Jak prát polštářek s mikrokuličkami. 2 Nejlepší metody

Nejlepší by bylo, kdybyste se naučili, jak správně prát polštářek s mikrokuličkami ručně a strojově. Tímto způsobem můžete udržovat čistotu svých polštářů, které používají tento typ výplně. Pamatujte, že různé typy polštářů vyžadují zvláštní doporučení péče, aby nedošlo k jejich poškození.

Stejně jako při mytí polštářového mazlíčka musíte být při zacházení s polštářkem s mikroskopem šetrní. Mikrokuličky jsou jen malé kuličky z polystyrenu, které se mohou při neopatrném praní polštáře zlomit. Níže je uveden návod, jak udržovat polštářky v mikrokuličkách čisté při praní pomocí stroje nebo ručně.

Jak prát polštářek s mikrokuličkami: 2 způsoby výběru

Ručně

Krok # 1. Vymazat

Prvním krokem ručního mytí polštáře s mikrokuličkami není jeho okamžité ponoření. Místo toho chcete otřít exteriér polštáře vlhkým hadříkem namočeným ve směsi teplé vody a jemného pracího prostředku. Nezapomeňte, že při čištění polštářů z mikrokuliček nemůžete používat drsné čisticí prostředky, ať už umýváte ruce nebo používáte stroj.

Vnější část polštáře zcela otřete a soustřeďte se na špinavější oblasti. Nezapomeňte polštář příliš namočit, abyste ho nakonec namočili. Snažíte se pouze vyčistit a zvlhčit vnější kryt, protože se mýdlo může poškodit.

Krok # 2. Opláchněte

Opláchnutí polštáře s mikrokuličkami je poněkud podobné tomu, kdy použijete čistý hadřík a otřete vnější povrch polštáře. K odstranění pěny použijte teplou vodu, ale stejně jako v prvním kroku se snažte polštář nenamočit. Podle potřeby otřete povrch, dokud není polštář bez mýdla.

Krok # 3. Suché

Nakonec položte polštářek s mikrokuličkami na suchý ručník a umístěte jej někam větraný do sucha na vzduchu. Chcete se ujistit, že polštář již před použitím není vlhký, takže jeho důkladné vysušení může trvat až 24 hodin. Každou chvíli polštář otočte, aby se osušily všechny jeho strany, nebo jej zavěste na šňůru nebo zábradlí pro pohodlnější sušení na vzduchu.

Strojem

Krok # 1. Příprava

Nenechte se zastrašit praním polštáře s mikrokuličkami ve stroji. Nejprve jej však musíte vložit do polštáře, protože cyklus může být na polštáři příliš škodlivý. Použijte polštář nebo tašku na prádlo stejné barvy jako polštář, abyste neriskovali znečištění polštáře.

Poté, co umístíte polštářek s mikrokuličkami dovnitř, uvázat polštář. To by mělo chránit polštář před roztržením, a pokud ano, vak udrží mikrokuličky uvnitř a nezanechá v zařízení nepořádek.

Krok # 2. Praní

Před zapnutím pračky chcete přidat další položky se stejnou barvou jako polštář uvnitř stroje. To platí pro většinu typů polštářů, protože cyklus může látku natáhnout nebo roztrhnout, pokud je uvnitř pračky příliš prostorná. Můžete přidat ručníky dovnitř nákladu a poté použít jemný cyklus.

Podobně jako při ručním praní, i v pračce chcete použít jemný prací prostředek a teplou vodu. Tímto způsobem neriskujete, že barvy látky budou běhat, a pračka nebude riskovat poškození polštáře. Při praní polštářů z mikrokuliček nikdy nepoužívejte aviváže ani bělidla, protože jsou pro mikrokuličky příliš tvrdé.

Krok # 3. Sušení

Nakonec můžete polštářek s mikrokuličkami umístit do sušičky. Musíte použít nejnižší teplotu a poté polštář vzít, dokud úplně nevyschne. Vysoké teplo může mikrokuličky poškodit, takže chcete zkrátit jejich vystavení sušičce.

Jakmile polštář uschnete, vezměte jej ven z povlečení na polštář a pověste jej někde větraný na suchý vzduch. Můžete jej také položit na ručník, abyste dokončili sušení, ale nezapomeňte jej převrátit, abyste získali všechny strany.

Co je to polštářek s mikrokuličkami?

Polštář z mikrokuliček je polštář, který používá drobné korálky z polystyrenu. Výsledná forma je pohodlná, ale podporuje ji, že někteří uživatelé dokonce porovnávají polštáře z mikrokuliček s polštáři z paměťové pěny. Jsou také relativně cenově dostupnější a prodyšnější než pěna, ale uvědomte si, že můžete být citliví na syntetické polymerní materiály.

Kdo by měl používat polštářek s mikrokuličkami?

Polštáře Microbead jsou ideální pro ty, kteří vyžadují pevnou podporu, a pokud chcete polštář přemístit. I když jsou měkké, všimnete si, že polštář bude po aplikaci tlaku podpůrný. Malé korálky také odpovídají vaší hlavě a krku, aby vám pomohly udržet páteř rovnou.

Závěr

Mikrovláknové polštáře si získávají popularitu díky pohodlí, které nabízejí. Musíte se však naučit, jak správně prát polštářek s mikrokuličkami, jinak se materiál poškodí a deformuje polštář. Při čištění polštáře s mikrokuličkami se můžete rozhodnout pro ruční praní nebo použít stroj.

Při ručním praní jednoduše otřete vnější povrch polštáře látkou namočenou v mýdlové vodě. Polštář nikdy nenamáčejte, protože by se mohly poškodit mikrokuličky, a poté polštář ještě jednou otřete, abyste se zbavili pěny. Na druhou stranu můžete polštář umístit do povlaku na polštář, uvázat ho a použít jemný cyklus stroje.

Zapouzdřený polštář můžete sušit na nejnižším stupni ohřevu sušičky nebo jej můžete sušit při zavěšení. Polštář můžete dokonce položit na ručník a nechat jej zaschnout. Sečteno a podtrženo je použít polštářek s mikrokuličkami až po úplném vyschnutí.