Jak přidat kapuci na háčkovanou deku ve 2 jednoduchých krocích

O tom, jak přidat kapuci do háčkované deky, si musíte být vědom pouze dvou základních kroků nebo fází: vytvoření kapuce a připevnění uvedené kapoty k dece.

I když samotný proces může být komplikovaný, nebudete mít žádné problémy, pokud budete postupovat podle této příručky!

Připravte si tedy tyto jehly a příze! V tomto článku se naučíte, jak přidat kapuci, a znáte typické vzory háčkovaných přikrývek a dobré příze, které můžete použít.

Kroky k tomu, jak přidat kapuci na háčkovanou deku

Přikrývky vám poskytnou to teplé objetí, po kterém toužíte během chladného a svěžího dne. Ale víte, co tyto deky ještě zlepší? Kápě!

Háčkované deky s kapucí jsou trendy pro děti i dospělé! Chcete se zapojit do trendu? Tady jsou dva kroky k přidání kapuce do deky!

Krok 1. Výroba kapoty

Kapuce je jedním ze dvou důležitých materiálů, které pro tuto příručku potřebujete. Druhou je háčkovaná deka. Můžete si jeden koupit nebo si ho sami vyrobit.

Pokud si nejste jistí svými šicími schopnostmi, mohlo by být ideální koupit si kapuci nebo nechat někoho vyrobit.

K tomu musíte vzít v úvahu design a barvu vaší háčkované deky. I když to není nutné, je stále lepší, aby kapuce ladila s dekou.

Při výrobě kapuce sami je třeba vzít v úvahu několik věcí, například styl a vzor kapuce a typ příze, který byste měli použít.

Pokud je deka s kapucí pro vaše děti, můžete si zahrát širokou škálu designů.

Pokud máte hodně zkušeností s pletením, můžete jako inspiraci použít několik postav nebo zvířat, jako je jednorožec, kočka, dinosaurus, králíček, pes a dokonce i mimozemšťan!

Pokud jste stále začátečník, můžete se spokojit s typickou kapucí. Můžete si vyhledat několik návodů online, abyste to zvládli.

Krok 2. Připevnění kapoty

Nyní máte kapuci dole. Je čas jej připevnit na háčkovanou deku!

Nejlepší by bylo určit, na kterou část deky kapuci připevníte. Může být dobré použít přikrývku obdélníkového tvaru.

Kukly jsou obvykle spojeny s její kratší stranou.

Háčkovanou kuklu pak můžete začít přišívat na přikrývku. Je vhodné použít na přikrývku stejný typ příze.

Způsob, jakým to šijete, záleží na vás. Můžete použít techniku ​​šití, která vám nejvíce vyhovuje. Můžete použít různé typy háčkovaných stehů.

Jaké jsou běžné vzory háčkované deky s kapucí?

Bylo zmíněno, že můžete vyzkoušet různé typy vzorů kapuce. To není přehnané.

S rostoucí popularitou háčkovaných deček s kapucí se na internetu každý den objevovaly nové vzory a vzory!

Nejoblíbenějšími vzory by byly kapuce se zvířecí tématikou. S kapucí můžete vytvořit uši a rohy oblíbeného zvířete vašeho dítěte! Může to být kočičí uši, králičí uši, myší uši nebo dokonce rohy jednorožce!

Při výběru nebo vytváření kapuce nechte své kreativní šťávy běžet!

Jaký typ příze byste měli používat?

Pokud jste si kapuci vyrobili sami a použili jste stejnou přízi jako ta ve vaší dece, je výběr snadný. Pokud ne, máte zde několik možností.

  • Akryl – Jedná se o syntetické vlákno, které se udrží během praní a sušení. Barvy také rychle nezmizí. Bonusem je, že je levnější ve srovnání s přírodními vlákny!
  • Bavlna – Jedná se o příze, která jsou rostlinnými vlákny. Obvykle se smršťuje, ale mytí studenou vodou a nízké teploty při sušení mohou snížit smršťování.
  • Bambus – Toto je další rostlinné vlákno. Předpokládá se, že tato příze má antibakteriální vlastnosti. Samotné praní může vést ke znetvoření, ale jeho kombinací s vlnou by se vytvořila pružnější příze.
  • Vlna – Jedná se o přírodní zvířecí vlákno, které je elastické, prodyšné a má vynikající definici stehu. Můžete si vybrat přízi omyvatelnou v pračce, která je chemicky ošetřena, aby se snížilo plstění.

Jak umýt a uložit háčkovanou deku s kapucí?

Háčkovanou háčkovanou deku můžete prát stejným způsobem jako ostatní háčkované deky. Můžete je sušit pomocí automatické sušičky, ale umístěte je na nízkou teplotu.

Pokud jde o typické způsoby sušení, můžete jej položit na rovný povrch a nechat přikrývku schnout alespoň 24 hodin. Přikrývku můžete jednou za čas převrátit, abyste ji mohli rovnoměrně vysušit.

Pro uložení je můžete ponechat uvnitř tmavé skříně. Vyvarujte se jejich ukládání do podkroví nebo sklepů, protože vlhkost může látku zničit.

<

Samotné přikrývky jsou mimořádnými vynálezy, ale ty s kapucí jsou na zcela nové úrovni. Naučit se, jak přidat kapuci na háčkovanou přikrývku, může být trochu složité, zejména bez větších znalostí o šití.

S dostatečnou trpělivostí a výzkumem toho budete moci dosáhnout!