Jak úspěšně oplodnit muškáty

Dělat si poznámky o tom, jak oplodnit muškáty, je zásadní pro zajištění krásných výložníků, proto si označte svůj kalendář, abyste to mohli dělat každé dva týdny v období vegetace. Hnojení pelargónie pomůže zabránit zakrnělým nebo zažloutlým rostlinám, což z nich učiní jednoho z letniček, které se dobře krmí. To je také důvod, proč je ideální zapracovat do půdy čtyři palce organické hmoty při výsadbě.

University of Massachusetts Amherst dokonce doporučuje neustálé hnojení. S ohledem na tato fakta o krmení a doporučení byste měli mít vzkvétající a krásné muškáty doma i venku. Vždy však můžete hrát na jistotu a použít tunel, pokud zakořeníte muškáty.

Pamatujte, že tyto rostliny budou dobře reagovat na tyto techniky, pokud jsou v ideálním prostředí s preferovanými podmínkami.

Jak oplodnit muškáty: Co je třeba vzít v úvahu

Načasování

Univerzita Clemson doporučuje hnojení nových záhonů a během vegetačního období. Jak již bylo zmíněno dříve, University of Massachusetts Amherst také uvedla výhody stálého hnojení. Jaká jsou však konkrétní načasování pro tyto instance?

Hnojivo můžete zapracovat na záhony po výsadbě nebo brzy na jaře. A během vegetačního období muškáty dobře reagují na krmení každé dva týdny nebo čtyři až šest týdnů, když aktivně rostou. Můžete také krmit muškáty venkovní, když ve vaší oblasti zažívají silné deště, protože za těchto podmínek se může vyluhovat dusík.

Naopak, nemusíte nové vnitřní muškáty ihned hnojit. Místo toho krmte, když se usadili, a to každé čtyři týdny na jaře a v létě. Můžete také oplodnit muškáty na podzim a v zimě každých osm týdnů, ale spící rostliny nevyžadují krmení.

Kdy byste neměli hnojit muškáty? Pro začátečníky dávejte pozor, abyste rostliny nepřehnojili, zejména muškáty venkovní. Mohou přestat kvést a možná budou potřebovat nějaký čas na odpočinek pouze s vodou.

Typ hnojiva

Nestačí si označit svůj kalendář podle doporučeného načasování hnojení muškáty. Například typickým hnojivem pro nové květinové záhony je hnojivo 10-20-10 na 100 čtverečních stop. Během vegetačního období, kdy jsou aktivní, by mělo stačit ve vodě rozpustné hnojivo s poloviční silou.

Potom můžete použít stejné hnojivo pro následné krmení. Dodržování těchto doporučení zabrání nadměrnému hnojení a problémům s živinami, které mohou negativně ovlivnit muškáty. Pak jsou podmínky jako vodítko, jaké hnojivo použít, aby se zabránilo nevýhodám.

Například se v období dešťů očekává loužení dusíkem. S tímto vědomím se můžete ujistit, že uspokojíte potřeby dusíku pro venkovní muškáty tím, že jim dodáte suché hnojivo 5-10-5. Na druhou stranu vnitřní muškáty v květináčích budou mít jiné požadavky na hnojivo, než jaké jsou uvedeny.

Muškáty v květináčích používají jako médium směs půdy, písku a rašeliny a po dvou až třech měsících budou potřebovat hnojení. V tomto okamžiku můžete použít dvě polévkové lžíce 20-20-20 ve vodě rozpustného hnojiva na jeden galon vody. Když už mluvíme o ve vodě rozpustných hnojivech, je to také nejlepší typ pro konstantní dávkování 200 až 250 ppm dusíku.

Aplikace

Jakmile znáte načasování a typy hnojiv, které s muškáty dobře fungují, bude správná aplikace posledním rozhodujícím faktorem úspěchu. Například neustálé hnojení předchází problémům s výživou, ale nadměrné hnojení také způsobí nevýhody kvetení a růstu. Jak se těmto problémům vyhnout?

Pokud používáte ve vodě rozpustné hnojivo, můžete předpokládat, že musíte zajistit také dostatečné množství vody a odvodnění. Tímto způsobem může voda vytékat médiem nebo půdou pokaždé, když zaléváte muškáty, a zabránit hromadění soli. Pamatujte, že médium s vysokým obsahem soli negativně ovlivní jakoukoli rostlinu.

Tomu můžete také zabránit v polytunnellu pomocí zavlažování, když dávkujete tekutinu 150 až 200 ppm dusíku. Poté můžete pohodlně sledovat hladinu pH a solí v médiu. Jakmile muškáty v zimě propadnou, přestaňte krmit, abyste zabránili vysušení kořenů.

Navíc se vyhněte hnojení mušket, když jsou spalující, protože hnojivo může rostliny vysušit a spálit. Nakonec použijte při aplikaci druhé aplikace po výsadbě pelargónie hnojivo poloviční oproti původní dávce.

Známky nedostatku živin v pelargónie

Nejběžnějšími příznaky nedostatku dusíku jsou zpoždění růstu, zakrnění a žluté listy. To je pravděpodobné, když zahradník nepoužívá na půdě dobře rozložený dodatek, protože se při aplikaci rozpadne a půdu zbaví dusíku. Naopak, rostlina může mít červenofialové spodní listy, slabé stonky a stonky, což vede k nekróze a smrti, pokud potřebují draslík.

Závěr

Muškáty jsou jednou z těch rostlin, které dobře reagují na krmení. Abyste se však vyhnuli problémům s nedostatkem a překrmováním, musíte vědět, jak muškáty správně hnojit. Začněte nejprve učením o načasování, typu hnojiva a správné aplikaci.

Obecně můžete hnojivo po výsadbě zpracovat na půdě venkovních muškáty. Na druhou stranu byste měli vnitřní muškáty oplodnit, až když se usadí. Poté krmte každé dva týdny, zatímco rostliny aktivně rostou ve vodě rozpustným hnojivem.

A zatímco muškáty těží z neustálého hnojení, aby se zabránilo nedostatkům, ujistěte se, že je také přiměřeně zaléváte. Tím se vypustí nadbytečné soli a zabrání se později problémům s růstem.