Jak naklíčit semena ibišku: 5 kroků k úspěchu

Naučit se klíčit semena ibišku je poměrně snadné – vzhledem k tomu, že budete postupovat správně. Jakmile uspějete, budete moci své zahradě dodat barvu a život. Pokud jste jedním z mnoha lidí, kteří hledají průvodce při klíčení a pěstování rostlin ibišku, jste na správném místě.

Hibiscus je druh kvetoucí rostliny, která produkuje různé barvy květů, v závislosti na odrůdě. Ale více než vzhled a krása, které dodávají zahradě, je ibišek také nabitý mnoha výhodami. Podle Healthline mohou rostliny ibišku pomoci při zmírnění stavů, jako je podrážděný žaludek, vysoký krevní tlak nebo dokonce horečka.

Díky tomu není divu, proč mnoho lidí usiluje o úspěšné pěstování a pěstování. Čtěte dále a dozvíte se o tom více.

Klíčící semena ibišku

Pokud plánujete pěstovat ibišek ze semen, je nejlepší zahájit proces nejméně 14 týdnů před datem posledního mrazu. Doporučuje se také, abyste začali klíčit semena uvnitř. Pokud je pěstujete ze semen, postupujte podle následujících kroků:

Krok č. 1: Přikryjte vrchol semen

Ačkoli to není nutné, škrábání semen vaší rostliny ibišku pomůže semenu lépe absorbovat vodu. Poskytuje lepší a spolehlivější způsob, jak zajistit, aby vaše semena ibišku vyklíčila. Je to proto, že jakmile voda vstoupí do semene, bude to fungovat jako signál, aby embryo uvnitř semene začalo klíčit.

Krok č. 2: Namočte semínka do vody

Jakmile semena proškrtnete, dalším krokem je vložení semen do vody. Nechte je na nádobě alespoň hodinu. Chcete-li dosáhnout lepších výsledků, můžete je nechat přes noc namočené.

Krok č. 3: Naplňte malý hrnec nebo nádobu zalévací směsí

Připravte si půdní směs, ale nepřidávejte do ní hnojivo. Ujistěte se, že váš kontejner má odtokový otvor, který zajišťuje, že skrz něj bude moci odtékat veškerá voda ze směsi. Pokud plánujete klíčit hodně semen najednou, můžete se rozhodnout použít oddělené misky s oddělenými semeny a vyhnout se konkurenci živin.

Krok č. 4: Vysaďte semena ibišku

S připravenou zalévací půdou umístěte namočená semena na půdu o rozměrech asi 0,5 až 0,5 palce. Ujistěte se, že půda je dostatečně vlhká, ale také ne příliš vlhká. Semena ibišku nebudou prospívat na nadzemní půdě, protože mohou způsobit hnilobu vyvíjejících se kořenů.

Krok č. 5: Zajistěte teplo a zakryjte hrnec nebo podnos plastem

Klíčící semena ibišku potřebují teplo, aby se dařilo. Pokud nemůžete najít oblast, kde bude přijímat teplo nejméně 80 až 85 stupňů Fahrenheita, umístěte ji na tepelnou podložku apolytunnelin. Abyste zajistili udržení vlhkosti a teploty, položte na hrnec nebo podnos plast.

Denně kontrolujte růst vaší rostliny. Vzhledem k tomu, že stonky začínají vykazovat známky dřevnatosti, můžete svou rostlinu začít krmit zředěnými, ve vodě rozpustnými, ve vodě rozpustnými hnojivy v malém množství. Za správných podmínek by měla vaše rostlina ibišku začít rašit během týdne až měsíce. Jakmile rostlina roste dostatečně velká, můžete je začít umisťovat venku, kde mohou pokračovat v růstu.

Klíčení ibišku ve sklenících Semi Pro: 3 důvody, proč to udělat

Věděli jste, že jedním ze způsobů, jak zlepšit svůj úspěch v klíčení ibišku, je umístit semena do poloproprofilu? I když můžete semena zasít přímo do zahrady, někdy může kolísání teploty bránit vašim semenům v klíčení a růstu.

Pokud zjistíte, že tomuto utrpení neustále čelíte, pak by pro vás mohlo být tou nejlepší volbou polytunnelgardening. Tady jsou 3 důvody, proč byste to měli udělat:

Důvod č. 3: Zajistěte teplo během zimy

Vzhledem k tomu, že rostliny ibišku velmi dobře prospívají v teplejším podnebí, je důležité, aby během klíčení přijímaly značné množství tepla. Spouštění semen uvnitř semipropolytunnel vám to umožní. Pomocí několika vyhřívacích podložek můžete po celý rok poskytnout vašim rostoucím rostlinám teplo a ochranu.

Důvod č. 2: Skleníky poskytují ochranu před škůdci a predátory

Při pěstování semen přímo na zahradě by vaše semeno a rostoucí rostliny mohly jíst veverky, bobři, krysy, jeleni a další zvířata. Kromě toho by škůdci mohli také jíst tkáně vašeho rostoucího ibišku. S částečně pro skleníkem můžete svým klíčivým semenům a rostoucím sazenicím poskytnout dostatečnou ochranu a zajistit, aby z nich vyrostla nádherná kvetoucí rostlina.

Důvod č. 3: Poskytněte rostlinám optimální prostředí

Jelikož se rostlinám ibišku velmi daří v teplejším podnebí, musí během svého klíčení přijímat značné množství tepla. Spouštění semen uvnitř polopropolytunnel vám to umožní velmi snadno. Pomocí několika vyhřívacích podložek můžete svým mladým rostlinám poskytovat po celý rok teplo a ochranu.

Závěrečné úvahy o tom, jak klíčit semena ibišku

Rostliny ibišku nejsou známé pro své jediné krásné květy, ale také pro širokou škálu zdravotních výhod. Není divu, proč se mnoho pěstitelů snaží naučit klíčit semena ibišku. Pomocí výše uvedených kroků můžete začít pěstovat svou vlastní rostlinu ibišku a okamžitě si užít její krásu a zdraví.