Jak nejlépe vyčistit tuftovou a jehlovou matraci

Můžete zvládnout, jak čistit matraci Tuft a Needle, protože znáte správné postupy dvou hlavních typů postelí. V tomto článku si promluvte o postupech jak pro matrace innerspring, tak pro pěnové matrace. Vycházíme také z doporučení společností Tuft a Needle, abychom zajistili bezpečnost vašich postelí při čištění.

Pamatujte, že bez ohledu na značku je udržování čisté postele neměnné. Musíte však dodržovat doporučení výrobce, aby nedošlo k náhodnému poškození matrace během čištění. Takže bez dalších okolků je zde snadno sledovatelný průvodce podle pokynů společnosti Tuft and Needle.

Jak správně čistit chomáč a matraci jehly

Pro modely innerspring

Pokud máte matraci Innerspring od společnosti Tuft and Needle, můžete ji snadno vyčistit pomocí domácích potřeb, jako je citron a sůl, a peroxid vodíku. Pamatujte, že i když se krycí látka zdá tlustá, skvrny mohou stále prosakovat. Jak byste tedy tyto přísady měli používat?

Můžete připravit pastu s citronem a solí smícháním soli s citronovou šťávou. Směřujte na postižená místa a poté je nechejte hodinu sedět. Po dokončení je otřete vlhkým ručníkem a poté osušte na vzduchu.

Na této přírodní pastě se nám líbí, že také pomáhá odstraňovat pachy. Pokud však máte složitější nepořádek, jako jsou tělní výkaly, měli byste použít peroxid vodíku. Blokujte skvrny pěnivým peroxidem vodíku, dokud nejsou odstraněny, a poté je znovu otřete studenou vodou.

Pro pěnové modely

Co když je vaše postel Tuft and Needle pěnový model? Značka používá paměťovou pěnu, latexovou pěnu a jejich takzvanou adaptivní pěnu, které jsou všechny absorbující skvrny, a jejich potahy jsou měkčí než u postelí s pružinami. Pěnovou matraci tedy musíte vyčistit trochu jinak.

Nejlepší by bylo odstranit veškerou přebytečnou tekutinu vysátím skvrny nebo skvrny papírovými ručníky. Někteří lidé dokonce používají k odstranění vody vakuum. Jakmile budete hotovi, můžete skvrny odpovídajícím způsobem ošetřit a zajistit, aby byla pěna před opětovným použitím důkladně vysušena.

Co jsme mysleli tím, že jsme odpovídajícím způsobem ošetřili skvrny? Skvrna může být odstranitelná pouze pomocí enzymového čističe, nebo k jejímu odstranění stačí jednoduché mýdlo a vodní roztok. Zkontrolujte prosím doporučení k čištění konkrétního modelu, který vlastníte, a vyhněte se agresivním chemikáliím.

Údržba matrace

Pro obecnou údržbu matrací se postele Tuft a Needle neliší od ostatních matrací. Například byste měli použít chránič matrace, abyste zajistili jeho ochranu před kapalinou a hromaděním prachu, zápachu nebo choroboplodných zárodků. Poté jej pravidelně umyjte, včetně povlečení, abyste zabránili jejich přílišnému znečištění.

Pomohlo by, kdybyste každých pár měsíců osvěžovali samotnou matraci sódou bikarbónou. Chcete-li dále pomoci deodorizovat, připravte na něj několik kapek éterického oleje a nechte ho hodinu sedět. Vysajte prášek, což by mělo také pomoci odstranit prach a jiné částice na povrchu.

Můžete prát v pračce potah a matraci jehly?

Chránič matrace Chomáč a Jehla by mělo být bezpečné prát v pračce. Samotný potah matrace by však neměl být odstraněn a prán v pračce. Vezměte prosím na vědomí rozdíl mezi potahem matrace a chráničem.

Čištění chrániče matrace

Nejprve ji odstraňte z matrace podle jejího designu. Některé chrániče mají elastické boky, které potřebujete rozmotat pouze v rozích, zatímco jiné chcete rozepnout. Při této příležitosti můžete také zkontrolovat poškození, zejména na švech, a před praním je opravit, aby nedošlo k většímu poškození.

Bylo by nejlepší, kdybyste skvrny před vložením do pračky ošetřili. Namočte skvrny saponátem na 10 minut a poté vložte kryt do pračky. Doporučujeme použít model s předním plněním a jemný cyklus.

Měla by také stačit teplota studené vody a trochu čisticího prostředku. Po dokončení opláchněte kryt dvakrát, abyste se ujistili, že v něm nezůstalo žádné mýdlo. Podobně jako u jiných chráničů matrací můžete použít sušičku, ale musíte dokončit sušení venku a nechat ji uschnout na vzduchu.

Čištění potahu matrace

Protože nemůžete prát v pračce na matraci, můžete skvrny čistit pouze na místě. Pamatujte, že Tuft and Needle používají směs mikropolyamidů a polyesterů, takže to není určeno k vyjmutí a vložení do pračky nebo sušičky. Místo toho zasažená místa před sušením na vzduchu otřete vodou a jemným mýdlem.

Dalším způsobem, jak vyčistit kryt, je posypat ho jedlou sodou. To by také absorbovalo veškerou kapalinu a zápach na materiálu. Nezapomeňte jej povysávat pomocí čalounického nástavce, protože sání by mohlo látku zachytit.

Závěr

Pokud vlastníte postel od společnosti Tuft and Needle, musíte znát správné postupy údržby. V tomto článku jsme diskutovali o tom, jak čistit matraci Tuft and Needle, ať už jde o pružinu nebo pěnu. U prvního musíte zabránit tomu, aby únik dále prosakoval, protože pěna je absorpční.

A pokud jde o potah matrace, nemůžete jej odstranit a skvrny musíte ošetřit pouze na místě. Celkově se ujistěte, že budete postupovat podle našich tipů a doporučení podle společnosti Tuft and Needle, aby byla vaše postel bezpečná.