Jak spustit rostlinné rostliny v mini polytunnel

Je důležité vědět, jak správně založit rostlinné rostliny v minipolytunnel správným výběrem správných rostlin, metod výsadby a ročních období. Krása minipolytunnel umožňuje zahradníkům s omezeným prostorem prodloužit vegetační období a vyhnout se potenciálním problémům z nekonzistentních venkovních podmínek. Podobně jako to, co byste dělali v běžném skleníku, bude správné zahájení zeleniny možné pouze při pečlivém plánování.

Předpokládejme, že přemýšlíte, kdy začít pěstovat zeleninu ve skleníku. V takovém případě musíte znát roční období ve vašem regionu a rozdělit své plodiny na odrůdy odolné vůči teplu a chladu. Poté můžete rozhodnout o způsobu výsadby a údržby v mini skleníku. T

Zóna otužilosti vašeho státu vám také může pomoci dozvědět se o datech bez mrazu, abyste mohli minipolytunnel použít pro transplantace nebo celoročně.

Jak správně založit rostlinné rostliny v minipolytunnel

Nejlepší zelenina pro mini skleník

Na rozdíl od běžných skleníků je zahájení zeleninových rostlin klasifikací zeleniny odolné vůči chladu a teplu pouze prvním krokem v mini skleníku. Vzhledem ke své velikosti čelíte také další úvaze, kterou je výběr plodin, které budou v omezeném prostoru prospívat. Pamatujte, že rostliny musí mít v tunelu dostatečný prostor, aby se zabránilo přeplnění, což by vedlo k problémům s růstem, škůdci a nemocemi.

Obecně platí, že nejlepší zelenina pro minipolytunnelarový chřest, řepu, květák, chilli, cukety, okurky, lilky, francouzské fazole, bylinky, hlávkový salát, cibuli, papriku, brambory, ředkvičky, saláty, jarní zelí, tykve, kukuřici a rajčata . Dozvíte se o správném rozestupu každé plodiny, a pokud je to vhodné, může doprovodná výsadba pomoci maximalizovat prostor ve skleníku. Poté zkontrolujte plodiny, kterým se bude ve vaší výsadbové zóně dařit, a poté naplánujte, kdy zahájit výsadbu.

Můžete také zvážit samoopelivé odrůdy zeleniny. Použití samoopylujících plodin je v minipolytunnelů výhodné, protože šetří místo, protože potřebujete pouze samotné rostliny. K opylení také nebudete potřebovat hmyz, takže budete mít vždy produktivní zahradu bez ohledu na jejich populaci.

Zahájení zeleniny v mini skleníku

V závislosti na vybrané zelenině můžete začít se semínky nebo řízky v postelích nebo nádobách. Většina zahradníků používá minipolytunnel pro pěstování transplantátů, než je přemístí venku, když je ideální období. To je také místo, kde je plánování a plánování ve skleníku pohodlnější, protože můžete začít brzy, odložit sklizeň nebo prodloužit vegetační období.

Po kontrole zóny odolnosti si můžete naplánovat, kdy ve skleníku zahájit zahřívání a ochlazování zeleniny. Okurky, papriky, tykev a rajčata je nejlepší začít v minipolytunnel před transplantací. Proto, i když je stav vaší oblasti stále chladný, můžete vždy začít s vegetačním obdobím brzy.

Zelí, zelenina a křupavá zelenina mohou zvládnout chladné podmínky, ale jejich zahájení v interiéru vytváří energičtější rostliny. Celkově můžete zeleninu začít jako semena v posteli nebo v nádobách, pokud si udržíte ideální stav. Můžete dokonce použít minipolytunnel po celou dobu životnosti rostliny, nejen od semene k semenáčku.

Použití MinipolytunnelCeloročně

Znalost, jak zahájit pěstování zeleniny v minipolytunnelalkoho, zahrnuje také znalost očekávaných podmínek po celý rok. Ale kvůli jeho stavu je možné použít minipolytunnelyearlyear pro vaši zeleninu se správným plánováním. Bylo by užitečné, abyste zvážili i další faktory, které se neomezují pouze na teploty, a které mohou být pro vaši oblast jedinečné, abyste se vyhnuli neúspěchům.

Jaro

Jaro je nejlepším obdobím pro zahájení rostlin, než je přesadíte venku. Zeleninou, kterou můžete začít na jaře, jsou papriky, rajčata a dokonce i salát na začátku jara. Výsev semen na jaře zajistí stabilní přísun pro nadcházející období.

Léto

V závislosti na vaší oblasti může léto poskytovat kruté teplo. Zahradníci proto používají minipolytunnel k ochraně svých plodin před poškozením touto okolností. Ve srovnání s venkovní výsadbou vám pěstování zeleniny v minipolytunnel umožňuje udržovat ideální podmínky pomocí chladicích systémů a větrání.

Podzim

Na podzim je vynikající čas začít s pěstováním salátů, abyste měli v nadcházejících zimních měsících stálý přísun. V některých státech, jako je Maine, začnou farmáři také na začátku srpna také křupavou zeleninu. Pokud sledujete podmínky v interiéru, neměli byste mít problém se spuštěním rostlin při pádu minipolytunnelinů.

Zima

Zima může být také produktivním obdobím pro zahájení plodin odolných vůči mrazu. Řepa a různé zelené rostliny v zimě dobře rostou v Oregonu. Jinak můžete minipolytunnel použít také k přezimování jiné zeleniny, abyste ji ochránili před mrazem.

Závěr

Minipolytunnel je dokonalým řešením pro ty, kteří chtějí produktivní zahradu, ale mají omezený prostor. Ale jednou z otázek, které byste se měli ptát před pěstováním plodin, je: „jak začít pěstovat zeleninové rostliny v mini skleníku?“ Úspěch vašeho mini skleníku určí plánování a metody, které provedete na začátku.

Výběr správných rostlin, způsob výsadby a roční období jsou kroky, kterými musíte projít, abyste mohli úspěšně začít v mini skleníku. Zpočátku to může být zastrašující, ale minipolytunnezajišťuje konzistenci a spolehlivost pro celoroční produktivitu.