Jak prstem uplést deku ve 3 snadných krocích

Pokud chcete vědět, jak prstem uplést deku, naučíme vás tři snadné kroky. Pletení prstem není příliš složité, ale přesto musíte znát správné techniky, abyste frustraci vynechali. Není to úhledné, že pletení je možné pomocí prstů?

Je úžasné, jak lidé přicházejí s různými technikami, jak vytvořit pletenou deku. Z paže na prsty, nemáte žádnou výmluvu, abyste se přeskočili učit tento projekt. Pokračujte ve čtení a začněte!

& nbsp;

Jak si upletete deku s prsty pro začátečníky?

Prstové pletení je praxe, která existuje již dlouhou dobu. Existují různé techniky, které je možné vyzkoušet, ale primární podstata pletení přikrývky prstem používá čtyři číslice ruky. Můžete házet na levou ruku, pokud jste pravou rukou, nebo můžete házet na pravou ruku, pokud jste levou rukou.

& nbsp;

1. Plette první proužek

Začněte vrháním čtyř stehů metodou dvojitého zalamování. Rovněž budete používat plochý pletený steh, protože pletení deky prstem bude snazší. Chcete-li to provést, položte přízi nad smyčky na prsty a poté zvedněte spodní smyčku přes horní část.

Váš první řádek bude pleten přes čtyři stehy a budete jej opakovat, abyste dosáhli délky přikrývky. Řádek můžete ukončit tak, že na prvním prstu prstu budete mít pracovní přízi a svázáte čtyři stehy, abyste ponechali poslední smyčku prstu. Nakonec přesuňte smyčku na první prst prstence a pokračujte druhým krokem.

& nbsp;

2. Rozšiřte přikrývku

Nyní, když jste dosáhli požadované délky přikrývky, je čas ji rozšířit spojením dalších proužků. Na poslední tři prsty nahoďte tři stehy a úpletem čtyři stehy dosáhnete k ukazováčku. Myšlenkou je spojit proužek, který jste právě vytvořili v prvním kroku, pletením podél okraje nejblíže k ukazováčku.

U druhého řádku umístíte volný steh na okraj ukazováčku. Ploché pletené dva stehy nad jedním na vašem prvním stehu a pletené tři stehy. V tomto okamžiku budete opakovat to, co jste udělali v první a druhé řadě, abyste dosáhli svého vrhacího nebo posledního stehu.

& nbsp;

3. Dokončete přikrývku a splette konce

Umístěte zaváděcí steh na ukazováček a uzavřete. Na první steh upletete dva stehy přes jeden a pokračujete v přidávání proužků, dokud deka nedosáhne konečných rozměrů. Proplétejte konce a máte hotovo.

Pokud si nejste jisti, jak svázat nebo odložit prstovou pletenou přikrývku, postupujte takto:

& nbsp;

Jak odložit prstem pletenou přikrývku

Začnete plochým úpletem prvního stehu na prvním prstu (ukazováček) a druhým stehem na prostředním prstu. Přesuňte jej na první a spodní smyčku přes horní. Získejte steh na ukazováčku a přejděte na další prst, abyste měli první steh.

Poté upleteme druhý steh nebo ten na prstenci a přesuňte jej na prostředníček. Znovu to proveďte zdola přes horní a první steh přesuňte k prstenci. Bude to znovu váš první steh.

Už jsme skoro tam. Pleteme druhý steh nebo ten na růžovém a přesuňte se k stehu na prstenci. Pracujte stehem zdola nahoru a posunutím prvního stehu k ukazováčku získáte první steh.

& nbsp;

Kolik příze potřebuji pro deky pletené prstem?

Množství příze, které použijete pro pletení prstem, bude záviset na typu přikrývky, kterou chcete vyrobit. Například některé přikrývky s pleteným potahem zaberou až 6 přadén, abyste skončili s něčím, co je 50 palců široké a 60 palců dlouhé.

& nbsp;

Jaký druh příze používáte pro pletení prstem?

Nejlepší přízí pro pletení prstů je cokoli objemného nebo hrubého. S velmi objemnou přízí bude snadné pracovat prsty, zejména pro začátečníky. Aran nebo DK jsou také vhodné možnosti.

& nbsp;

Objemné a robustní

Robustní a objemné příze jsou někdy zaměnitelné, ale objemné příze jsou větší než husté příze. Robustní příze jsou naproti tomu silnější než česané.

& nbsp;

Worsted a Aran

Ostatní vyměnitelné příze o hmotnosti jsou česané a aran. Česané příze jsou však jemnější než aran. Proto můžete najít aranské příze označené jako těžce česané.

& nbsp;

DK

DK nebo dvojitý úplet je jednou z nejpopulárnějších závaží. Je o něco těžší než sportovní příze a na některých místech se také nazývá 8vrstvá.

& nbsp;

Závěr

Věděli jste, že pro pletení jsou užitečné i vaše prsty? V tomto článku jsme vás naučili, jak prstem uplést deku ve třech snadných krocích. Metodu dvojitého ovinutí můžete použít na jakoukoli ruku a použít plochý pletený steh.

Množství příze, které budete potřebovat, bude záviset na velikosti deky. Je také užitečné použít něco robustního, které vám pomůže s pletením. Celkově doufáme, že jsme se podělili o několik cenných tipů, jak začít s přikrývkou pletenou prstem!

& nbsp;