Jak připojit zatemňovací podšívku k záclonám

Zatemňovací závěsy jsou skvělým způsobem, jak zlepšit soukromí místnosti a podpořit blokování světla, hluku a tepla z vnějšího prostředí. Určitě jsou skvělým doplňkem každé místnosti. Naštěstí se můžete naučit, jak připevnit zatemňovací podšívku na závěsy, a užít si stejné funkce soukromí a světelného blokování, aniž byste plýtvali krásným párem běžných závěsků.

& nbsp;

Jednoduše přidejte zatemňující látková podšívka v zadní části běžných záclon . Můžete ji našit na samotnou látku nebo použít nažehlovací lepicí pásku. Naštěstí najdete zatemňovací látku ve většině obchodů s řemesly.

& nbsp;

Proč používat zatemňovací závěsy?

Instalace zatemňovacích záclon ve vaší domácnosti má mnoho výhod. Můžete je umístit do kterékoli místnosti a zlepšit tak soukromí svého domova. Tyto závěsy však dokážou víc, než blokovat pohled z peeringových očí.

& nbsp;

Díky svým fantastickým izolačním schopnostem vám může pomoci snížit náklady na energii kdykoli během roku. Jejich zavření během horkých letních odpolední vám může pomoci blokovat příliš mnoho tepla a udržovat váš domov chladný a izolovaný.

& nbsp;

Mohou také chránit nábytek, podlahy a další předměty pro domácnost, které mohou být citlivé na UV záření nebo přímé sluneční světlo. Pomůže vám také nastavit náladu pro konkrétní aktivity, jako jsou focení a mnoho dalších.

& nbsp;

Pokud existuje konkrétní design záclon, který jste skutečně zamilovaní, ale chcete si užít výhody krásné zatemňovací závěsy, máme pro vás právě toto řešení. Naučte se, jak připojit zatemňovací podšívku k oponě prostřednictvím tohoto DIY projektu.

& nbsp;

Krok 1: Připravte si materiály

Pro tento projekt budete potřebovat váš krásný pár běžných záclon, zatemňovací podšívku se stejnými rozměry, šicí špendlíky, svinovací metr, ruční žehličku, nůžky a pás nažehlovací lepicí pásky.

& nbsp;

Před nákupem látky se ujistěte, že znáte přesné rozměry záclony. Nechcete jít do obchodu s látkami a pořídit si zatemňovací záclonu, která je příliš krátká. Tyto obložení si můžete koupit na zahradě v každém obchodě s látkami nebo řemesly.

& nbsp;

Krok 2: Opravte podšívku

Vezměte svou měřicí pásku a označte podšívku zatemňující látky podle přesných rozměrů záclony. Ujistěte se, že pokrývá všechny lemy kromě horní části, kam by měl záclonový hardware směřovat.

& nbsp;

Přebytečnou látku odstřihněte a odložte stranou. Můžete vzít záclonu a položit ji na pracovní plochu pravou stranou dolů. Pořiďte si zatemňující podšívku a umístěte ji na zadní stranu závěsu. Ujistěte se, že jste podšívali horní části obou látek tak, aby zatemňovací látka zůstala zakrytá za běžnou oponou.

& nbsp;

Krok 4: Přilepte lepidlo

Přeložte horní část zatemňovací podšívky, ale neohrožujte její zarovnání s látkou. Pro usnadnění práce jednoduše zatáhněte za horní část, abyste mohli nažehlovací lepidlo umístit. Změřte horní lem záclony a odstřihněte dostatečné množství pásky.

Zarovnejte jej na látku záclony a zatemňovací podšívku vložte zpět do původní polohy. Lepidlo by mělo zůstat skryté mezi dvěma kusy látky. Ujistěte se, že na pásku nevyčnívají žádné části.

& nbsp;

Krok 5: Vyžehlete oponu

Zajistěte zatemňovací závěs umístěním kolíků podél horní části tkanin a spojte je dohromady. Nastavte žehlení na vlnu a žehlete přes zadní stranu podšívky zatemnění. Pokud používáte tlustší sady materiálu, možná budete muset stisknout a podržet po delší dobu.

& nbsp;

Když držíte žehličku nad podšívkou zatemňovacího závěsu, je typická doba trvání až dvacet sekund a maximálně šedesát sekund u těžších a silnějších typů tkanin. Možná však budete muset pracovat v desetisekundových intervalech, aby nedošlo k spálení látky.

& nbsp;

Po zahřátí látky na lepení lepicí pásky nechejte záclonu nějakou dobu tuhnout. Nevešejte to hned, protože by se to mohlo rozpadnout. Nechte jej alespoň půl hodiny sedět a potom pověste závěsy.

& nbsp;

Designové tipy

Chcete-li dosáhnout elegantního a sofistikovaného vzhledu, zkuste své zatemňovací závěsy vrstvit pomocí čirých záclon. Ponechejte zatemňovací závěsy otevřené ve dnech, kdy si chcete užít jasnou, vzdušnou a veselou atmosféru.

& nbsp;

V noci můžete zavřít zatemňovací závěsy a užít si 100% soukromí. Udržujte svůj pokoj temný, klidný a pohodlný. Svůj pokoj můžete také ztmavit při jakékoli příležitosti a přizpůsobit se aktivitám, jako jsou focení a jiné podobné činnosti, které vyžadují tmavé pokoje.

& nbsp;

Investujte do elegantních zpětných vazeb a zadržení, abyste mohli uvázat závěsy a nechat prostor osvětlit slunečním světlem. Můžete si vybrat z široké škály záclonových ozdob, které doplní vaše závěsy. Experimentujte s různými barvami a styly.

Rozhodněte se, zda chcete, aby vaše čiré vlny vypadaly nad zatemňovacími závěsy nebo naopak. Zatemňovací závěsy jsou univerzální a mohou obejít mnoho různých designů. Nezapomeňte pečlivě kombinovat barvy záclon a zatemnění, aby se navzájem nepřemohly.

& nbsp;

Souhrn

Celkově je zatemňovací závěs jednoduše úprava oken která poskytuje maximální soukromí, světelné blokování, redukci šumu a vylepšená izolace. Jedná se o nákladově efektivní produkt, který si můžete pohodlně vyrobit doma.

& nbsp;

Ať už chcete některé staré závěsy přeměnit na zatemňovací závěsy, nebo chcete jen experimentovat s kutilským projektem, učení, jak připevnit zatemňovací podšívku k záclonám, by mělo být docela snadnou záležitostí. Můžete je také přišít pomocí šicího stroje a nitě.