6 jednoduchých kutilství o tom, jak pověsit záclonku a závěsy

Je velmi běžné vidět záclonka okna a záclony jako možnosti úpravy oken. Důvodem je, že se často dodávají v různých barvách, gramážích a materiálových materiálech.

Máte malou a střední váhu těžké zatemňovací závěsy ; množství světla, které se dostane do vašeho prostoru, do značné míry závisí na vašem oblékání oken. Tento článek pojednává o tom, jak zavěsit záclonky a závěsy do vašeho osobního prostoru.

Existuje doporučení použít těžší závěsy pro více soukromých pokojů a světlejší obvazy pro méně osobní prostory, jako jsou rodinné pokoje, obývací pokoj a kuchyň.

Před instalací se ujistěte, že používáte dostatečně silnou záclonovou tyč, která snadno udrží váhu okenních úprav. Pro těžší materiál závěsu použijte velkou tyč na závěsy. Postupujte podle níže uvedených pokynů, jak pověsit záclonku a závěsy.

Kroky k zavěšení záclon a záclon

Krok 1: Než začnete pověsit okenice, ujistěte se, že mít všechny potřebné nástroje a materiály, abyste mohli pracovat na tom, jak zavěsit záclonku a závěsy perfektně provedené. Oni jsou;

  • Svinovací metr
  • tužka
  • Cvičení
  • Valance Rod
  • závěsná tyč
  • Konzoly pro montáž na zeď
  • šrouby
  • Úroveň

Krok 2: Vyberte správný hardware < / h3>
Při výběru požadovaného hardwaru dávejte pozor na tyto; nástěnné konzoly, které si vyberete pro záclonovou tyč, musí být ½ délky vaší závorky valance . Vezměte například, pokud máte závěsné konzoly o délce 4 palce, pak musí být délka závěsných konzol 8 palců.

Krok 3: Nainstalujte závorky.

Pomocí tužky a měřicí pásky vyznačte polohu prvního držáku. Umístěte tyče na závěsy výše na horní část okna, pokud máte delší závěsy. Tužkou nasměrujte první závěs a poté opakujte druhý.

Po označení těchto bodů použijte úroveň k určení, zda jsou značky zarovnány. Pokud jsou na stejné úrovni, vyvrtejte je do zdi a pomocí šroubů je zafixujte pomocí konzol.

Krok č. 4: Nainstalujte závorky v zádech

Nad záclonovou tyčí jste zafixovali místo, změřte a označte polohu svých záclon. Před vyvrtáním držáků do zdi jej vyrovnejte pomocí úrovně.

Krok 5: Zavěste závěsy < / h3>
V závislosti na tom, co nyní použijete k upevnění záclon na tyči, pokud používáte záclony nahoře, zasuňte tyč na závěsy do úchytů a zavěste tyč na pevných držácích.

U záclonových prstenů a jiných záclonových nástrojů se můžete rozhodnout je použít; připevněte je na závěsy, než připevníte hardware na tyče na závěsy. Poté proveďte tyče závěsu na namontovaných držácích.

Krok 6: Zavěsit záclonku
Posuňte tyč, na kterou zavěsíte záclonku, horní částí záclonky; Svou záclonku můžete také připevnit k preferovanému prutu pomocí záclonového kování.

To záleží na zvoleném stylu valance. Připevněte záclonovou tyč na záclonky a záclonku zafixujte pro rovnoměrné rozložení záclonové látky. Takto zavěsíte záclonku a závěsy.

Kam pověsíte záclonku na záclonku?

Znalost zavěšení záclon na záclonovém okně závisí na přesném umístění. Chcete-li zavěsit záclonku, měli byste se u většiny případů ujistit, že je závěsná tyč nebo záclonka upevněna minimálně 4 palce a maximálně 12 palců v horní části okna.

I v případě levnějšího záclonového nebo nelamovaného záclonového panelu mohou vypadat perfektně a profesionálně, pokud je zavěsíte ze správné výšky nad vaše okno.

Jak zavěsit závěs bez hůlky?

Pokud se učíte, jak zavěsit záclonku a závěsy, možná budete chtít vědět, jak zavěsit záclonku bez záclonové tyče. Můžete získat lepicí suchý zip a pomocí něj připevnit záclonku k horní části rolet.

Jak daleko by měl být Valance od opony?

U mnoha oken je obvykle běžné, že by záclonka pokrývala až 2 palce nebo 6 palců v horní části okna, včetně rámu okna.

Toto se označuje jako překrytí okna, zatímco zbytek záclon by pokryl zeď, která je v horní části okna. A pokud na to nemáte místo, můžete nyní svůj závěs zavěsit těsně pod strop.

Závěr

Nyní, když víte, jak zavěsit záclonku a závěsy, měli byste si také povšimnout tohoto velmi důležitého bodu, který odpovídá struktuře záclon a záclon.

Každý kus by měl mít odpovídající látku. Ano, látku na vnější straně záclon můžete určitě použít jako záclonku, ale můžete ji posunout dále pomocí něčeho jiného.

Například vaše záclony mohou mít plné barvy a můžete si k nim vybrat krásně vzorovanou záclonku. To by se zdálo inovativnější as prvkem kreativní dynamiky.

Jak je můžete porovnat, je neomezené. Udělejte to, abyste svému prostoru poskytli atraktivnější pohled!