Jak dlouhé jsou sprchové závěsy? Jednoduché tipy, které byste měli vědět!

V tomto článku budu psát o sprchové závěsy a konkrétně budu odpovídat na otázku- Jak dlouhé jsou sprchové závěsy. Rozhodl jsem se psát na toto téma, protože stále dostávám tuto otázku od mnoha lidí.

Ve prospěch těch, kteří neví, jaké sprchy závěsy jsou, dovolte mi nabídnout základní vysvětlení. Do sprchy používáme sprchové závěsy, jak název napovídá.

Mají tři funkce. Nejprve zabraňují tomu, aby voda a jiné formy vlhkosti opustily sprchu, znovu poskytují soukromí osobě, která sprchu používá, a nakonec přispívají k estetice sprchy. Věřím v toto jednoduché vysvětlení. Nyní byste měli vědět, jaké jsou sprchové závěsy.

Takže jak dlouhé jsou sprchové závěsy?

Standardní délka sprchových závěsků je obvykle 183 cm (asi 72 palců). Proto byste měli tyč pro sprchu pověsit mezi 190 cm a 195 cm. Tato vzdálenost, kterou zadáte, je zabránit tomu, aby se záclona dotkla podlahy koupelny.

Někteří designéři instalují sprchové závěsy do výšky nižší nebo vyšší, než je tato výška.

Důvodem pro zavěšení do vyšší výšky je vytvoření iluze, že sprchový kout má vysokou oponu. Jiní se rozhodnou jej nainstalovat do nižší výšky, aby zabránili těm vnějším vidět starší vanu nebo starou podlahu.

Pokud se rozhodnete instalovat sprchový závěs na úroveň pod standard 72 palců, zajistěte, aby byl závěs nad sprchovou hlavicí.

Instalace sprchového závěsu pod sprchovou hlavici pravděpodobně způsobí situaci, kdy bude voda přes zástěru proudit, což si nepřejete.

Když se ptáte, jak dlouhé jsou sprchové závěsy? Vždy mějte na paměti, že během měření můžete provést nějaké úpravy.

& nbsp;

Výběr správné sprchové opony pro vaši sprchovou místnost

Sprchové závěsy se dodávají v různých provedeních, velikostech a kvalitě. Jsou důležitou součástí každé koupelny. Pokud máte v úmyslu nakupovat novou koupelnu, je třeba vzít v úvahu několik faktorů, než se rozhodnete, jaký sprchový závěs použít.

Nejprve musíte zkontrolovat, zda závěs je vodotěsný . Jako sprchové závěsy samozřejmě dávám přednost voděodolným záclonám. Dávám přednost tomuto závěsu, protože vodotěsný sprchový závěs nikdy není vlhký, takže se nemusíte starat o to, abyste závěsy po sprchování vysušili.

Další věcí, kterou byste měli při nákupu sprchového závěsu vzít v úvahu, je, zda lze materiál závěsu snadno čistit. Pomůže to, pokud máte závěs, který můžete snadno vyčistit.

Musíte také vzít v úvahu velikost a design záclon. Záclona by měla být dostatečně velká, aby poskytovala dostatek soukromí ve sprše. Pokud jde o design, hledejte design, který doplňuje design stěn koupelny.

Mezi běžné typy sprchových závěsů patří Vinylové sprchové závěsy a Polyesterové sprchové závěsy. Sprchový závěs z vinylu je velmi běžnou volbou pro mnoho lidí při koupi sprchového závěsu.

Tuto záclonu si vybrali, protože se snadno umývá a je k dispozici také v různých formách vzorů a vzorů.

Vinylový sprchový závěs je také cenově výhodný, zejména pro ty, kteří mají v úmyslu své sprchové závěsy jednou za čas měnit.

Polyesterový sprchový závěs je alternativou, kterou můžete použít místo vinylových sprchových závěsů. Hlavní výhodou oproti vinylovému sprchovému závěsu je, že je vodotěsný.

Kromě toho se polyesterové závěsy snadno prají a obvykle vydrží déle než vinylové sprchové závěsy.

Nezeptejte se tedy pouze na to, jak dlouhé jsou sprchové závěsy, ale také se zeptejte, jaký materiál bych měl použít pro své sprchové závěsy.

& nbsp;

Jsou háčky povinné pro sprchové závěsy?

Odpověď zní Ne!

Při zavěšení sprchových závěsu nesmíte používat háčky. K zavěšení sprchových závěsů můžete použít jiné alternativy, například:

  • pomocí napínací tyče
  • pomocí šňůry na prádlo a
  • pomocí namontované tyče.

Každá z těchto možností se instaluje docela snadno a materiály pro jejich instalaci jsou k dispozici ve většině místních obchodů ve vašem okolí. Nebudu se zabývat podrobnostmi, jak instalovat sprchové závěsy pomocí kterékoli z těchto metod.

& nbsp;

<

Ano, jsem si jistý, že jste se při diskusi o tom, jak dlouhé jsou sprchové závěsy, z tohoto tématu hodně naučili? Podívali jsme se také na to, na co se zaměřit při výběru závěsu pro vaši sprchu.

Sprchový kout je nedílnou součástí našeho bytu a musíme jej udržovat vždy čistý a pěkný.

Sprcha závěsy jsou jedním z příslušenství, které používáme ke zdobení naší koupelny. Nejen, že poskytují soukromí, ale také zabraňují stříkající vodě ze sprchy na jiné části toalety.

Standardní velikost sprchových závěsů je 72 palců x 72 palců. Některé sprchové závěsy však mohou být kratší nebo delší, v závislosti na situaci.

Pokud máte nějaké návrhy nebo dotazy, neváhejte zanechat komentář v poli pro komentář a já na všechny určitě odpovím.