Jak si vyrobit cestovní polštář. Nejlepší dvoustupňový průvodce

Věděli jste, že cestovní polštář se můžete naučit jen ve třech krocích? Než vyrazíte na dovolenou, proč si nezobrat nějakou látku, jehlu a nit a nevyrobit si cestovní cestovní polštář? Pro začátek nemusíte být ani odborným krejčím!

Ti, kteří zažili ruční šití polštáře, mohou použít podobný koncept pro výrobu cestovního polštáře. Jediný rozdíl je v tom, že místo tradičního obdélníkového polštáře na postel vyrábíte cestovní polštář ve tvaru písmene U. Nenechte se touto designérskou variantou odradit, protože můžete začít hned níže.

Průvodce pro kutily, jak si vyrobit cestovní polštář

Pokaždé, když cestujeme, obvykle zanedbáváme spánek. Už ne, pokud si vyrobíte cestovní polštář ve dvou snadných krocích! Konec konců každý musí cestovní polštář považovat za nezbytný doplněk pro každou jízdu a let.

Zatímco cestovní polštáře mohou mít různé tvary, nejúčinnější formou by byl tvar písmene U. Tímto způsobem je univerzální pro více použití a může podporovat hlavu a krk, když spíte ve vzpřímené poloze. Bude také pohodlnější nosit s sebou ve srovnání s polštáři jako cestovní polštáře.

Krok # 1. Design

Stejně jako ostatní typy polštářů je prvním a nejdůležitějším krokem při výrobě cestovního polštáře vše. Můžete použít jakoukoli látku, která se vám líbí, pokud je pohodlná a odolná. Při řezání kousků, které budete potřebovat, však pamatujte na design látky.

Měli byste dostat dva kusy látky ve tvaru písmene U podle rozměrů, které doplní váš typ těla. Dále si pamatujte, že vyrábíte cestovní polštář, takže velikost udržujte vhodnou pro snadnější přenášení. Pokud použijete výřez, může se vám také jednodušší řezat kousky.

Krok # 2. Konstrukce

Druhým a posledním krokem, než dokončíte cestovní polštář, je jeho konstrukce. Podle toho, co je známější, můžete šit ručně nebo použít šicí stroj. Poté připevněte dva kusy látky špatnou stranou nahoru a jejich pravými stranami k sobě, aby se šití usnadnilo.

Šití

Kolem polštáře můžete šit s ohledem na přídavek švu. U tohoto cestovního polštáře ve tvaru písmene U můžete přidělit ¼ palce příspěvku na šev, abyste dosáhli čistého vzhledu. Dalším užitečným tipem pro zajištění trvanlivé povrchové úpravy je backstitch při vzdálenosti přibližně ¼ palce při každém spuštění a zastavení.

Plnění

Když obcházíte cestovní polštář, nechte dva palce otevřené pro otáčení a plnění. Vyklopte linerovou pravou stranu ven, dokud nejsou vytlačeny všechny hrany, a začněte plnit zvoleným materiálem, abyste dosáhli požadované pevnosti a tvaru. Nakonec přeložte šev mezery a zavřete polštář žebrovým stehem, abyste dosáhli optimálního zabezpečení.

Dokončování

Chcete-li vytvořit žebříkový steh, vytáhněte jehlu zezadu do přední části jednoho ze švů. Tímto způsobem je uzlový konec nitě skrytý uvnitř polštáře. Poté zatlačte jehlu dovnitř a dozadu z opačného záhybu, přímo naproti místu, kde jste sešívali, dokud mezeru úplně nezavřete.

Poté by pomohlo, kdybyste kvůli vodorovným čarám dvou látek skončili žebříkovým stehem. Potom můžete jehlou uchopit malé množství materiálu na opačné straně. Nakonec provlečte jehlu na výsledné nitkové smyčce a vytvořte uzel.

Druhy cestovních polštářů

Nyní, když znáte primární způsob výroby cestovního polštáře, můžete použít metody pro výrobu dalších variant cestovního polštáře.

Ve tvaru písmene U

Výše uvedený vzorek je tradiční cestovní polštář ve tvaru písmene U. Tento tvar je vynikající pro udržení těla pod kontrolou, když spíte ve vzpřímené poloze. Dáte to kolem krku, takže jsou všechny strany podepřeny a můžete se vyhnout odchylkám v páteři.

Ve tvaru písmene J

Další možností polštáře na cestování je typ ve tvaru písmene J. Zavěsíte jej přes jedno rameno, abyste si mohli hlavu opřít o polštář. Tato varianta však není tak běžná a polštáře ve tvaru písmene J se obvykle prodávají jako polštáře na tělo.

Obdélníkové

Pro delší cestování vám bude pravděpodobně vyhovovat obdélníkový polštář. Zatímco připomíná typický polštář na postel, jsou obdélníkové cestovní polštáře přenosnější. Jsou menší a lehčí, ale poskytují lepší pohodlí těm, kteří kempují a batohují, kteří si budou lehnout.

Zalomení

Pokud se vám cestovní polštáře ve tvaru písmene U zdají objemné, zvažte cestovní obaly. Vypadají spíše jako šály s vestavěnou podporou pro vaši hlavu, když se nakloníte. Někteří lidé však mohou upřednostňovat něco nadýchanějšího.

Přesýpací hodiny

Pro delší jízdy se vám mohou líbit cestovní polštáře přesýpacích hodin. Můžete je použít k podepření krku, ale díky svému tvaru je můžete mít také k podpoře zad a kolen. Jediným negativem tohoto tvaru je, že nenabízí vícesměrnou podporu krku jako polštáře ve tvaru písmene U.

Závěr

Dny, kdy musíte na cestách obětovat spánek, jsou pryč. Pouze ve dvou krocích se můžete rychle naučit, jak si vyrobit cestovní polštář, a být více připraveni na své jízdy a lety. Začněte tím, že na vybranou látku nastříháte dva kousky ve tvaru písmene U.

Položte je pravými stranami k sobě a sešijte všude kolem, přičemž ponechejte mezeru pro otáčení a vycpávání. Poté, co jste vložku otočili, naplňte ji požadovanou náplní, dokud nedosáhnete ideální pevnosti. Nakonec mezeru zajistěte žebříkovým stehem.