Jak zablokovat africké fialky. Nejlepší dvoustupňový průvodce

Naučit se, jak zablokovat africké fialky ve dvou snadných krocích. Pamatujte, že i když jsou africké fialky relativně nenáročné na údržbu, budou mít prospěch z praktik slepých pokusů. Tímto způsobem mohou vaše rostliny prodloužit dobu kvetení a vytvářet zdravé květiny.

Kromě mrtvého bodu nezapomeňte udržovat své africké fialky ve stabilním prostředí. Můžete zvážit pěstování těchto rostlin v polytunnel, abyste je chránili před ostrým slunečním zářením, větrem nebo deštěm. Také byste měli být schopni zvládat potenciální problémy pohodlněji uvnitř.

Jak se vypořádat s utracenými květy afrických fialek

Krok # 1. Kontrola a odstranění

Chcete-li začít zablokovat africké fialky, chcete vždy dávat pozor na umírající nebo vybledlé květy. Ve srovnání s ostatními květinami budou vypadat znatelně nezdravě. Je zásadní je okamžitě odstranit, aby se zabránilo jejich konkurenci s novými květy z hlediska živin. To je důvod, proč africké fialky těží z mrtvého bodování, pokud chcete zajistit zdravé květiny a prodloužené období kvetení.

Mrtvé květy můžete odstranit tak, že jeden držíte a stříháte jej za mrtvou tkání ostrými a sterilními nůžkami. Nezapomeňte použít sterilizované a ostré nástroje, abyste zajistili čistý řez a zabránili přenosu nemoci. Když už mluvíme o tom, nedoporučuje se odtrhnout květinu, protože by to mohlo poškodit africkou fialovou a potenciálně podpořit houbovou infekci.

Více chcete řezat blízko místa, kde se rozvětvují květy z hlavního stonku. Také by bylo nejlepší odstranit celou stonku, pokud je to pro vzhled rostliny lepší. Na rozdíl od jiných kvetoucích rostlin nemusíte staré květní stonky nechat na afrických fialkách, protože i tak nakonec zhnědnou.

Krok # 2. Údržba

Po odříznutí vybledlých a umírajících květů chcete své rostliny nepřetržitě kontrolovat po celou dobu kvetení. Tímto způsobem můžete vždy co nejrychleji odstranit nezdravé květy a nechat své rostliny vypadat úhledně. Více to pomůže rostlině čerpat energii na produkci nových květů, které mohou trvat tři až šest týdnů.

Někteří zahradníci také odtrhnou vybledlé květiny. Nezapomeňte odstranit součásti co nejblíže k základně. To platí také v případě, že používáte nůžky, ale dejte pozor, abyste nestříhali do hlavního stonku, protože to může zabránit vývoji nových květů.

Jak stříhat africké fialky

Další praktikou údržby, kterou mohou vaše rostliny těžit, je prořezávání. Africké fialky však nevyžadují těžké řezání ani ořezávání. Zaměřujete se pouze na odstranění mrtvých a poškozených částí vedle vyčerpaných květů.

To pomáhá novému růstu rostliny snáze získat přístup ke světlu a vzduchu pro lepší vývoj. Řezání afrických fialek může být kdykoli během roku, pokud si všimnete mrtvých částí. V rámci údržby můžete také každý měsíc odstranit spodní listy, abyste udrželi na rostlinách úhledný vzhled a vytvořili nové listy.

Jak zajistit, aby africké fialky kvetly

Teplota a světlo

Kromě mrtvé hlavy má správná údržba a péče vliv na zdravé květy vašich afrických fialek. Rostliny můžete například udržovat v polytunnel, abyste zajistili optimální prostředí pro jejich květiny. Africkým fialkám se nejlépe daří tam, kde je mezi 70 až 90 ° F ve dne a 65 až 70 ° F v noci.

Cokoliv pod 60 ° F nebo nad 90 ° F rostliny poškodí. Více můžete kontrolovat světelné podmínky ve skleníku. Nejlépe vypadající květiny by měly dostávat nepřímé sluneční světlo, protože přímé světlo může rostliny spálit, ale v zimě je světlo potřeba a můžete je zajistit v interiéru.

Voda a hnojivo

A co potřeba vody a hnojiv? Je ideální pro udržení půdy vlhké, ale nikdy mokré. Chcete použít dobře vypouštěcí médium a nádobu a nechat zalévat při zalévání přebytečnou vodu. Na druhou stranu bude vašim africkým fialkám prospívat krmení každé dva týdny na jaře, v létě a na podzim, aby se podpořilo kvetení.

Opětovná výsadba

Na závěr pamatujte, že kořenový systém afrických fialek není ideální pro neustálé přesazování nebo přesazování. Jedním z důvodů, proč jsou vaše květy ohromující, je to, že tyto rostliny se nejlépe hodí ke kořenům. Zdržujte se neustálého přesazování rostlin, protože i stonky a listy se snadno zlomí.

Chcete-li rozdělit africké fialky, opatrně je vyjměte z nádoby a ostrým a sterilním nožem prořízněte kořenový bal. Je typické vidět více než jednu korunu na zralé africké fialce, takže dělení může být užitečnou metodou šíření. Poté korunku položte mírně nad půdu a zafixujte ji na místě.

Závěr

Kvetoucí rostliny, jako jsou africké fialky, mohou mít delší období kvetení zdravých květin. Chcete-li to udělat, musíte vědět, jak správně zabít africké fialky. Začněte tím, že budete sledovat, zda vaše rostliny nevyblednou, a poté je odříznete pomocí ostrých a sterilních nůžek.

Zdržujte odtržení květů, protože by to mohlo způsobit onemocnění. Pokračujte ve sledování, zda vaše rostliny neumírají, a odstraňujte je po celou dobu květu. Tímto způsobem může vaše africká fialová soustředit svou energii na produkci zdravých květů.