Jak si vyrobit modlitební polštář v 8 jednoduchých krocích

Ať už se modlíte, meditujete nebo máte vlastní duchovní praxi, vyplatí se vědět, jak si vyrobit modlitební polštář. Modlitby a meditace jsou účinné při soustředění vašeho srdce a mysli. Zlepšuje soustředění, pomáhá při relaxaci, zvyšuje duševní jasnost a rozvíjí mezilidskou interakci.

Pokud budete věnovat alespoň 10 minut denně (s postupným zvyšováním), budete moci změnit svůj pohled na život. Aby byl váš modlitební čas pohodlnější, možná se budete chtít naučit vyrábět modlitební polštář.

Faktory, které je třeba vzít v úvahu před vytvořením modlitebního polštáře

Než si můžete vyrobit modlitební polštář, musíte vzít v úvahu několik faktorů:

Vaše pozice při modlitbě

Modlíte se se zkříženýma nohama nebo klečíte? Zvažte svou modlitební pozici a zjistěte, která je pro vás nejpohodlnější a nejudržitelnější. Zde jsou některé z atributů správného držení těla pro modlitební pozice:

Zpět rovně

Krk a záda by měly být vyrovnány, protože udržuje tělo v bdělosti a soustředění.

Stabilita

Ujistěte se, že je polštář stabilní, takže se budete moci modlit bez rušení.

Komfort

Pohodlí je dalším faktorem, který musíte vzít v úvahu. Chcete být při modlitbě uvolněná a pohodlná, takže váš polštář musí být měkký a dostatečně velký, aby vyhovoval vaší hmotnosti.

K dispozici jsou tenké modlitební polštáře, ty ve tvaru písmene V a klasické kulaté polštáře. Polštáře by měly být pevné a vyplněné měkkým, načechraným materiálem, jako je kapok. Některé modlitební polštáře jsou podobné zafusu nebo meditačnímu polštáři. Tyto polštáře pocházejí z Japonska a běžně se používají pro zazen, což je forma japonské zenové meditace.

Vaše pohodlí

Jak již bylo zmíněno, pohodlný modlitební polštář vám pomůže zůstat při modlitbách soustředěný. Pokud se modlíte při sezení nebo překřížení nohou, možná budete potřebovat polštář, který podporuje vaše záda. Pokud dáváte přednost klečení, můžete si ušít polštář, který je dostatečně načechraný, aby vás nezranil na kolenou.

Poloha Seiza, neboli póza, která pochází z Japonska, je při modlitbě nejlepší. Přicházíte do pokleku s patami ve vzpřímené poloze. Poloha Seiza je nejlepší pro lidi, kteří by měli klást důraz na kolena, a také podporuje správné držení těla.

Použité materiály

Mezi nejběžnější materiály používané k výrobě modlitebních polštářů patří bavlna, vlákno kapok, polyester, trupy pohanky a vlna.

Materiály, které vstupují do polštářů, by měly být vysoce kvalitní, aby polštáře zůstaly pevné a mohly podporovat vaše tělo. Nekvalitní materiály by mohly vést ke shlukování. Další populární volbou pro modlitební a meditační polštáře jsou pohankové slupky. Jsou těžší, poskytují větší podporu a mohou se také přizpůsobit vaší poloze vsedě.

Na druhou stranu jsou vlněné polštáře lehké a odolné. Nejsou tak pevné jako polštáře vyrobené z kapoku; jsou měkčí a pohodlnější na sezení nebo pokleknutí. Odborníci na meditaci doporučují vlněné polštáře, protože podporují krevní oběh.

Podrobný návod, jak si vyrobit modlitební polštář

Nyní, když znáte faktory, které musíte vzít v úvahu při výrobě modlitebního polštáře, je dalším krokem naučit se jej vyrábět.

Modlitební polštáře jsou jednou z nejlepších věcí, které můžete dát lidem, které máte rádi. Můžete přidat osobní modlitby, biblické verše, speciální fotografie a další, což z nich dělá perfektní dárek ke křtům, pobytům v nemocnici nebo jako dárek k náhodnému přemýšlení. Modlitební polštáře také skvěle pomáhají vašim dětem zapamatovat si jejich noční modlitby.

Tady je podrobný průvodce výrobou modlitebního polštáře:

Krok 1: Vyberte verš, obrázek nebo modlitbu

Vyberte si modlitbu, biblický verš nebo obrázek, který chcete umístit před polštář. Vyfoťte nebo vytiskněte modlitbu o velikosti, která odpovídá velikosti vašeho polštáře. V tomto kurzu použijeme standardní polštář 16×16 palců.

Krok 2: Začněte řezat látku

Položte látku na rovný, čistý povrch a nakrájejte dva čtverce (17 x 17 palců). V této velikosti jej můžete umístit na polštář a mít další palec jako příspěvek. Pro každou stranu polštáře můžete použít různé látky, pokud chcete pro oba jiný design.

Krok 3: Přeneste design z papíru na látku

Přeneste fotokopii vámi zvoleného vzoru na horní část látky pomocí zařízení, které dokáže přenést návrh z papíru na látku. Tato přenosová média najdete v obchodech s uměním a řemesly. Postupujte podle pokynů výrobce.

Krok 4: Umístěte látku na polštář a připněte ji

Položte látku na polštáře pravými stranami nahoru. Po stranách položte tři špendlíky, aby udržely látku dolů.

Krok 5: K šití použijte stroj

Pomocí stroje sešijte palec od okrajů polštáře kolíky na boku. Ukončete šev o palec od čtvrtého neotočeného okraje, aby bylo možné počítat se čtvrtým okrajem.

Krok 6: Otočte polštář naruby a vyrovnejte švy

Otočte polštář a otočte jej naruby. Vezměte otevřenou stranu polštáře a sklopte je dovnitř o palec. Pomocí žehličky vyrovnejte švy kolem polštáře. Ujistěte se, že používáte správné nastavení tepla specifické pro látku, kterou používáte.

Krok 7: Postupujte podle pokynů k balení nažehlovacího lepidla

Kupte si nažehlovací lepidlo a postupujte podle pokynů na obalu. Žehlete lepidlo a umístěte je podél vnitřních okrajů nezašité strany polštáře. Tyto proužky vám umožní otevírání a zavírání polštářů pro snadné čištění.

Krok 8: Naplňte povlak na polštář a uzavřete lepicí pásky

Vložte výplň do polštáře a přitlačte k sobě lepicí pásky, abyste ji uzavřeli.

Závěrečné úvahy o tom, jak si vyrobit modlitební polštář

Nyní, když víte, jak si vyrobit modlitební polštář, si ho budete moci vyrobit pro svou rodinu a přátele. Vyberte si nejlepší písmo, zprávu nebo modlitbu, abyste si přizpůsobili polštáře.