Proč se vzhled květů na rostlinách tabáku mění

Chcete-li uspokojit svoji zvědavost, proč se květy na rostlinách tabáku mění ve vzhledu, je to kvůli vnějším podmínkám a ochraně predátorů. Tabák může být známý kouřením a žvýkáním, ale Nicotiana tabacum je kvetoucí jednoletá a vytrvalá rostlina. Tato vlastnost se téměř stává bonusem pro farmáře tabáku kvůli krásným velkým shlukům květin.

Právě tato vlastnost upoutala pozornost zahradníků na pěstování Nicotiana jako okrasných rostlin, takže stojí za zvážení pěstovat je ve skleníku pro produktivní komerční pěstování. Koneckonců, vzhled není jedinou charakteristikou, která se na nich líbí. Některé Nicotianas mají omamnou vůni a dokonce za soumraku dodávají zahradě sladkou vůni.

Proč se vzhled květin na tabákových rostlinách mění

Nicotiana tabacum produkuje velké shluky trubkovitých květů od růžové, červené, bílé nebo krémové v závislosti na kultivaru. Můžete je pěstovat jako trvalky, ale je častější mít je jako jednoleté na jedno vegetační období. Pokud si všimnete, že se květy rostlin mění, může to být z vnějších podmínek a, zajímavě, z metody ochrany dravců rostliny.

Vnější podmínky

Mohli byste začít vidět změnu vzhledu vašich tabákových květů, když podmínky prostředí nejsou ideální. Stejně jako všechny rostliny chcete zajistit, aby se jí dařilo v dokonalém prostředí. Například univerzita ve Vermontu doporučuje kvetoucí rostliny tabáku, aby byly plné slunce.

Můžete také použít apolytunnel, abyste zajistili, že rostliny nebudou vystaveny extrémnímu teplu a nízkým teplotám. Jinak obecně nejsou vybíraví ani při vlhkosti. Jak již bylo zmíněno dříve, můžete je pěstovat jako letničky, ale použití apolytunnel vám umožní rozvíjet je jako trvalku, i když nejste v zónách odolnosti 10 až 11.

Takto získáte představu o podmínkách, které jsou pro rostliny tabáku nejvhodnější, a zabráníte tak náhodným změnám vzhledu květů. Lze dojít k závěru, že kontrola životního prostředí ochrání a udrží zdravý květ květin uprostřed vašeho podnebí. Můžete to udělat pomocí apolytunneland úpravou podmínek v interiéru.

Ochrana predátorů

Dalším a možná přesvědčivějším důvodem, proč se vzhled květů tabákových rostlin mění, je chránit se před predátory. Výzkum z roku 2010 zjistil, že rostliny tabáku mění otevírací dobu květních pupenů na úsvit místo soumraku. To samozřejmě mění vzhled květu a je to jedinečný způsob, jak odradit hmyz, jako jsou ženské můry.

I když si možná myslíte, že můry nejsou škůdci, mohou představovat hrozbu pro rostliny tabáku. Kladou vajíčka na listy rostliny, kde se vylíhnou housenky a způsobí poškození. Rostliny tabáku vyvinuly způsob, jak změnit své načasování květů, aby přilákaly kolibříky místo škodlivých můr.

Jak pěstovat kvetoucí tabák

Pokud vás zajímá pěstování kvetoucího tabáku, můžete si udělat průzkum o Nicotiana alata. Dělají vynikající doplňky pro hranice a majitelé domů je kupují, aby jim přidali vůni na palubách a terasách. Navíc se dají poměrně snadno kultivovat, takže byste neměli čelit mnoha otvorům pro chyby, které je způsobují.

Nicotiana alata je vytrvalá a něžná trvalka, která je nejlepší pro pěstování zón 10 až 11. Můžete je také pěstovat jako letničky v plném až částečném stínu a kvalitní vlhké půdě. Aby byl zajištěn dobrý začátek, zasejte semena do polytunnelatu osm týdnů před posledním mrazem a měla by kvést od léta do podzimu.

Pro rostoucí požadavky přidělte rostlinám 12 až 30 palců prostoru a poskytněte jim plný stín. Dobře odvodněná a oplodněná půda je nejlepší pro kvetoucí rostliny tabáku a jejich požadavky na krmení a napájení jsou podobné jako u většiny letniček.

Běžné problémy kvetoucího tabáku

Pěstovat kvetoucí rostliny tabáku není složité, ale bude lepší předvídat běžné problémy, abyste je mohli rychle vyřešit. Naštěstí běžné problémy pro tuto rostlinu nejsou věci, které jste jako zahradník neviděli. Zahrnují hnilobu a plísně z hub, mšic, molic a onemocnění typického pro tabák, virus mozaiky.

Plísňové problémy je snadné předcházet a vymýtit. Ujistěte se, že udržujete ideální podmínky růstu, abyste mohli pěstovat silné rostliny pro přesazování a zabránit růstu plísní. Nezapomeňte také odstranit infikované rostliny.

Na druhou stranu můžete k řešení škůdců použít biologickou kontrolu a lepkavé pasti. Používání chemikálií je komplikovanější, proto je lepší držet se výše zmíněných metod. A nakonec se můžete vyhnout viru tabákové mozaiky správnou hygienou.

Závěr

Tabák není jen něco, na čem si mohou kuřáci pochutnat. Kvetoucí tabák vytváří fantastické okrasné rostliny, a proto je užitečné vědět, proč se květy na tabákových rostlinách mění ve vzhledu. Dobrou zprávou je, že je snadné to pochopit, protože podobně jako u jiných rostlin, změny v podmínkách prostředí způsobí změny ve vašich květinách.

Samotná rostlina si vyvinula jiné načasování kvetení, aby přilákala kolibříky místo můr, které mohou rostlinu poškodit. Znalost těchto dvou důvodů by vám měla pomoci zabránit úzkosti, když vaše květiny vypadají jinak než obvykle. Můžete také použít apolytunnelto, abyste zajistili, že budou růst v ideálním prostředí a bez problémů budou produkovat krásné a voňavé tabákové květiny.