Jak snadno vyčistit matracovou podložku z paměťové pěny

Existují tři hlavní oblasti, které je třeba prostudovat, pokud chcete vědět, jak čistit matracovou podložku z paměťové pěny. Naučíme vás správné metody a načasování, abyste zajistili, že budete matracovou podložku udržovat, aniž byste ji náhodou poškodili. Pamatujte, že tento materiál je používán stejně jako samotná postel, proto by měl být pravidelně čištěn.

Pokud víte, jak čistit matraci z paměťové pěny, můžete použít podobné techniky. Polštářky a mulčovače se však liší. Mluvíme o nich také v tomto článku, abychom vám pomohli dozvědět se o příslušenství matrací.

Jak čistíte matracovou podložku z paměťové pěny?

Správný proces

Správný způsob čištění matracové podložky z paměťové pěny je suchý a bez vlhkosti, pokud neprovádíte důkladné čištění, o kterém se budeme podrobněji bavit později. Pokud znáte jiné výrobky z paměťové pěny, víte, že navlhnutí může poškodit materiál, protože je porézní, a sušení může trvat dlouho.

Pokud nechcete být ohroženi plísněmi a plísněmi, jak můžete udržovat podložku matrace čistou? Začněte vysáváním povrchu měkkým kartáčem nebo nástavcem na čalounění, abyste se zbavili prachu, pachů a jiných částic, které se nahromadily na vaší posteli. Oddělte podložku a položte ji na podlahu, abyste dosáhli na všechno.

Užitečnou technikou je vysávání kruhovým pohybem, přičemž se ujistěte, že kopáte do zářezů a štěrbin. Jakmile to uděláte, můžete osvěžit podložku tím, že ji posypete sódou bikarbónou a necháte ji několik hodin sedět. Před použitím prášek vysajte a polštář vyvětrejte.

Můžete umýt podložku z pěnové matrace?

Správné hloubkové čištění

Jak nemůžete prát v pračce nebo namočit podložku na matraci z paměťové pěny, jak můžete eliminovat rozlití a skvrny? Nepropadejte panice, protože vlhkou nebo znečištěnou podložku můžete stále obnovit. Klíčem je co nejrychleji nasát přebytečnou tekutinu, odstranit zbarvení a důkladně osušit podložku.

Odolné skvrny mohou vyžadovat zvláštní čisticí roztoky, v závislosti na tom, jaké jsou. Také byste chtěli zkontrolovat, jaké čisticí prostředky štítek umožňuje, aby nedošlo k poškození materiálu. Celkově se vyhněte agresivním chemikáliím, pokud výrobce nezmínil, že je to v pořádku.

Obecně můžete postižená místa lehce zamlžit roztokem jemného čisticího prostředku a vody. Nechte to asi hodinu sedět a pomocí hadříku namočeného a vyždímaného ve vodě odstraňte zbytky mýdla. Poté použijte další hadřík k opětovnému setření zamlžených oblastí, abyste pomohli s vysycháním.

Jak perete matracovou podložku?

Správné načasování

Obecně platí, že mytí matracových podložek zamlžuje špinavé oblasti a setí je hadříkem. Většina materiálů neumožňuje praní namočením a vyždímáním podložky, protože by se mohla deformovat. Abyste však zajistili dobrou hygienu postele a zabránili záludným skvrnám, vyčistěte podložku, jakmile dojde k rozlití.

Poté podložku na obou stranách osušte a položte ji na povrch s lamelami nebo otvory, aby se vzduch mohl dostat pod ni. K urychlení procesu můžete také použít nastavení fénového ohřívače. Je nutné zdůraznit, že nikdy nepoužívejte vlhkou podložku, protože by to mohlo vést k růstu plísní.

A nakonec je součástí údržby osvěžení podložky matrace pomocí vysavače a jedlé sody při každé výměně prostěradla. To může také zabránit hromadění zápachu a udržovat podložku svěží. Dokonce i příležitostné vysušení matracové podložky venku také zabije patogeny nebo bakterie.

Matrace Pad Vs Matrace Topper

Proces čištění podložky a svrchní matrace je podobný, pokud na štítku vašeho produktu nejsou uvedeny specifikace. Je však přirozené být zmaten, pokud jsou tyto doplňky matrací navzájem synonymem. Odpověď zní ne, protože pokrývka matrace je silnější než matracová podložka.

Samozřejmě, topper je to, co položíte na postel, a můžete matraci vrstvit podložkou, pokud potřebuje větší výšku nebo měkčí pocit. Obě doplňky nicméně pomáhají prodlužovat životnost vaší postele, protože ji díky stálému tlaku nedovolí opotřebení. Protože je používáte každý den, učení správných metod čištění je zásadní pro to, aby vydržely dlouho.

Pamatujte, že některé matracové podložky lze také prát v pračce, ale než tak učiníte, musíte vždy zkontrolovat štítek. Matracové podložky nejsou vyrobeny pouze z paměťové pěny, existují i ​​další varianty vyrobené ze syntetických vláken, latexové pěny, vlny, peří a dokonce i bavlny. Jejich potah je obvykle prošívaná látka a podložku můžete připevnit k posteli pomocí popruhů pro zastrčení pod hlavní matraci.

Závěr

Nezaměňujte s krycími matracemi, matracové podložky jsou dalším doplňkem postele, který vyžaduje pravidelnou údržbu. Pokud chcete vědět, jak čistit matracovou podložku z paměťové pěny, postup je podobný tomu, jak budete pracovat s jinými výrobky z paměťové pěny. Chcete se vyhnout namočení nebo vyždímání a sušení by mělo být důkladné.

Pad osvěžující paměťovou pěnu můžete osušit sodou a pak prášek vysát. Ale u skvrn je ideální bodové ošetření a poté materiál vysušte na vzduchu. Vždy zkontrolujte možné označení na štítku produktu a vaše matracová podložka by měla být jako nová.