Co mohu použít k vycpání polštáře. 5 nejlepších možností

Pokud se vás někdo zeptá, co mohu použít k vycpání polštáře, můžete mu dát pět možností. Tento článek vás provede výběrem nejlepší náplně do polštáře, abyste mohli zjistit, co vám nejlépe vyhovuje. Může být ohromující vybrat si z pěti možností, ale znalost výhod a nevýhod každé výplně zúží váš výběr.

Je zásadní nikdy nepřehlédnout, co na polštář používáte, protože to určuje celkový zážitek. Snažíte se dosáhnout dobré podpory, ale dostatečně pohodlné pro každodenní použití.

Co můžete použít k vycpání polštáře

Možnost č. 1. Polyfill

Snad nejběžnější výplní polštářů je výplň z polyfillu nebo polyesterového vlákna. Je poměrně snadné najít a je levnější ve srovnání s jinými nádivkami. Když budete vědět, jak správně plnit polštář polyfillem, může vám to přistát s něčím tak měkkým, jako je polštář.

Polyfill jsou syntetická vlákna, která jsou měkká a lehká. Ve srovnání s jinými nádivkami, jako je peří, se také snadno čistí. Polyfill však má i některé nevýhody.

I když je tento materiál levný a jeho výměna je pohodlná, bude to běžné, protože polštáře z polyfill ztrácejí časem tvar. Budete muset naplnit nebo vyměnit náplň, protože musíte udržovat strukturu polštáře, aby byl pohodlný a podpůrný. Také si všimnete, že polyfill není tak prodyšný jako jiné materiály a shlukování je běžný problém, který ovlivňuje pohodlí polštáře.

Možnost č. 2. Paměťová pěna

Další oblíbenou náplní polštářů mezi pražci je paměťová pěna. To, co z toho dělá výjimečnou úvahu, je jeho tvarovatelnost a schopnost přizpůsobit se každému pražci jedinečným způsobem, což je pro polštář základní charakteristikou. I když je také vyroben člověkem, spánek na polštáři z paměťové pěny nabízí charakteristický viskózní pocit, protože odpovídá vašemu tělu a reaguje na teplo a tlak.

Ti, kteří chtějí zmírnit bolesti a tlak těla, budou mít z této polštářové výplně dobrý užitek. U paměťové pěny však musíte dávat pozor na to, že je náchylná k odplyňování. Po příjezdu budete chtít nejprve vyvětrat polštář z paměťové pěny, protože vydává chemický zápach.

Narazíte také na různé typy pěny, jako je drcená a pevná látka, kde tato má tendenci zadržovat teplo a může vám být nepříjemná, pokud spíte někde v teple. Na druhou stranu, paměťová pěna má dobrou životnost a neztratí svůj tvar tak rychle jako polyfill. Dávejte pozor na pokyny pro péči a čištění, aby nedošlo k poškození pěny.

Možnost č. 3. Pohankové slupky

Někteří pražci dávají přednost přirozenějšímu a ekologičtějšímu způsobu vyplnění polštářů a dobrým příkladem je použití pohankových slupek. To je také vhodná náhrada pro ty, kteří jsou citliví na zápach ze syntetických materiálů. Trupy pohanky mají tendenci vydržet dlouho, pokud je nevystavujete vlhkosti.

Pohankový polštář je vynikající pro chladný spánek a jeho pevnost poskytne oporu a elevaci. Nad loftem a tvárností máte také kontrolu přidáním nebo odebráním trupů podle svých preferencí. Nevýhodou pohankových trupů je, že při pohybu budete slyšet šustění a samotný polštář je pro některé pražce těžší a pevnější.

Možnost č. 4. Dolů a peří

Někteří považují prachové peří a peří za luxusní, protože jsou ve srovnání s předchozími náplněmi za vyšší cenu. Použití peří nebo peří na polštáře však nabízí znatelnou měkkost a lehkost jedinečnou pro tyto materiály. Někteří výrobci je také kombinují, protože použití pouze prachového peří může být příliš drahé.

Péřové a péřové polštáře jsou prodyšné a tvárné, takže dodatečné náklady stojí za to. Neudržují také teplo a mohou dlouho vydržet, protože se o ně staráte správně. Pro zachování tvaru polštáře však budete muset pravidelně polštářovat péřové nebo péřové polštáře a někteří pražci mohou být na tyto nádivky alergičtí.

Možnost č. 5. Bavlna

Poslední výplň polštáře, kterou můžete použít nebo najít na trhu, je bavlna. Je také snadno dostupný jako polyfill a polštář s bavlněnou výplní je pro použití stejně pohodlný a prodyšný. Pokud jste alergičtí na jiné syntetické materiály nebo dokonce na prach a peří, měli byste být v bezpečí při používání bavlny.

Bavlna má také rozumnou cenu a někteří výrobci ji dokonce míchají s jinými materiály, od organického nebo syntetického drceného polyesteru, aby dosáhli jiného pocitu. Uvědomte si však, že nakonec budete muset náplň časem vyměnit, protože bavlněná vlákna se mohou shlukovat. Některým pražcům také připadá bavlna pevnější než polyfill.

Závěr

Výplň polštáře určuje pohodlí, které vám polštář poskytne. Pokud vás ale zajímá, co mohu použít k vycpání polštáře, máte pět možností; polyfill, paměťová pěna, trupy pohanky, prachové peří a peří a bavlna.

Uvědomte si, že každá z těchto nádivek bude mít také různé druhy, takže zvažte ty, které vám nabídnou nejlepší celkové pohodlí a podporu. Nejlevnější možností mezi nimi je měkká polyfill, s tím, že časem ztrácí tvar. Paměťovou pěnu můžete také zvážit, pokud chcete něco jedinečně vyhovujícího, ale je nezbytné ji větrat, aby se eliminoval chemický zápach.

Ti, kteří chtějí něco přirozenějšího, mohou použít pevné, ale dlouhotrvající pohankové slupky nebo hypoalergenní měkkou bavlnu. Ten druhý bude také potřebovat výměnu a ten první může být podle vašich představ příliš pevný. Nejdražší výplní je nakonec prachové peří a peří, které polštářům dodává znatelný, luxusně hebký pocit.