Jak odstranit vrásky ze záclon

Bez ohledu na účel látky všichni nenávidíme vzhled vrásek v našich oděvech, zejména v našich záclonách. Je také docela nepříjemné je muset sundat a znovu pověsit, jakmile se vrásky začnou znovu objevovat. Naštěstí existují lepší a rychlejší alternativy , které vám pomohou naučit se odstraňovat vrásky ze záclon .

Můžete vyzkoušet ruční napařovač látek, postřik uvolňováním vrásek a zabránit jim v brzkém návratu přidáním závaží do lemu.

& nbsp;

Vraťte hladký a na míru šitý vzhled vašich oblíbených závějí. Všichni víme, že pokrčené záclony mohou být bolestí, když se podíváme, a zničit tak elegantní, svěží a elegantní úpravy oken, kterých se tak tvrdě snažíš dosáhnout.

Steaming

Napařování je obecně jedním z nejjednodušších způsobů, jak se těchto chaotických záhybů látky zbavit. Nemusíte se cítit zastrašeni myšlenkou napařování látky. Je lepší než sejmout závěsy a žehlit je jednou za měsíc, abyste se naučili odstraňovat vrásky ze záclon.

Krok 1: Upravte svůj parník.

Vlastnit osobní ruční nebo napařovač oděvů rozhodně má své výhody. Byla by to dobrá investice, pokud chcete rychlý a efektivní způsob, jak zbavit tyto záhyby záclon a oděvů.

& nbsp;

K zahájení procesu narovnávání však nemusíte vždy potřebovat jeden z těchto drahých ručních parníků. Na žehličce můžete kdykoli použít nastavení páry nebo jako alternativu použít teplou sprchu.

& nbsp;

U napařovacích žehliček a ručních napařovačů nastavte teplotu na příslušnou úroveň. Moderní parníky mají obvykle automatická nastavení označená typy tkanin, které je nastaví na správnou teplotu. Vyberte látku záclony v jedné z možností a nechte ji dělat svou práci.

Krok 2: Napařte si závěsy

Udržujte své závěsy úhledně zavěšené na tyči. Naplňte nádrž vodou a nechte parní ohřívá na optimální teplotu. Začněte z levého horního rohu závěsů a postupně se pohybujte doprava. Ujistěte se, že pára proniká vrstvami látky.

& nbsp;

Když napařujete tenčí čiré závěsy nebo jinou citlivou látku, můžete ji držet v relativní vzdálenosti nejméně šest palců. Na druhou stranu udržujte napařovač blíže k tlustšímu materiálu, abyste zajistili, že infiltruje a zjemní svěží vrásčitou látku.

Alternativa horké sprchy

Pokud nemáte nastavenou teplotu páry na žehličce nebo vlastním parníku, můžete kdykoli použít nastavení teploty sprchy. Vezměte své závěsy stále visící na tyči. Namiřte sprchu pryč od závěsu, aby voda přímo nenasákla látku.

& nbsp;

Nechte horkou sprchu běžet a zavřete dveře nebo jakékoli větrání koupelny. Nechte v koupelně hromadit páru a nechte závěsná vlákna viset. Teplo umožní látce uvolnit vlákna a zbavit záclonu záhybů.

& nbsp;

Jakmile vaše opona sedí v páře dobrých patnáct až třicet minut, můžete ji vytáhnout a nasadit zpět na okna. Nechte uschnout a užijte si záclony bez záhybů.

Sprej na uvolnění vrásek

Udržujte své záclony rovný a na míru šitý jednoduchým a levným způsobem pomocí spreje na uvolnění vrásek. Kapalina je dodávána ve spreji a je vědecky navržena tak, aby uvolnila vlákna závěsu.

& nbsp;

Můžete je koupit v mnoha online a kamenných obchodech. Držte láhev s rozprašovačem ve vzdálenosti šest až osmi palců od záclonové látky. Sprchujte závěs, dokud není vlhký, ale není úplně nasáklý tekutinou.

& nbsp;

Počkejte, až kapalina na kouzlu působí magicky, a nechte ji zaschnout. Rovněž můžete použít žehličku k narovnání na místě. Aplikujte sprej na uvolnění vrásek tak často, jak je to nutné, abyste odstranili lehké záhyby, než se stane svěží a tvrdohlavý.

Vyhýbání se vráskám

Vrásky obvykle pocházejí z těsných obalů na záclony, které po tkanině zanechávají odolné linie. Těchto záhybů látek se můžete rychle zbavit tím, že si závěsy umyjete, osušíte a vyžehlíte, než je pověsíte.

& nbsp;

Někdy však vítr a další faktory ovlivňují naše závěsy a v průběhu času způsobují tvorbu vrásek. Snižte možnost vytváření těchto záhybů záclon přidáním závěsů závaží. Závaží udrží záclonu dolů a hladce roztáhne látku.

& nbsp;

Můžete použít tradiční závěsná závaží, která si můžete zakoupit v jakémkoli obchodě. Připevněte jej prosím ke spodnímu okraji vašich závěsy a umístěte jej do rovnoměrných poloh po celém spodním lemování. Zváží oponu jako celek, nejen pro jednotlivé části.

Tipy pro péči

Počáteční a nejobecnější metodou léčby zvrásněných záclon je tepelné žehlení a napařování. Některé druhy textilií jsou však citlivé na teplo. Průhledné závěsy vyrobené z hedvábí, polyesteru a dalších materiálů se mohou rychle roztavit pod vysokým teplem.

& nbsp;

Je nezbytné si přečíst pokyny pro péči o záclony které se obvykle dodávají v balení. Příručka by vám měla sdělit vhodnou teplotu, která se má použít při žehlení vašich krásných závějí. Koneckonců, ne každá úprava oken snáší teplo stejným způsobem.

& nbsp;

Navíc při umísťování závěsu do pračky nebo sušičky možná budete nejprve chtít zkontrolovat, zda se jedná o typ látky pouze pro suché čištění. V takovém případě je nejlepší je odnést do čistírny.

& nbsp;

Znalost odstraňování vrásek ze záclon je zásadně důležitá pro zachování přizpůsobených, upravených a elegantně vypadajících záclon. Mnoho různých metod vám pomůže zbavit se nepříjemných záhybů.