3 nejlepší květiny k pěstování ve Skotsku

Nejlepší květiny, které rostou ve Skotsku, jsou rozsáhlý seznam bylinných trvalek, kvetoucích keřů a letniček a dvouletek. Země má tři pěstitelské zóny, takže musíte znát ideální podmínky růstu květin, které chcete zasadit. Pokud jsou vhodné pro vaše květiny, zkontrolujte jejich expozici, vzduch a nadmořskou výšku.

Pokud jste na severním svahu Skotska, očekávejte chladnější prostředí. Díky chladnějšímu vzduchu v údolích je vaše zahrada náchylnější k mrazu, takže použití polytunnelů může být pro vaše květiny lepším prostředím. Na Krostrade.com se dozvíte více o zahradnictví v interiérech v náročných lokalitách.

Seznam nejlepších květin, které rostou ve Skotsku

Podle Aberdeen Gardening existuje mnoho kvetoucích rostlin vhodných pro zemi. Zahrnují bylinné trvalky, kvetoucí keře a letničky a dvouletky. Rozšíření však zdůrazňuje vliv vaší oblasti při výběru květin k pěstování.

Bylinné trvalky

Při příchodu jara do Skotska můžete očekávat, že hyacinty hroznů stále kvetou a narcisy začnou končit. Pivoňky začnou také kvést, ale tato květina je vhodná do chladnějších oblastí. Naopak, motýlí plevel a Liatris jsou ideální, pokud jste v suché oblasti.

Některé další bylinné trvalky, kterým se bude ve Skotsku dařit, zahrnují krokus, tulipány, duhovku a daylily. Iris a daylilies jsou přírodní rostliny, které rostou, a na výběr mají různé odrůdy. Mohou také kvést více než jednou, a ta má dlouhé období kvetení.

Kvetoucí keře

Šeříky, forsythie a únorový jasmín jsou vynikající kvetoucí keře, pokud chcete jarní květy. Pokud si přejete mít krásnou letní zahradu, vašimi květinami jsou růže, vitex, althea a krepová myrta. Některé keře však mohou zamrznout, v závislosti na vaší poloze.

Letničky a dvouletky

Macešky, slunečnice, sedmikráska shasta a rudbeckias jsou ideální pro skotské klima. Některé květiny mohou dokonce tolerovat zimu. Pokud žijete v suchém prostředí, pouštní měsíček a zinnia Rocky Mountain se vám budou dobře hodit.

Jaký je nejlepší květ k pěstování právě teď?

Právě teď jsou bodláky a keře nejlepší květy k pěstování. Červen je fantastickým obdobím pro pěstování květin ve Skotsku, protože teploty jsou více odpouštějící a déšť je může povzbudit k založení. Vzhledem k tomu, že Skotsko je obecně vysoká země, budou zahradníci úspěšnější při výběru původních květin.

Bodlák

Thistle je rodák ze Skotska a daří se mu dobře na skalnatých svazích, stráních a silnicích. Tato květina se vyvíjí od dubna do června a je členem rodiny Asteraceae. Je to nejlepší květina, kterou můžete právě teď pěstovat, protože má nízkou spotřebu vody a může dokonce sloužit jako krytí tím, že je přirozeným živým plotem.

Hlodavec

Gorse, také známý jako Whin, je další rostlina pro srpnové výsadby, protože se jí daří v horkých a suchých podmínkách. Je to také odolný keř, který pochází ze Skotska. Výhodou, kterou Gorse přináší vaší zahradě, je to, že její voňavé květy přitahují opylovače jako motýly.

Můžete jen posypat semena květin?

Můžete jen posypat semena květin, pokud to, co sadíte, jsou květy. Je to proto, že budete napodobovat jejich přirozený způsob reprodukce ve volné přírodě. Mějte však na paměti podmínky ve Skotsku, které se pohybují od zón 4b do 9a, protože to může ovlivnit úspěch vašich sypaných semen.

Který měsíc je nejlepší pro květinové rostliny ve Skotsku?

Nejlepší měsíc pro pěstování květin ve Skotsku je červen kvůli povětrnostním podmínkám a vyšším teplotám. Přesto se některým keřům na podzim bude dařit lépe, protože je méně větrno. A zatímco jaro může mít nepředvídatelné teploty a větry, můžete použít polytunnel k zasazení květin, kterým se bude dařit jen na jaře.

Jaké rostliny v Edinburghu dobře rostou?

Bog Myrtle

Rodilý ve Skotsku, Bog Myrtle nebo Sweet Gale se často vyskytuje ve vlhkých a bažinatých oblastech rostoucích ne více než metr na výšku. Kvůli našemu vlhkému a větrnému počasí se keři Bog Myrtle daří jak divoce, tak i na zahradě, kde rostou květinové záhony s krásnými, sladce vonícími žlutými květy.

Vřes

Vřes rostl na polích Highland a vřes se stal spojen s dědictvím Skotska. Robustní a pružný vřes roste obzvláště dobře ve vlhkých podmínkách a půda s kyselým kompostem by mu měla pomoci krásně růst ve vaší zahradě rok co rok.

Zvonek

Křehký zvonek – nebo Campanula rotundifolia, pokud máme získat technickou – je vítaným doplňkem dobře zaoblené zahrady, protože přitahuje včely a motýly. Cibule vysazujte na jaře nebo na podzim a zajistěte stromkům dostatek vlhkého organického kompostu, který jim pomůže růst.

Závěr

Skotsko má tři hlavní pěstitelské zóny, což zahradníkům poskytuje rozsáhlý seznam rostlin k pěstování. Bylinkové trvalky, kvetoucí keře a letničky a dvouletky jsou nejlepšími květinami, které můžete ve Skotsku pěstovat. Nejlepší měsíc pro pěstování květin ve Skotsku je červen, protože teploty jsou mírnější a počasí podporuje růst.

Berte však na vědomí, že některým rostlinám se v podzimních podmínkách daří lépe. Pokud máte květiny, které je třeba na jaře pěstovat, můžete je chránit před nepředvídatelnými teplotami Skotska pomocí tunelů.