Jak si vyrobit Patchworkový polštář v 5 snadných krocích

To, jak vytvořit patchworkového průvodce polštářem, vám pomůže při šití patchworkových čtverců nebo obdélníků a vytváření hranic, aby se váš holý polštář stal rysem.

Bližší pohled na to, co je Patchwork

Věděli jste, že patchwork označuje kousek látky nebo látky, který je vytvořen sešitím menších kousků látky zvaných „záplaty“? Jinými slovy, můžete se jednoduše rozhodnout vytvořit patchwork jednoduše spojením podobně tvarovaných nebo dokonce identických záplat v úsecích a vytvořit tak jeden velký kus látky.

Ačkoli se tento typ sestavy materiálu obvykle nazývá patchwork, ostatní jej také nazývají kusová práce. Zatímco někteří prošívači a řemeslníci se stále rozhodují šit tyto kusy ručně jako za starých časů, jiní dávají přednost šicím strojům.

Jaké jsou různé typy Patchworků?

Pokud nevíte, patchwork přichází v různých typech, které jsou řazeny do různých kategorií. Tyto kategorie jsou označeny podle počtu kusů v každém bloku přikrývky nebo podrobností o celkové struktuře patchworku. Podívejte se na některé z těchto typů zde:

Jeden patch deky

Ty se často vyznačují opakováním podobných tvarů.

Čtyři bloky prošívaných přikrývek

Jak název napovídá, tento typ patchworku obsahuje čtyři kousky nášivek nebo látky, které jsou uspořádány dvojicí napříč a dolů. V některých případech jsou tvary v tomto patchworku rozděleny do mnoha segmentů.

Pět bloků přikrývky

Ty přicházejí s přibližně 25 záplatami uspořádanými s pěti záplatami napříč a dalšími pěti dolů. Každou náplast lze také rozdělit.

Sedm patch bloků

Tento typ se skládá ze sedmi různých záplat napříč a dolů. Každý kus může změnit svůj tvar. Zřídka však najdete sedm patch bloků, které jsou každý rozděleny do několika tvarů.

Váš průvodce výrobou Patchworkového polštáře

Mnoho článků online naznačuje, že se snažíte hledat různé vzorované látky, které by se mohly stát patchworkovým polštářem. Tyto různé látky vytvoří celý polštář, takže bude vypadat příjemně a esteticky.

Je také vhodné použít vintage vzory, protože jsou v trendu. Chcete-li ušetřit čas a prostředky, můžete si ušít patchworkové polštáře, které přesně odpovídají vašemu skutečnému nebo ideálnímu designu interiéru, než je hledat a kupovat v nákupním středisku.

Krok 1: Připravte si všechny potřebné materiály

Mezi věci, které budete potřebovat, patří středový vzor pro středový střih, zásoby vybraných látek, 18 „čtvercové odpalování, sprejování (volitelné), značka Hera, nit se shodnou nebo neutrální barvou, zadní obálka 16″ x 13 “ a horní obálka 16 „x 8“.

Budete také muset připravit široké vázání 70 „x 1 3⁄4“, čtvercovou podložku 16 „a potřebné šicí potřeby jako nůžky, rotační řezačku, pravítko, podložku, nit šicího stroje atd.

Na místě nejsou žádné pevné proporce, takže vám pomůže, když si kousky rozdělíte do základních velikostí. Pokud je například váš středový řez vysoký 4 1⁄2 „a široký 3 1/2“, pak musí být kusy látky, které se mají přidat, velké 41⁄2 „.

Krok 2: Začínáme

Nejprve sklopte do poloviny odpalování a najděte střední část. Pak vezměte střed svého fuzzy střihu a položte jej na vrchol. Tento první kus můžete smíchat s rozprašovačem.

Chcete-li nakreslit čáru uprostřed fuzzy motivu, použijte značku Hera. Můžete použít vodorovnou nebo svislou čáru. Tento první řádek bude odkazem na další řádek, dokud nebudou nakresleny všechny potřebné řádky.

Sešívejte řádky pro prodlouženou délku stehu neutrálním závitem. Před řezáním látky sešijte na každou stranu linky. Jako referenční hodnotu pro další řádky můžete použít délku stehu 3,25.

Krok 3: Šití dalších látek

Nyní můžete na každou stranu kousku vložit další motiv. Pokud je váš motiv dlouhý 4,5 palce, odstřihněte další kus látky dlouhý 4,5 palce a určete, jak velký je, nejlépe tak, že použijete poloviční nebo celé číslo.

Nezapomeňte vzít v úvahu příspěvek na šev o čtvrt palce. Poté položte první segment na druhý kus na pravé straně a srovnejte konce látky na vaší straně. Steh na straně švu o čtvrt palce.

Krok 4: Práce na zadní části

Nyní je čas začít se zadní částí potahu polštáře. Na zadní straně odstřihněte další vybranou látku. Nechte kolem každého dalšího palce pro okraje a celý palec dolů.

Okraje můžete lemovat ve spodní části pozadí. Toto je opět pokus o snížení počtu hrubých konců na potahu polštáře. Můžete to žehlit dvakrát a sešít na čtvrt palce.

Krok 5: Nainstalujte zip

Nyní můžete mít nainstalovaný zip. Poté konce připněte k připevněnému zipu a látkám na pravé straně. To je začátek francouzské metody šití.

Poté kryt otočte na špatnou stranu a okraje sešijte. Tuto část můžete pokaždé sešít dvakrát. K umístění polštářů dovnitř potahu je často zapotřebí hodně nádivky a bylo by nepohodlné trhat šev.

Závěrečné myšlenky na to, jak vyrobit patchworkový polštář

Nejdůležitějším krokem při sešívání patchworkového polštáře je výběr různých látek. Protože jsou tyto kousky látky sešity, doporučuje se, aby měly podobné motivy a vzory. Jinak by povlak na polštář vypadal katastroficky.

Tento návod, jak vyrobit patchworkový polštář, je docela snadný, pokud tomuto procesu dobře rozumíte. Místo toho, abyste hledali povlečení na polštář v obchoďácích, můžete si snadno ušít povlak ideální pro váš domov.