Jak úspěšně trénovat okurky

Když se učíte, jak trénovat okurky, rozlišujte metody pro polytunneland a zahradu. Pěstování okurek ve skleníku je výhodné pro jejich výcvik a stabilní podmínky také zabraňují nevýhodám v jejich rozvoji. Ale pokud je chcete pěstovat venku, je stejně prospěšné trénovat je, aby rostly svisle.

Vertikální trénink je užitečnější nejen pro úsporu místa, ale také umožňuje zahradníkům pěstovat okurky pro krájení a moření. Dovednost trénovat okurky vždy pomůže vytvořit jak úhlednější, tak produktivní zahradu. Zjistíte také, že jejich zamotání nezabrání problémům a nemocem.

Jak trénovat okurky: Pěstování okurek vertikálně v ThepolytunnelA Garden

Když někdo řekne trénink okurek, může se to týkat použití mřížoviny, provázku nebo kůlu. Poté, co se sazenice objeví, můžete to udělat, abyste vytvořili úhlednější zahradní nastavení a měli řádky blíže k sobě. Jako bonus vám trénink révy zaručí dokonale rovné okurky.

Pro skleník

Jak již bylo zmíněno dříve, thepolytunnelis je vynikající místo pro pěstování okurek. Můžete s ním zacházet jako se zahradou, ale pokud je chcete naučit, aby rostly svisle, je tento proces ještě jednodušší. Začnete tím, že okurky zasadíte do květináče a mezi každou z nich vložíte kůl.

Užitečným tipem je zajistit, aby svislý kolík zasahoval do přesahu střechy polytunnel a poté vodorovně umístit provázek po délce střechy. Okurky by měly růst nahoru a podél řetězce. V průběhu času budou okurky viset dolů, což usnadní sklizeň.

Pro zahradu

Cvičení okurek v zahradě je docela podobné, ale mezi každou rostlinu vkládáte sázky přímo do půdy. Poté svažte drát vodorovně podél horní části každého kůlu, dokud nebudete spokojeni s jeho stabilitou. Okurky by měly růst svisle, ale zahradníci často rostlinu připevňují k podpěře, aby udrželi stabilitu.

Mřížovina nebo drátěné pletivo v zadní části zahrady funguje dobře jako podpora, pokud je vysoká asi 6 stop. Snažte se mít konec ve výšce 6 palců nad půdou, abyste mohli později pohodlně odstranit plevel. Mějte však na paměti, že při umisťování mřížoviny nestínujete jiné rostliny.

Školení a pěstování okurek vertikálně

Pravděpodobně jste viděli, jak lze očekávat, že okurky budou růst vertikálně skrz kůly v obou oblastech. Abychom vám pomohli s úspěchem, je nezbytné, abyste kolem podpěry také motouli samotné rostliny. Pamatujte, že stále musíte vést okurkové révy a v některých případech je možná budete muset svázat na místě, protože úponky se snaží přilnout.

Na látkové proužky můžete použít čisté hadry, ale ujistěte se, že jsou měkké a nepřivazujete je příliš těsně. Volné smyčky o průměru asi jeden palec stačí k vedení okurek a umožnění růstu stonku révy. Jakmile jsou okurky bezpečně svázané, můžete tyto látkové proužky odstřihnout nebo odstranit.

Jak podpořit růst a plodnost? Dobrá věc s tréninkovými okurkami je, že zabráníte zamotání vinné révy, což usnadňuje sušení a prevenci škůdců. Stále však musíte provádět jiné postupy, jako je udržování vlhkosti půdy a hnojení každé dva týdny pomocí tekutého hnojiva.

Jak révy dozrávají, můžete také mulčovat a svírat květiny, úponky a boční přehlídky. Při druhém postupu budete chtít pokračovat v sevření těchto částí, dokud se rostlina úspěšně nepřilne k drátu. Jakmile k tomu dojde, můžete nechat boční pohledy běžet podél drátu nebo provázku vodorovně.

Měli byste prořezávat cvičené okurky?

Postupem času budete muset prořezávat vertikální okurky, aby byla oblast lépe zvládnutelná. Nejprve začněte zdola, abyste rostlině poskytli prostor na mříži, abyste ji později vyplnili. V této oblasti můžete také odstranit ovoce a boční vedení.

Ujistěte se však, že neodstraňujete hlavní vinnou révu a nedržíte stonek při prořezávání.

Doprovodné rostliny pro trénované okurky

Vertikální okurky umožňují lepší využití prostoru, ale zelenina jako rajčata, kukuřice, zelí, brokolice a hrášek budou také skvělými doprovodnými rostlinami pro trénované okurky. Jen se ujistěte, že dáváte každé plodině její požadavky, jako je rozteč a světlo. Za zmínku stojí také to, abyste se vyhnuli výsadbě bylin a brambor s okurkami.

Sklizeň trénovaných okurek

Okurky můžete sklízet týden po odkvětu těsně před tím, než semena dozrají a plody se stanou příliš velkými. Zahradníci doporučují pravidelně sbírat, aby podpořili produkci rostliny. Plody by se měly dobře skladovat dva týdny při 55 ° F.

Závěr

Časy, kdy máte zahlcenou zahradu okurek, jsou pryč. S některými sázkami, drátem a mřížkou se můžete naučit trénovat okurky uvnitř i venku. Proces je tak jednoduchý, jako když vložíte kolíky mezi každou rostlinu nebo květináče a budete mít provázek nebo drát vodorovně.

Možná budete muset okurky vést tak, že je obtočíte kolem podpěry nebo budete vázat látkovými proužky, dokud nebudou zajištěny. Poté udržujte vlhkost půdy a každé dva týdny hnojte, abyste podpořili růst. Můžete také přitisknout boční přehlídky, květiny a úponky, dokud rostlina nedosáhne drátu, a poté na ně vycvičit boční přehlídky.