Jak používat závěsy jako dělič místnosti

Dřevěné přepážky nebo nábytek, které vám pomohou rozdělit různé prostory v otevřeném půdorysu, jsou pro některé oblasti fantastickou strategií. V některých případech může místnost vypadat stísněně nebo menší, než ve skutečnosti je. Naštěstí vás naučíme, jak používat závěsy jako dělič pokojů.

& nbsp;

Jde o neformální a stylovou techniku, která nenápadně a efektivně rozděluje obývací a jídelní prostor. Připevněte napínací tyče z jedné strany na druhou a pomocí sponových kroužků navlékněte závěs. Upravte závěsy a máte vlastní dělič závěsů.

Oddělovače záclon

Nezapomeňte, že to ve skutečnosti nenabízí příliš mnoho soukromí. Spíše nabízí jemné oddělení mezi funkčními oblastmi v otevřeném prostoru. Můžete například oddělit svůj studijní stůl od prostoru na spaní nebo skrýt pračky z kuchyně.

& nbsp;

Nedoporučujeme používat oddělovače závěsů jako zeď, abyste zajistili soukromí z jedné místnosti do druhé. Koneckonců, stále je to jen dlouhý kus látky. Není zvukotěsný a nezabrání vstupu nechtěného personálu do konkrétní místnosti.

& nbsp;

Naučit se používat záclony jako dělič místností vám místo toho poskytne elegantní a stylovou alternativu, kterou můžete snadno připevnit a oddělit od stěn. Je to rozhodně nákladově efektivnější než instalace stěn a masivních dřevěných oprav.

Instalace

Proměňte libovolnou širokou oblast ve sdílenou zónu s obývacím pokojem i ložnicí. Silnější závěsy mohou nabídnout jednoduše vizuální soukromí a v případě potřeby skryjte oblast na spaní . Tato technika je také ideální pro minimalistické moderní designy interiérů.

Krok 1: Změřte prostor.

Nejprve se rozhodněte, kam chcete zatáhnout závěsy. V některých případech je můžete zavěsit mezi dva plné nosníky nebo sloupky pomocí napínací tyče. Můžete je však také pověsit do jakéhokoli prostoru pomocí závěsných tyčí na strop.

& nbsp;

Vezměte měřicí pásku a změřte délku stropu, kam budete připevňovat záclonové tyče. To vám pomůže určit přesnou délku prutu, než vyrazíte na nákup. Pomůže vám také rozhodnout o šířce vaší opony.

& nbsp;

Stále platí stejné pravidlo pro měření šířky záclony, zvláště pokud chcete, aby oblast pokrývala celé záclony. Vynásobte skutečnou šířku faktorem plnosti dvě nebo tři, abyste získali šířku záclony.

& nbsp;

Krok 2: Připojte své pruty.

U napínacích tyčí postupujte podle pokynů dodaných s obalem. Umístěte je mezi dva paprsky a natáhněte tyče, dokud se nedotkne obou stran. Upravte napětí na tyči tak, aby drželo na místě.

& nbsp;

Při použití závěsných tyčí nebo pásů pro montáž na strop může být nutné vyvrtat do stropu díry. Některé lehké doplňky však nabízejí silná lepidla, která je drží na místě. Nainstalujte je podle pokynů výrobce.

& nbsp;

Krok 3: Zavěste závěsy

Pomocí zaskakovacích kroužků můžete závěsy zavěsit bez sejmutí tyče. Pokud však máte běžné upínací kroužky, sejměte tyč z držáku a zasuňte závěs na vodorovnou tyč. Podle potřeby upravte závěsy.

& nbsp;

Kde je použít?

Oddělovač závěsů můžete použít k definování různých funkčních oblastí v širokém prostoru jejich zavěšením do středu místnosti pomocí tyčové konzoly namontované na strop. Dalším fantastickým použitím těchto záclon je skrytí konkrétních oblastí v domě. Zde je několik příkladů.

& nbsp;

1. Oddělovač obývacího pokoje a ložnice

Zavěste elegantní kus závěsu po stranách postele ve svém bytě typu studio. Pokud je vaším prostorem jedna místnost, zkuste pomocí spony zakrýt spací prostor. Může vám také pomoci dát v noci trochu soukromí, zvláště pokud máte hosty spící na gauči.

& nbsp;

2. Otevřený šatník

Zbavte se dvířek skříně a přijměte styly šatny zavěšením závěsu, který bude sloužit jako dveře skříně. Užijte si luxusní a pohodlný šatník, který vypadá stylově a zároveň elegantně. K zajištění většího soukromí použijte těžké a dlouhé závěsy.

& nbsp;

3. Sdílené místnosti

Někdy se sdílení místnosti může zdát trochu trapné. Zavěšení rozdělovače závěsů může tento problém snadno vyřešit. Připevněte tyč mezi postele a vytvořte dvě různé místnosti oddělené velkou a těžkou oponou.

& nbsp;

4. Skrýt oblasti

Pokud žijete v bytě, musíte znát snahu skrýt konkrétní úložné oblasti na tak malém prostoru. Průhledné závěsy mohou tyto oblasti okamžitě zakrýt a zároveň dodají vašemu pokoji jemný a jemný povrch.

& nbsp;

5. Kuchyňský rozdělovač

Definujte podlahovou plochu přiřazenou vaší kuchyni a jídelně. Zavěste stropní závěsné lišty, aby byly vaše závěsy pohyblivé. Vysunutím a zavřením oddělte jídelní část od kuchyně.

& nbsp;

6. Rozdělovač koupelny

Toto je pravděpodobně nejběžnější z ostatních v seznamu. Kromě tradičních prutů k zavěšení sprchových záclon to však nezapnete pomocí stropních úchytů a elegantní krajky, která vám rozdělí oblast vany a umyvadlo.

& nbsp;

Souhrn

Existuje spousta způsobů objevte malé a velké prostory , když se naučíte používat záclony jako rozdělovač místnosti. Pro doplnění vzhledu je vybavte elegantními vazbami nebo vintage dekorem. Jen se ujistěte, že používáte správné materiály pro každou záclonu. Silnější závěsy vám poskytnou větší soukromí, zatímco čirá tkanina poskytuje jemný dotek.

& nbsp;