Výhody kuřecího masa

Můžete si vybrat ze široké škály možností podlah pro svůj kuřecí výběh. Pokud na trávníku umístíte přenosný kuřecí výběh, můžete jej snadno přemístit na zahradu, aby se tráva mohla vzpamatovat. Pokud je kuřecí trávník umístěn na pevném místě, pak po dešti bude místo pravděpodobně velmi špinavé a kuřata se také zašpiní. Před výběrem krytu musíte prostudovat prostředí, ve kterém se těmto kuřatům daří. Zadruhé je třeba vzít v úvahu typ kuřete a počet kuřat, které budou žít v chovu.

Možnost zachování hygieny

Štěpka: Musíte štěpky vyrábět s bělejší částí dřeva a nepoužívat kůru. Vzhledem k tomu, že dřevní štěpka vyrobená ze štěkání způsobí, že podlaha bude blátivá, pravděpodobně zničí hygienu místa. Jednou z nejlepších metod, jak udržet místo hygienické, je použití bílého štěpky na podlaze kuřecího masa. Vypadá velmi uklizeně, lehce, bez prachu a vyznačuje se dobrým odvodněním, a co je nejdůležitější, kuřata se v nich ráda motají.

Štěpka je také známá jako hrací štěpka. Hrací žetony se snadno nešpiní, protože se snadno nerozdrtí do bahna; tím zabráníte slepicím v ucpání nohou. Dřevní štěpku můžete dokonce velmi snadno vyčistit.

Jednou nebo dvakrát ročně je třeba podlahu doplnit dřevní štěpkou, protože jde o přírodní předměty a postupně se časem rozpadat.

Písek: Na podlahu kuřecího výběhu můžete použít hrubý písek. Tyto písky jsou levnější a trus kuřat lze snadno vyčistit pomocí „lopatky na stelivo pro kočky.“ Kvůli dešti lze písek smýt; pak si ho musíte připravit sami.

Hráškový štěrk: Zaoblené malé kameny jsou známé jako hráškový štěrk. Kuřecí trus můžete snadno umýt postřikem vodou. Je lepší umístit hrachový štěrk těsně nad písek bez plevelné membrány mezi tím, protože to může významně ovlivnit odvodnění. Někteří chovatelé si stěžují, že kuřata nerada chodí po hráškovém štěrku, protože je to znepokojuje.

Sláma a dřevěné hobliny: Pro hoblování lze nejlépe použít dřevěné hobliny i slámu, ale někteří chovatelé kuřat jim dláždí cestu pro podlahu kuřecího masa. Ale z dlouhodobého hlediska to dělá podlahu mokrou a neuspořádanou. Proto jej nelze řádně vyčistit a také se stává nehygienickým.

Tráva a vegetace: Pokud je vaše kuřecí půda pohyblivá, můžete pro účely podlahy zvážit trávu nebo jinou trávu. Tento typ podlahy je známý jako kuřecí ARKS. Kuře může hledat v trávě červy a jiný hmyz a může se živit. Kuřata, která se krmí červy a hmyzem, snášejí vajíčka, která mají vysokou nutriční hodnotu.

Vejce jsou bohatá na omega-3 mastné kyseliny, vitamin E. Existuje však také nevýhoda této travnaté podlahy. Kuřata často vytrhávají podlahovou trávu škrábáním a špiní a zablácují místo. Během této doby musíte posunout podlahu na druhou stranu a rychle opravit poškrábanou část vysazením semen s rychlým výnosem, jako je pohanka, len. Když trávy začnou růst, můžete znovu posunout podlahu zpět do původního prostoru.

Betonová podlaha: Betonová podlaha je trvalá a lze ji snadno umýt

Ať už použijete jakýkoli materiál, musíte se ujistit, že podlahu správně vyrovnáváte, protože zvlnění na povrchu kuře nepohodlí. Také se nikdy nestane blátivým. Během zimního období se ale ukazuje velmi chladno, což může poškodit zdraví vašeho kuřete. V té době lze nad podlahu použít podložku nebo kupu sena, aby byla kuřata pohodlná.

Výhody vlastního kurníku

Mějte na paměti současnou situaci ve světě, což je celosvětový útok nového koronaviru, je ten správný čas na investice do správného podnikání. S rostoucí poptávkou po drůbežích výrobcích bude moudré se rozhodnout, zda si založíte kurník. Pandemie způsobuje celosvětové zablokování; proto byl dodavatelský řetězec po dlouhou dobu přerušen. Pokud si můžete založit vlastní kurník, můžete nejen uspokojit místní poptávku, ale také vydělat slušné peníze. Péče o hejna vám poskytuje nejen možnost mít čerstvě uložená vejce, ale také předvádí kouzlo chovu kuřete.

Pokud můžete chovat kuře organicky tím, že se vyhnete vstřikování hormonů a antibiotik, pak nebude nic tak dobrého jako to; přibližně můžete získat 300 vajec na kuře. Další výhody jsou následující.

Zdravější kuře na dvorku: Kuřata pěstovaná na dvorku jsou mnohem zdravější a plné potravinové hodnoty, protože neobsahují hormonální injekce ani antibiotickou stravu. Poptávka po těchto kuřatech je poměrně vysoká a jsou také nákladná, zatímco kuřata vyrobená v továrně jsou pro rychlejší růst léčena antibiotiky a hormony.

Vejce mají lepší nutriční hodnotu: Pokud pěstujete vejce v kurníku, bude to mít vyšší nutriční hodnotu v tom smyslu, že bude více vitaminu A, E a procenta obsahu beta karotenu.

Budou také vysoké ve srovnání s vejci pěstovanými v továrně.

Chutnější vejce: Vejce vypěstovaná na dvorku jsou mnohem chutnější než ty z továrny. Určitá skupina lidí má poptávku pouze po těchto druzích vajec. Jsou připraveni utratit více za nákup těchto vajec, protože mají pevnější bílou barvu a žloutky jsou jasně oranžové barvy.

Výroba kompostu z kuřecího odpadu: Tyto kuřecí výkaly mají vysoký obsah dusíku, můžete je použít k hnojení půdy; dokonce můžete použít i použitý shell.

S kuřecím masem se stav zahrady zlepšuje: Tato kuřata poškrábají zahradní půdu a najdou báječné krmivo, jako jsou škvoři, housenky atd., které ničí vaši zeleninu a ovoce v zahradě.

Význam kurníku je následující

Mnoho lidí si myslí, že držet kuřata v hnízdě je krutý nápad, protože je chováte v klecích. Tímto způsobem je děláte bezpečnými tím, že je chráníte před predátory, a navíc to zvyšuje produktivitu a ziskovost.

Důležitost kurníku je následující:

Bezpečnost: Vaše družstvo musí být silné a pevné; udržuje dravce pryč, jako jsou lišky, kočky, hadi, jestřábi, krysy atd. Pomáhá také omezit pohyb vašeho kuřete v nebezpečných oblastech.

Přístřešek: Ačkoli se kuřata přizpůsobují různým klimatickým a povětrnostním podmínkám, potřebují správné přístřeší během klimatických extrémů, jako jsou bouřky, silný vítr, hořká zima, extrémní horko atd. Coop udržuje vaše kuře v bezpečí poskytováním přístřešků .

Prostor pro snášení: Pokud se vážně věnujete produkci vajec, potřebujete slepice, aby snášely vajíčka. Pořiďte si krabice správné velikosti, které vaše kuře uklidní, když snášíte slušná vejce.

Prostor pro hlídání: Kuřata musí mít přístup do společného prostoru, kde mohou nocovat po celou noc; coop je pro to nejlepší místo. Vhodný coop pomáhá kuřatům při úkrytu a umožňuje jim udržovat sociální hierarchii, která bude řídit územní chování.

Prostor pro krmení: Kuřata jsou obvykle dobře disciplinovaná, pokud mají náležité vzdělání, pokud je trénujete, že coop je místo, kam se musí vrátit, když mají hlad, vrátí se do coopu, když potřebují být krmen. To vám pomůže mít na svých kuřatech pořádný přehled.

Uzavření: Musíte slepice omezit, abyste je nepřibližovali k místu, kde se nebaví.

Vlastnosti skvělého kurníku

Existují různé vzory, velikosti a styly kurníku, můžete si vytvořit vlastní strukturu nebo si koupit hotovou. Při výběru designu mějte na paměti následující:

Velikost: Velikost hnízda zcela závisí na počtu kuřat, které chcete pěstovat, čím větší je velikost, tím větší je komfort pro kuřata.

Ochrana predátorů: Zvýšený coop bude pro malé predátory trochu zranitelný. Trhliny, díry by měly být vhodně utěsněny; okna by měla být správně zavřená, aby dravci nemohli používat kuřata jako jídlo.

Větrání: Prolévané peří, trus a rozpadající se podestýlka způsobují výpary, které by mohly vašemu stádu způsobit dýchací potíže. Proto je třeba zvolit coop se správným větráním, aby byla zajištěna dostatečná cirkulace vzduchu.

Čistota: Coops je nutné pravidelně čistit, aby byla zajištěna hygiena. Parazity trosek můžete pravidelně odstraňovat. Vyberte správnou odkládací desku, kterou lze snadno vyjmout a vyčistit.

Správné oplocení ve venkovním prostoru: Kuřata se často pohybují ze svého chovu do okolí za účelem lovu červů; díky tomu jsou také zdraví. Abyste je chránili, musíte udělat správné oplocení.

Péče o kuře

Čistota: Dýchací systém kuřat je zcela odlišný od savců. Nemají bránici; používají hrudní kost a hrudní koš pro pohyb vzduchu dovnitř a ven.

Jejich plíce jsou vysoce závislé na vzduchových vakech pro distribuci kyslíku do zbytku těla. Kosti jsou také spojeny se vzduchovými vaky, které také pomáhají při přívodu vzduchu.

Toxické výpary generované z kuřecího trusu a dalšího odpadu mohou u hejna vytvářet problémy s dýcháním. Proto je třeba se o něj starat. Používejte přírodní čisticí prostředky, jako jsou citrusové plody, které přirozeně čistí kurník a také ho zbavují zápachu, aniž by trápily kuřata.

Když čistíte staré hobliny, použijte k jejich nastříkání vhodný citrusový čisticí materiál. Zkuste vlhké místo vyčistit dmychadlem.

Aby nedošlo k infekci, je třeba řádně sterilizovat vodní nádrže a misku na krmení.

Aplikace mastí pro péči o rány: O kuřecí rány se musíte řádně starat, aby byly zdravé. K ošetření otevřených poranění kuřat je třeba připravit vhodnou pastu s kokosovým olejem a levandulí a kurkumou. Uvedené masti jsou měkké povahy a také dobře voní. Lze jej také použít jako lékárničku na popáleniny. Tento typ masti se stává velmi užitečným, pokud je vaše kuře napadeno jakýmkoli predátorem, jako jsou hadí lišky atd.

Výhody krmení oreganem: Pro péči o kuře je velmi užitečná zředěná forma oreganového oleje. Renomované farmy místo antibiotik přesunuly své krmivo na oregano.

Obecné tipy

Pokud používáte éterické oleje pro péči o kuře, musíte se ujistit, že je používáte ve zředěné formě.

Oreganový nebo mátový olej je v přírodě horký, při jeho používání buďte opatrní.

Druhy bylin udržují kuře zdravé

Existuje několik bylin, které udržují kuře zdravé, zkuste uspořádat některé z těch, které jsou ve vašem otevřeném dvoře, takže když kuře vychází z jejich bedny, mohou využívat výhod těchto bylin.

Byliny, které udržují kuře zdravé, jsou následující:

  • Basil
  • Oregano
  • Tymián
  • Máta
  • šalvěj

Ujistěte se, že jste si přinesli kuřecí kotlety, které jsou určeny k udržení života kuřat, a mezitím můžete vyzkoušet různé náležitosti, abyste zajistili, že kuřata mohou žít příjemně.