Jak používat těhotenský polštář 4 nejlepší způsoby

Pokud se chcete naučit používat těhotenský polštář, bude to záviset na oblasti těla, na kterou cílíte. Existují různé těhotenské polštáře, ale většina z nich je univerzální pro různé použití a podporu. Pochopení jeho použití proto závisí na tom, kde chcete podporu nebo úlevu od napětí potřebujete.

Také by bylo nejlepší, kdybyste se naučili vyrábět těhotenský polštář. Tímto způsobem můžete přizpůsobit jeho velikost a tvar tak, aby doplňoval váš typ těla. Nejprve si však přečtěte tuto příručku níže, abyste pochopili těhotenské polštáře a co poskytují.

Jak používat těhotenské polštáře

Těhotenské polštáře přicházejí v různých velikostech, tvarech a typech, aby sledovaly vaše měnící se tělo. Můžete je však rychle zařadit do celotělových polštářů a menších těhotenských polštářů. První může podporovat tělo od hlavy po paty, zatímco druhá cílí na konkrétní oblasti.

Podpora břicha

Celotělové i menší těhotenské polštáře mohou nabídnout oporu pro vaše dítě. Například těhotenský polštář plné délky může sledovat křivku vašeho břicha. Podobně můžete spát s klínovými těhotenskými polštářky a těhotenskými polštářky ve tvaru písmene U pod hrbolem dítěte, které vám pomohou zůstat v boční spánkové poloze.

Zpětná podpora

Můžete také umístit těhotenské polštáře kolem zad nebo za sebou do dolní části páteře, abyste udrželi neutrální polohu. V závislosti na tvaru, velikosti a tvarovatelnosti polštáře jej můžete dokonce omotat kolem sebe, takže můžete současně cílit na břicho. A kromě spánku jsou těhotenské polštáře užitečné pro podporu zad, když sedíte vzpřímeně nebo kojíte svého drobceka.

Podpora hlavy a krku

Spánek na boku je nejlepší během těhotenství pro vás a zdraví vašeho dítěte. Často kontrolujeme, zda jsou naše záda dobře podepřená, ale zanedbáváme hlavu, krk a ramena. V této oblasti můžete použít křivky těhotenských polštářů k jejich podpoře nebo umístit menší polštáře pod krk, abyste vyplnili mezeru proti matraci.

Společná podpora

Nakonec použijte těhotenský polštář, abyste uvolnili tlak na klouby a zároveň podpořili neutrální páteř. Mezi nohy nebo paže můžete vložit klínový polštář, abyste zmírnili napětí v kloubech. Můžete dokonce zvednout nohy, abyste snížili otoky kvůli špatnému oběhu, nebo si zabalte nohy a paže na obří těhotenské polštáře, které podporují správné držení těla během spánku.

Druhy těhotenských polštářů

Těhotenský polštář můžete použít k cílení na konkrétní oblasti nebo dokonce k podpoře celého těla. Ale kromě učení výše uvedených umístění by bylo nejlepší porozumět každému typu těhotenského polštáře. Vyberte si ten nejlepší pro sebe nebo kombinujte více polštářů, abyste zabránili problémům s napětím, bolestmi těla, nepohodlí a držení těla.

Celá délka

Celotělový těhotenský polštář vypadá jako dlouhý polštář do postele, který má běžet po celé délce vašeho těla. I když nemá křivky, můžete se s ním pohodlně obejmout a zabalit ruce a nohy. Některé typy jsou dokonce flexibilní, takže je můžete ohýbat podle typu těla.

Ve tvaru písmene U

Polštáře po celé délce nenabízejí kvůli svému rovnému tvaru žádnou oporu zad, a proto jsou během těhotenství často upřednostňovány polštáře ve tvaru písmene U. Je to prospěšné pro celé tělo, protože křivka může podporovat vaši hlavu, krk, břicho, záda, kolena a kotníky. Máte několik způsobů, jak jej použít a manipulovat s jeho umístěním.

Ve tvaru písmene J

Pokud máte v posteli omezený prostor, můžete se rozhodnout pro menší polštář ve tvaru písmene J jako alternativu k polštáři ve tvaru písmene U. Můžete také použít jeho křivku pro hlavu a krk, obtočit ruce kolem těla nebo jej umístit za sebe pro podporu zad.

Ve tvaru C

Další alternativou pro polštář ve tvaru písmene U je těhotenský polštář ve tvaru písmene C. Můžete jej použít na horní a dolní část těla ke zmírnění napětí. Některé ženy jej také používají jako podpěru ke snížení zánětu v důsledku zadržování vody v nohou.

Klín

Klínové polštáře lze považovat také za těhotenský polštář. Díky svému tvaru a velikosti je vhodný pro elevaci během spánku nebo lenošení. Můžete jej dokonce použít k podpoře zádech nebo hrbolku dítěte, když spíte na boku.

Jaký je nejlepší způsob spánku během těhotenství?

Podle Nadace Nemours je nejlepší pozice ke spánku během těhotenství na vaší straně. Tato orientace je nejen pohodlná, ale je také vynikající pro oběh vašeho dítěte. Chcete ležet na levé straně a používat těhotenské polštáře pro podporu a zabránit vám v převrácení na záda.

Vždy můžete experimentovat s různými těhotenskými polštáři, abyste zjistili, které jsou nejpohodlnější. Jak již bylo uvedeno výše, jejich umístění v různých oblastech těla dokonce uvolňuje napětí. Pokud máte potíže se spánkem, poraďte se se svým lékařem a požádejte ho o doporučení.

Závěr

Těhotenský polštář může být vaším novým nejlepším přítelem k dosažení dokonalého spánku. Nejlepší by však bylo naučit se, jak používat těhotenský polštář k cílení na konkrétní oblasti těla a jak může každý typ poskytnout podporu a úlevu. V závislosti na použití a samotném polštáři můžete být dokonce schopni podporovat celé tělo.

Hlavním jídlem s použitím těhotenského polštáře je jeho umístění. Chcete využít tvar a velikost k podpoře hlavy, krku, zad nebo dokonce nohou. Při správném používání byste měli zmírnit napětí, nepohodlí a dokonce i otoky.