Jak si vyrobit matraci z paměťové pěny? Nejlepší tipy!

Pokud byste se chtěli naučit, jak zpevnit matraci z paměťové pěny, měli byste zvážit tři tipy. Když obnovujeme matraci z paměťové pěny, nesoustředíme se pouze na odstraňování shluků, promáčknutí nebo ochabnutí. Chceme také, aby naše matrace byla stejně podpůrná, když je jen nová.

Krása matrací z paměťové pěny spočívá v tom, že odpovídají uživateli, takže pevnost uvolňuje tlak a stále se cítí pohodlně. Ale postupem času mají tendenci měknout a ztrácet tuto vlastnost. Pokračujte ve čtení níže, aby byla vaše matrace z paměťové pěny opět pevná.

Jak si doma vyrobit matraci z paměťové pěny

Vylepšete podporu

První a nejpřímější způsob, jak zpevnit matraci z paměťové pěny, je přidat podporu. Myšlenkou je přidat pod matraci desku, která ji dále stabilizuje a zabrání potopení. Pravděpodobně jste obeznámeni s používáním překližky k upevnění povislé matrace a lze ji použít také pro zpevnění měkké paměťové pěny.

Kromě překližky můžete na podporu použít i jiné desky, ať už dřevěné nebo kovové. Na tomto řešení je skvělé, že je levné a snadno vyměnitelné, zejména z dlouhodobého hlediska. Můžete dokonce cílit na konkrétní oblasti matrace náchylné ke změkčení, například na oblasti pod rameny a boky.

Pokud vaše matrace používá pružinu, může to být také viník, proč se najednou cítí měkčí. V průběhu času se pružina uvolní a její výměna může pomoci obnovit pevnost pěny. A jako bonus získáte lepší výšku na pevné matraci.

Použijte krycí vrstvu

Podpěra pod matraci není jedinou částí, která hraje roli při jejím zpevnění. Dalším rychlým řešením je použití matrace. To vám okamžitě poskytne požadovanou pevnost a také zabrání dalšímu změkčení matrace.

Vzhledem k mnoha možnostem překrývání matrací na trhu byste měli snadno najít tu pravou pro svou matraci. Jeho použití samozřejmě okamžitě zpevní paměťovou pěnu a dokonce prodlouží životnost vaší postele. Vyberte však vhodný materiál, protože to určuje, jak pevný bude povrch.

Zkontrolujte místnost

Posledním faktorem, kterým můžete manipulovat, aby byla vaše matrace z paměťové pěny pevnější, je místnost. Pamatujte, že paměťová pěna vysoce reaguje na teplotu. Je proto náchylné k rychlému změkčení, pokud jsou podmínky v místnosti teplé.

Ideální pevnost můžete vždy udržovat pomocí klimatizace nebo jiného zařízení, které udržuje místnost v chladu. Chcete také sledovat teploty v místnosti a zajistit, aby se příliš neohřívalo, abyste zabránili rychlému ztrátě pevnosti matrace. Nejen, že udržujete paměťovou pěnu podpůrnou, ale také se budete cítit uvolněně a útulně na spaní.

Jak udržet vaši matraci z paměťové pěny pevnou

Nyní, když víte, jak zpevnit matraci z paměťové pěny, existují způsoby, jak ji udržet pevnou? Právě jste četli, jak mohou podmínky v místnosti způsobit měkčí paměťovou pěnu. Ale kromě udržování chladných teplot můžete provádět i některé přímé postupy na samotné pěně.

Pro začátek použijte matrace potahy a chrániče a zajistěte, aby byly vždy ploché a hladké. Tyto kryty pomohou minimalizovat každodenní opotřebení, které rychle změkčuje paměťovou pěnu. Měly by také pomoci s tlakem, kterým matrace prochází.

Nejlepší by bylo, kdybyste si také zvykli matraci otáčet a převracet. Použití bude dobře rozloženo po celém materiálu, aby se zabránilo předčasnému prohnutí nebo změkčení. A nakonec vždy zkontrolujte pokyny k péči o postel, abyste zabránili poškození paměťové pěny.

Může být matrace z paměťové pěny pevná?

Je běžné vidět pevné matrace z paměťové pěny, protože jsou známé tím, že snižují tlak. V kombinaci s tvarovatelností paměťové pěny vám použití pevné matrace pomůže uvolnit se, mít lepší oběh a vyhnout se bolesti těla, protože neponořujete do postele. Většina pražců preferuje pevné matrace z paměťové pěny, protože podporují většinu poloh spánku.

Za prvé by žaludeční pražce měli používat něco pevného, ​​aby se zabránilo dalším odchylkám v držení těla. Na druhé straně zadní pražce mají lepší vyrovnání páteře pomocí středně pevných lůžek.

Co mám dělat, když je moje matrace z paměťové pěny příliš měkká?

Pokud je vaše matrace z paměťové pěny příliš měkká, zkuste nastavit termostat, pokud je horký, abyste zjistili, zda to má vliv na pevnost vaší postele. Matraci můžete také převrátit, protože druhá strana bude určitě pevnější než ta, kterou vždy používáte. To je však vhodné pouze u oboustranných postelí, kde lze použít obě strany.

Co se stane, pokud použijete příliš měkkou matraci z paměťové pěny?

Může se cítit pohodlně s použitím velmi měkké matrace, ale má také několik nevýhod. Pokud je postel příliš měkká, příliš se ponoříte a způsobíte problémy se zarovnáním páteře. Kromě toho se používání velmi měkké matrace bude cítit nepohodlně, pokud budete sdílet postel kvůli nerovnoměrnému rozložení hmotnosti.

Závěr

Pokud se příliš potápíte v posteli, může to způsobit problémy se zarovnáním páteře a bolesti zad. Proto je nezbytné se naučit, jak zpevnit matraci z paměťové pěny. Ano, i paměťová pěna postupem času měkne a její pevnost můžete obnovit přidáním podpory pod nebo použitím matrace.

Pokud tyto metody selhaly, zkuste upravit podmínky v místnosti, protože vysoké teploty změkčují paměťovou pěnu. Nezapomeňte však zkontrolovat zamýšlenou životnost vaší postele a vyměnit ji, pokud je to příliš nepohodlné.