Jak v těhotenství spát na polštáři na těle

Můžete zvládnout, jak spát na polštáři na těle, když jste těhotná, a to zvážením polohy a typu polštáře, který chcete použít. Těhotenství může znepříjemňovat spánek nejen kvůli břichu, ale také proto, že musíte zajistit správnou cirkulaci dítěte. Dobrou zprávou je, že polštáře na tělo vám pomohou zajistit vaše pohodlí a zdraví dítěte.

Rostoucí popularita polštářů, jako je Boppy, dokazuje, že matkám prospívá spánek s tělovými polštáři ve srovnání s tím, že je nemají. Může však být ohromující vědět, jak je používat, kvůli různým druhům na trhu. Tento článek by vás měl vést a připravit na spánek s tělovým polštářem.

Co je třeba vzít v úvahu, když spíte na polštáři na těle, když jste těhotná

Pozice

Vědět, jak během těhotenství spát na polštáři na těle, znamená zajistit si správnou spánkovou polohu. Podle Americké asociace pro těhotenství je to na vaší straně. Zejména chcete spát na levé straně, nejen abyste předešli nepohodlí, ale také abyste zvýšili množství krve a živin, které se mohou dostat k vašemu dítěti.

Spánek na levé straně dokonce snižuje otoky a je ideální pro oběh ve srovnání s jinými polohami spánku. Je tedy evidentní, že v jiných polohách nebude možné spát po prvním trimestru kvůli vašemu žaludku. Je třeba se vyhnout spánku na zádech, protože to narušuje váš krevní oběh a také zhoršuje bolesti zad a hemoroidy kvůli hmotnosti vašeho dělohy.

Spánek na boku však může být stále nepohodlný, a proto jsou těhotenské polštáře nutností. Tímto způsobem je vaše tělo stále dobře podepřeno a můžete pohodlně zůstat na boku. Pokud po celou noc nepociťujete nepohodlí, můžete také důsledně spát.

Typ těhotenského polštáře

Druhým faktorem, který je třeba vědět, jak spát na tělovém polštáři během těhotenství, je samotný typ tělového polštáře. Pamatujte, že existují různé druhy polštářů na tělo a každý z nich se bude lišit v tom, jak je můžete používat během těhotenství. Například běžným způsobem, jak uvolnit tlak na záda, je položit polštář mezi nohy, které jsou ohnuté.

Můžete si také dát pod břicho polštář, který vás udrží na boku při spánku. Odborníci dokonce doporučují používat polštáře k předvídání nepohodlí v noci, jako je dušnost a pálení žáhy, podepřením těla. Vždy se můžete poradit se svým lékařem, abyste našli nejlepší způsob, jak spát s tělovým polštářem, abyste tyto stavy zmírnili.

Polštáře na tělo po celé délce

Těhotné ženy, které se během spánku příliš nepohybují, mohou jako oporu při spánku na boku použít celotělový polštář. Omotáte kolem něj paže a obejmete ho blízko sebe, dokud nenajdete pohodlnou pozici. Ale kvůli své velikosti není ideální pro ty, kteří mají malou postel.

Polštáře na tělo ve tvaru písmene C

V posteli musíte mít také prostor na polštář na tělo ve tvaru písmene C, a je také ideální, pokud se ve spánku příliš nepohybujete. Horní část polštáře podepře vaši hlavu, zatímco spodní část je mezi stehny. Spánek v tomto tělovém polštáři poskytuje podporu celého těla a zmírňuje bolesti zad.

Polštáře na tělo ve tvaru písmene U

Podobně polštáře na tělo ve tvaru písmene U poskytují stejnou oporu celého těla, jako když spíte na boku. Podle potřeby otočte polštář podle toho, na které straně spíte. Tento tvar je však lepší před 20 týdny těhotenství, kdy můžete stále spát na zádech, protože forma podporuje vaši hlavu, krk a záda.

Spánek na těhotenských klínových polštářích a nafukovacích těhotenských polštářích

Kromě vyhrazených polštářů na tělo můžete pro podporu spánku také použít těhotenské polštáře. Například těhotenské klínové polštáře jsou polštáře vhodné pro cestování, které nezabírají mnoho místa. Nabízí snadné zvýšení vaší cílové oblasti.

Nafukovací těhotenský polštář má naproti tomu otvor, do kterého se vejde vaše dítě. To je ideální, pokud jste v dřívějších fázích těhotenství, kdy potřebujete podporu při spánku na břiše. Je také snadné cestovat, protože je nafukovací.

Nakonec nepřehlédněte obal a výplň polštáře na tělo. Ve srovnání s bavlnou se z hlediska prodyšnosti můžete cítit pohodlněji s polyesterovým potahem na polštář. Nebo potřebujete měkký polštář místo měkkého, takže si vyberte výplň, která vám bude nejlépe vyhovovat.

Závěr

Těhotenství může znepříjemňovat spánek, takže je také důležité vědět, jak se správně umístit pro zdraví vašeho dítěte. Naučit se, jak během těhotenství spát na polštáři na těle, může být užitečné, protože poskytuje podporu a úlevu a zároveň vás udržuje na optimální straně pro oběh. Pochopte, že nejlepší pozice je spát na levé straně, a podle toho použijte různé druhy polštářů.

Tělové polštáře obecně ulevují od bolesti zad a také vás během spánku udrží na boku. Tyto polštáře však můžete také použít ke zvýšení oblastí v těle. Většina z nich poskytuje podporu celého těla, ale existují i ​​menší polštáře, pokud vám v posteli chybí místo nebo potřebujete všestrannost a přenosnost.