3 podrobné kroky, jak vyrobit vlněnou přikrývku

Věděli jste, že naučit se vyrábět vlněnou přikrývku trvá jen tři kroky? Příspěvky na blogu poznamenávají, že vlna patří mezi nejlepší možnosti pletacích a háčkovaných materiálů pro začátečníky. Takže pokud jste s vlnou poprvé, již jste si vybrali skvěle!

Jejich velké smyčky a objemný objem charakterizují vlněné deky. Tyto přikrývky neustále rozšiřují svoji fanouškovskou základnu od nadšenců estetiky. Koneckonců, jsou nejen pohodlné spát a pověsit se, ale nakonec jsou krásné a něco, na co můžete být hrdí na to, že jste si je vyrobili.

Na první pohled mohou vypadat složitě. Tyto sofistikované smyčky vypadají pro začátečníky odrazující, ale jejich výroba je ve skutečnosti docela jednoduchá. Z dlouhodobého hlediska najdete pletení a háčkování relaxační, takže jsme tu, abychom vás provedli na vaší cestě k vaší první vlněné dece.

Kroky k tomu, jak vyrobit vlněnou přikrývku

Jakmile připravíte vlnu na pletení, můžete začít. Naštěstí, pletení vlněné deky nevyžaduje žádné další konkrétní nástroje. Vlněné příze jsou k dispozici v online obchodech, které nabízejí dodávky po celém světě, a na velkou deku budete potřebovat přibližně 300 yardů příze.

Prozatím jsou zde kroky, jak vyrobit vlněnou deku pletením:

Krok 1: Připravte si vlnu

Příprava by měla zahrnovat praní a sušení. Skutečnou velikost deky uvidíte, pokud vlnu před pletením vyperete, protože vlna se po vyprání zmenší.

Příze můžete sušit tak, že je stisknete do ručníku a poté zavěsíte do stojanu. To jim také pomůže narovnat se. Vyvarujte se toho, aby vaše vlna byla sušena a vystavena přímému slunečnímu záření.

Krok 2: Rozmotat

Krok naznačuje, že přízi odvíjejte. Ujistěte se, že jste odstranili všechny uzly, než začnete pletení, takže nebudete mít později problém.

Krok 3: Knit

Začněte téměř na konci své příze, ale nechte si alespoň 1 stopu pro pozdější zajištění. Říkejme kratší konec: ocas a delší konec: hlava. Držte obě strany a vytvořte smyčku křížením hlavy přes horní část ocasu.

Vytvořte uzel skluzu zatlačením prodloužení ocasu uvnitř smyčky shora. Zatáhněte za dlouhou stranu a současně držte přehnutou část kratší strany uvnitř smyčky. Tento uzel bude sloužit jako vaše kotva a zámek k udržení celé deky pohromadě.

Nyní jemně vytáhněte hlavu dovnitř vytvořené smyčky zespodu. Sledujte délku hlavy, kterou nakreslíte, protože to určí, jak velká je díra poté. Udržujte jej však dostatečně velký, aby se později postaral o další vrstvu smyčky, která je k němu připojena. Znovu vytáhněte hlavu dovnitř vytvořené smyčky ze dna.

Udělejte to devětkrát po sobě. Upravte vytvořené smyčky tak, že je zmáčknete a udržujte jejich velikost jednotnou. Dávejte pozor, abyste hlavu mocně netáhli, protože by to rozmotalo všechny vaše vytvořené uzly.

V této první sekci vytvoříte více smyček, jak chcete, protože to určí, jak široká bude vaše deka. Vezměte na vědomí, že více smyček znamená více příze. Než dokončíte projekt, nechtěli byste se vyčerpat.

Počítejte dvě smyčky počínaje vaší devátou (poslední smyčka první sekce) smyčky, pak vložte hlavu ze spodní části třetí smyčky. Pokud je první část v horizontální rovině, zkontrolujte, zda tato nová smyčka vypadá svisle. Pokud je to tak, pokračujte ve vytváření druhé sekce vložením hlavičky do další odpovídající smyčky v první sekci zespodu.

Upravte velikost každé mezery ve své druhé sekci tak, aby odpovídala otvorům, které jste vytvořili v první sekci. Mírně občas zatáhněte za poslední smyčku první sekce, aby se vaše deka nerozpadla.

Jakmile dosáhnete uzlu skluzu, znamená to, že jste dokončili druhou část. Dále musíte vložit hlavu ze spodní části poslední smyčky druhé sekce. Pokračujte, dokud se nedostanete k první smyčce druhé sekce.

Nyní jste dokončili třetí část. Začněte čtvrtým tak, že vložíte hlavu ze spodní části druhé smyčky třetí části. Ujistěte se, že jste přeskočili první smyčku. Tyto smyčky vytvářejte až do druhé části třetí sekce.

Vytvořte další sekce podle tohoto vzoru. Začněte řádek přeskočením poslední smyčky předchozí sekce a ukončete ji první smyčkou předchozí sekce. Pamatujte, že tato část vypadá jako klikatý had, kde další část začíná od konce druhé.

Směr větru by se měl střídat od směru hodinových ručiček a potom proti směru hodinových ručiček. Vytvořte tolik sekcí, kolik odpovídá délce přikrývky.

Pro dokončení protáhněte hlavu spodní částí dvou posledních smyček předchozí části. Zadejte předposlední a ukončete poslední smyčku a vytvořte novou cívku.

Držte tuto smyčku vedle třetího k poslednímu, poté protáhněte hlavu spodní částí těchto smyček a vytvořte novou cívku. Opět držte tuto novou smyčku vedle čtvrtého k poslednímu a poté skrz ně protáhněte hlavu.

Opakujte to, dokud se nedostanete k první smyčce poslední sekce. Připevněte hlavu k poslední smyčce, kterou jste vytvořili, a máte hotovo!

Upravte tvar přikrývky tak, aby všechny smyčky byly stejně velké. Pomalu můžete tahat za příze s většími otvory, aby se do nich vešly menší. Prostě toho moc nenatahuj, abys zničil svůj výtvor!

<

Studium výroby vlněné deky je jako učení se pletení. Pokud máte zkušenosti, zjistíte, že je vaše vlněná deka snadná a můžete si ji namíchat v různých stylech. Kromě pletení můžete také vyzkoušet háčkování a tkaní přikrývek, oblečení a dalších bytových dekorů.