Jak pěstovat akciové květiny

Chcete vědět, jak pěstovat zásoby květin? Nejsi sám! Mnoho zahradníků miluje akciové květiny kvůli jejich výrazné vůni a krásným květům. Tyto květiny jsou letničky, kterým se nejlépe daří při chladnějších teplotách a přestanou kvést, jakmile teploty vzrostou. Nejlepší je zasadit je týdny před posledním datem mrazu ve vaší oblasti.

Akciové květiny přicházejí v mnoha různých barvách, což z nich dělá skvělé řezané květiny a kytice. Nejlépe se pěstuje na plném slunci nebo v částečném stínu a zasazuje se dobře odvodňující a vlhká půda.

Ideální podmínky pěstování pro květinové rostliny

Jak již bylo zmíněno, akciové květiny milují plné sluneční světlo, ale mohou také růst v částečném stínu za správného klimatu. Abyste dosáhli nejlepších výsledků, měli byste je zasadit do bohaté, sypké půdy. Pokud jde o hnojivo, můžete zásobovat květinami jednou po výsadbě a poté jednou za měsíc. Na květiny používejte univerzální hnojivo.

Jak pěstovat akciové květiny

Můžete zasadit zásobní květiny ze semen nebo sazenic, ale budete mít vyšší úspěšnost, pokud je zasadíte jako sazenice.

Výsadba květů ze sazenic

Pokud se rozhodnete pěstovat se sazenicemi, vykopejte v dobře odvodněné půdě otvory dostatečně velké, aby se semenáčky vešly, a asi dva palce pod půdu. Koruna rostliny by měla být pod půdou. Pokud je vysazujete do zahradních záhonů, rozmístěte je ze všech stran alespoň 15 cm od sebe.

Výsadba květů ze semen

Při výsadbě ze semen vysévejte uvnitř rostliny brzy během období výsadby. Semena lehce zakryjte méně než půl palce zalévací směsi. Zalévejte své rostliny pravidelně, dokud vaše rostliny nezačnou růst, a poté zalévejte dvakrát týdně.

Umístěte své rostliny do vzdálenosti 12 palců a zasaďte je na plné slunce, kromě případů, kdy žijete v teplejších oblastech. Pokud chcete zlepšit kvalitu půdy, můžete na ni přidat vrstvu mulče.

Jak se starat o akciové květiny

Zásobní květiny jsou skvělé rostliny, protože po založení nepotřebují přílišnou péči a pozornost. Musíte je pouze pravidelně zalévat a jednou za měsíc hnojit. Kromě toho květiny zakryjte během období kvetení, abyste podpořili nové květy a růst listů.

Důvody, proč pěstovat akciové květiny a jiné rostliny ve skleníku

Skleníky poskytují výhodné zahradní řešení pro profesionály i fandy. Chrání vaše rostliny před škůdci, reguluje vnitřní teplotu, poskytuje další zahradní prostor, ochranu před špatným počasím atd.

Pokud se stále rozhodujete, zda je apolytunnel skvělá volba, zde jsou některé z jeho výhod, které mohou změnit váš názor:

Chraňte své rostliny před škůdci, kteří by je mohli poškodit

Mšice, housenky, červy, roztoči a další tvorové by rádi konzumovali vaše produkty a většinou jsou tito škůdci malí a těžko zjistitelní. Umístěním do apolytunnelandu přidáním pastí, obrazovek a repelentů budete moci účinně chránit své rostliny před těmito škůdci. Naštěstí škůdci a nemoci nejsou pro akciové květiny běžné, ale nikdy to neuškodí, aby byly v bezpečí.

Ideální pro zahradníky s omezenou pěstitelskou oblastí

Mini skleníky jsou skvělé pro lidi s omezeným zahradním prostorem. Mini skleníky budete moci palácovat na balkonech, palubách a terasách, což vám umožní pěstovat květiny, plodiny a jiné rostliny i na omezeném prostoru.

Ovládejte teplotu ve skleníku

Při kolísání venkovních teplot by vaše rostliny byly pod velkým stresem, který by mohl zpomalit jejich růst. Rostliny pěstované ve sklenících mají přístup k zařízení měnícím teplotu. S ohřívači, chladiči a ventilací vzduchu budete moci regulovat teplotu uvnitř polymeru v závislosti na tom, co vaše rostliny potřebují.

Ochrana před špatným počasím

Skleníky nabízejí úroveň ochrany před nepříznivými povětrnostními podmínkami. Tyto vnitřní prostory jsou postaveny tak, aby chránily rostliny a napomáhaly růstu a chránily vaše rostliny před nepříznivým počasím. Silný vítr, silný déšť a nadměrné teplo mohou negativně ovlivnit jemné rostliny. Polytunnelwalls rozptylují sluneční paprsky a umožňují dostatečné větrání.

Dodávka oxidu uhličitého

Když budete řídit pohyb vzduchu ve skleníku, vaše rostliny získají nepřetržitý přísun oxidu uhličitého, aby zlepšily produkci cukru. Zatímco rostliny ve venkovních zahradách dostávají přísun oxidu uhličitého, strategické rozmístění ventilátorů v celé minipolytuně směruje vzduch tak, aby se přitiskl blíže k listím a podpořil fotosyntézu. Výsledkem jsou větší listy, silnější stonky a šance na časné kvetení a plodnost.

Pamatujte však, že při řízení pohybu vzduchu musíte zajistit správné větrání. V opačném případě to sníží hladinu oxidu uhličitého, protože vaše rostliny budou místo toho používat plyn k přenosu kyslíku do vzduchu.

Závěrečné úvahy o tom, jak vypěstovat květinové květiny

Nyní, když víte, jak pěstovat zásoby květů, zjistíte, že se pěstují relativně snadno. Většina zahradníků je vysazuje, protože vytvářejí krásné řezané květiny. Tyto květiny jsou nejen voňavé, ale přicházejí také v různých barvách, včetně karmínové, růžové, červené, fialové, levandule a žluté. Tyto rostliny také vypadají skvěle na záhonech nebo na okrajích okrajů, ale také vypadají roztomilě v nádobách. Zásobní květiny mohou růst až dva a půl stopy vysoké, zatímco trpasličí varianty rostou asi 8 palců až 12 palců.