můžete vysvětlit, že bude používat velkou dětskou postel a co od této nové aktualizace očekávat. Vyprávěním příběhu si ho můžete dokonce zpříjemnit, takže budou mít postavy, s nimiž se bude vztahovat.

Ale protože používání postýlky pro batolata je nový zážitek, chcete přejít, když vaše dítě nebude čelit žádným dalším „velkým změnám“. Například vaše dítě možná začíná chodit do školy. Nechcete své dítě přemoci, protože zpracovává mnoho změn současně.

Poslední tip je zajistit, aby byl večer před spaním známý. Držte se stejných nočních rutin, které vašemu dítěti pomohou cítit se při spánku pohodlněji. Můžete také mít zkušební spánek s jeho / její oblíbenou plyšovou hračkou, abyste mu pomohli zvyknout si na novou postel.

Jaký druh matrace používáte pro batole?

Kromě velikosti další otázka rodičů přijde na to, jaký konkrétní typ matrace funguje pro postel pro batolata. Můžete si vybrat jakýkoli materiál, pokud je hluboký maximálně šest palců, abyste dosáhli ideálního pohodlí dítěte. Někteří rodiče také přísahali, že místo pružiny použijí na podporu vyvíjejícího se těla dítěte něco podobného jako pěna.

Nejlepší matrací pro vaše batole je něco, co může podporovat jeho páteř. To znamená, že by mělo být dostatečně pevné, aby vaše dítě neklesalo příliš hluboko, ale také dostatečně měkké pro pohodlí. Někteří lékaři také doporučují měnit matraci každé tři roky ve věku od 0 do 10 let, aby bylo zajištěno, že vaše dítě dostane ideální strukturu.

Je postel pro batolata stejně velká jako matrace do postýlky?

Zatímco fáze používání postele začínají od postýlky po postýlku pro batolata, věděli jste, že batolecí matrace měří stejně jako matrace do postýlky? Proto můžete matraci do postýlky použít i na rámu postele pro batolata. Vaše dítě by však mohlo upřednostňovat jinou a mírně měkčí matraci, protože ty, které se používají v postýlkách, mají tendenci být pevnější, aby podpořily velmi malé dítě.

Je batole stejné jako dvojče?

Batole není stejné jako oddělené postele, protože je větší a slouží jako další fáze, jakmile vaše dítě vyroste z batole. Nezapomeňte, že z matrace se dvěma postelemi se může stát pohovka, protože je 75 palců dlouhá a 38 palců široká. Někteří rodiče však postýlku pro batolata přeskočí a dítěti okamžitě dají použít samostatnou postel, takže ji může mít až do dospívání.

Jediným možným problémem pro batole používající matraci s dvojitou velikostí je to, že se mu bude těžko přizpůsobovat na větší velikost. Nejlepší by bylo uvažovat pouze o této velikosti postele, pokud je vašemu dítěti alespoň tři roky nebo pokud je vysoký asi 35 palců.

Závěr

Pokud vaše ratolest přerostla postýlku, je čas ji převést do postýlky pro batolata. Ale víte, jaké velikosti matrace se hodí k postýlce pro batolata? Měří 28 x 52 palců, což je také stejná velikost jako matrace do postýlky.

Chcete však získat něco měkčího, aby se vaše dítě cítilo pohodlněji. Někteří rodiče dokonce úplně přeskočí matraci pro batolata a místo toho se rozhodnou pro dvoulůžkovou postel. Celkově vaše rozhodnutí spočívá v tom, zda bude matrace pro batolata ideální pro velikost a fyzické milníky vašeho dítěte.