Jak si vyrobit fotbalový polštář v 7 snadných krocích

Pokud chcete sportovní tematiku, můžete si vyrobit fotbalový polštář. Polštáře se používají nejen jako podpora hlavy při spánku, ale také jako dekorace.

Připravený fotbalový polštář si můžete kdykoli obstarat, protože na trhu je jich k dispozici několik. I když je to skvělá volba, může to být drahé. Pokud ho chcete a odmítnete za něj utratit hromadu peněz, můžete jej místo toho vydělat.

Kromě starostí o výdaje může být šití ručně vyrobených polštářů zábavnou činností. Může být také vaším novým koníčkem, když se většina transakcí stále provádí online a mnoho z nich stále tráví většinu času ve svých domovech.

Podrobný průvodce vytvořením vlastního fotbalového polštáře

Pro tento projekt šití polštářů pro kutily (DIY) budete potřebovat nějaký druh papíru, fleecovou látku, bavlněné odpalování a vycpávky, sprejové lepidlo nebo lepidlo, jehlu a nit, šicí nástroje a vybavení a stříhání, měření, a značkovací zařízení.

Krok 1: Trasování vzoru

Než začnete s procesem šití, měli byste předem vzorek vystopovat. Neexistuje pro to žádný konkrétní typ papíru, protože to bude sloužit pouze jako vodítko pro tvar fotbalového polštáře. Mějte na paměti, že to nebude zahrnuto v hotovém produktu.

Budete potřebovat papír, nůž nebo nůžky, měřicí pásku a tužku nebo značku. Chcete-li napodobit tvar vepřové kůže, což je prolátový sféroid, budete muset vytvořit vodítko panelu do elipsy.

Krok 2: Určete velikost

Velikost závisí na vás a na tom, kolik materiálů jste připravili, ale pokud stále nejste rozhodnuti, můžete zkusit označit na listu kříž o rozměrech 30 x 12 palců. Přeložte jej podél čar a sledujte ostrou zakřivenou čáru podél okrajů kříže.

Krok č. 3: Začněte stříhat

Před rozložením papír ořízněte tak, jak je. Pokud je provedeno správně, měl by být panel ze všech stran symetrický a měli byste být schopni dosáhnout dokonalého fotbalového tvaru. Okraje můžete také oříznout, abyste získali požadovaný tvar.

Krok č. 4: Trasování čáry kolem panelu

Připravte si syntetickou látku a nástroje pro značení a stříhání. Položte panel provedený v předchozím kroku nad látku a obkreslete kolem něj čáru. Udělejte to čtyřikrát na různých částech látky, protože byste toho tolik potřebovali k vytvoření polštáře.

Krok č. 5: Popadněte bavlněné odpalování a zakryjte všechny strany

Poté si udělejte bavlněné odpalování a udělejte totéž. Tento krok se také provádí čtyřikrát, aby pokryl všechny strany. Včetně předchozích panelů by mělo mít všech osm výřezů stejnou velikost a musí se při naskládání dokonale vyrovnat.

Umístěte dva textilní panely na sebe, vnějšími stranami směrem k sobě, a okraje připevňujte, dokud nejsou spojeny všechny čtyři. Šijte všechny hrany, ale jednu nechte sloužit jako otvor.

Krok č. 6: Začínáme s podrobnostmi

Chcete-li získat podrobnosti a design, získejte bílou látku a vyřízněte obdélník dva jedenáct na pět palců. Měření závisí na velikosti vašeho polštáře a sedmi krátkých čarách. Ke koncům přidejte obdélníky a uprostřed krátké krajky.

Krok č. 7: Nalepte bavlněný odpalovací panel na látku a vložte náplň

Na každou stranu látky položte bavlněný odpalovací panel a pomocí lepidla ve spreji je slepte. Po zaschnutí otočte pouzdro naruby. Vložte bavlněnou náplň přes zbývající otevřený okraj a ručně přišijte otvor.

Výhody používání polštáře

Dobrý polštář má dvě hlavní funkce: podporu a pohodlí. Podívejte se blíže na jeho funkce níže:

Podpora

Polštáře vám při spánku podepírají hlavu a podepírají krk a ramena. Pomáhá udržovat vaši páteř v přirozeném vyrovnání. Krk se mírně ohýbá dopředu, aby pomohl udržet váhu vaší hlavy. Je důležité udržovat tuto křivku, když spíte.

Pokud je polštář příliš vysoký, když spíte do strany nebo na zádech, váš krk je podivně ohnutý, což může způsobit svalové napětí na ramenou a zadní části krku. Kromě toho může tato poloha zúžit průduchy a znemožnit dýchání. Někdy způsobuje chrápání, které vám může bránit v dobrém spánku. Na druhou stranu, pokud je polštář příliš nízký, mohou být ovlivněny i krční svaly.

Výška vašeho polštáře často závisí na rozměrech vašeho těla a osobních preferencích, ale obecně by měl být vysoký asi 10 až 15 metrů. Když ležíte na zádech, měl by správně podepřít vaši hlavu, krk a ramena.

Komfort

Polštáře vám poskytnou pohodlný a dobře odpočinutý spánek. Pomůže vám uvolnit se a dobře se vyspat, což si rozhodně zasloužíte, takže se budete cítit nabití energií a připraveni vyrazit na celý den. Na celkovém pohodlí se podílí také povrch polštáře. Někteří dávají přednost hedvábným polštářům, které jsou dobré pro pokožku a vlasy, zatímco jiní mají rádi bavlnu nebo flanel.

Závěrečné úvahy o tom, jak si vyrobit fotbalový polštář

Nyní, když jste si přečetli, jak si vyrobit fotbalový polštář, by jeho vytvoření pro sebe nemělo být příliš těžké. Kroky, které je třeba dodržet, jsou většinou podobné jako u jiných přizpůsobených polštářů, i když tvar je konkrétnější.