Jak hydroponicky pěstovat ženšen. Použijte průvodce

Pokud vás zajímá, jak hydroponicky pěstovat ženšen, můžete jej zjednodušit na přípravu pěstování základů, výsadbu a údržbu. Ženšen je jednou z nejzdravějších plodin, které si můžete sami pěstovat, a je to dokonce snadné ve skleníku. Není proto žádným překvapením, že mnoho zahradníků hledá hydroponické systémy, aby si její pěstování více uvědomovalo životní prostředí.

Použití kombinace polytunnelinu s hydroponií je nejen přínosné pro životní prostředí, protože je vodohospodářské a vyžaduje méně insekticidů a herbicidů. Pro pěstování vysoce prodejné plodiny, jako je ženšen, poskytuje tento přístup vyšší míru růstu a poskytuje vám vysokou míru návratnosti. Pěstování ženšenu hydroponicky v apolytunneleven vám ve srovnání s tradiční kultivací půdy ušetří námahu.

Know-how pro hydroponický růst ženšenu ve 3 krocích

Příprava rostoucího základu

Hydroponické systémy vyžadují vynikající rostoucí základ a u ženšenu si vyberte co nejvíce přírodního prostředí. Jedním z nejlépe rostoucích základů této plodiny je rašelina, protože je podobná přirozenému prostředí ženšenu, lesním podlahám. Pro svůj hydroponický systém můžete použít květináče naplněné rašelinou.

Další rostoucí médium, které můžete pro ženšen použít, je směs rašeliny, perlitu a lesního písku. Za zmínku stojí také to, že pro hydroponický systém ženšenu existují různé metody, takže je možné najít něco, o čem si myslíte, že vám bude nejlépe vyhovovat. Někteří pěstitelé například začínají mrazením pytlů s pískem a ženšenovými semínky po dobu čtyř měsíců, aby napodobili jejich podmínky pohřbívání na podzim a v zimě.

Výsadba

Můžete zasadit kořeny ženšenu nebo sazenice dva palce hluboko do rašeliníku a ujistit se, že klíčící část je vzhůru. Zahradníci mohou také doporučit ženšen pěstovaný ve volné přírodě pro hydroponii. Jinak můžete použít kořeny nebo sazenice, ale ujistěte se, že jsou z renomovaného zdroje.

Další dobrý poměr, který můžete udělat, je mít čtyři ženšenová semínka pro jednoho kořenového trenéra v pěstitelském médiu. Pokud jde o oblast vašeho hydroponického systému, ženšenu se bude dařit dobře, pokud bude v lese přijímat sluneční světlo podobně. To znamená, že byste měli filtrovat sluneční světlo, abyste napodobili toto nastavení, a pomocí apolytunnel zkopírujete nativní prostředí plodiny.

Pamatujte, že ženšenu se daří dobře ve stinných lesích východního USA z tvrdého dřeva. Ve skleníku použijte světlo s nízkým příkonem a udržujte teploty mezi 68 až 72 ° F. Pomohlo by vám to, kdybyste se při hydroponickém pěstování naučili, jak postupovat, a zvykněte si vždy sledovat své rostliny.

Údržba

Použijte výživný roztok specifický pro ženšen, abyste zajistili, že systém dostatečně vyživuje vaše rostliny. Postupujte podle pokynů pro míchání roztoku a přidejte jej do svých zásobníků na vodu, aby jej cirkuloval na kořenech ženšenu. Použití takovýchto zásobníků na vodu v hydroponickém systému vám umožní bez námahy zalévat a vyživovat vaše rostliny stanovenou rychlostí.

Můžete také zavlažovat vodou obsahující výživný roztok každý týden a zavlažovat pouze vodou každý čtvrtý týden. Po 20 týdnech usaďte sazenice 14 týdnů v chladu, aby se zrání urychlilo. Obecně trvá dva roky, než budete moci sklízet ženšen pěstovaný hydroponicky.

Vynikající metodou, jak zjistit, zda jsou kořeny ženšenu vhodné ke sklizni, je, pokud jejich čerstvá váha dosáhne alespoň unce. Při čekání na sklizeň je nutná trpělivost, ale návrat, který získáte z kvalitního výnosu, rozhodně stojí za to čekat.

Proč je ženšen vhodný pro hydroponii?

Postupem času stále více a více zahradníků hledá hydroponii k výrobě ženšenu. Jedním z důvodů, proč je ženšen velmi vhodný pro hydroponickou výrobu, je to, že se mu bude dobře dařit v interiérech. Nezapomeňte, že ženšen se nejlépe pěstuje v chladném prostředí se slabým osvětlením, a proto je také oblíbeným apolytunnel.

Ale co dělá hydroponickou produkci hodným úsilím o pěstování ženšenu? Pro začátek ženšen roste pomalu a jeho výnos je relativně nízký, aby podpořil poptávku. Náklady, které musí producenti za pěstování ženšenu ve volné přírodě platit, jsou výrazně vyšší než náklady na pěstování pomocí hydroponie.

Kromě zvýšení výnosů hydroponické pěstování ženšenu také zajistí, že kvalita sklizně bude trvale dobrá. Dobrý zisk můžete získat také pěstováním ženšenu, dokud vaše plodiny nejsou dvouleté kořeny. Koneckonců, tyto sazenice jsou neuvěřitelně vhodné pro hydroponii a můžete je pěstovat s vysokou hustotou.

Pěstování sazenic ženšenu a jejich prodej umožňuje ostatním zahradníkům mít kvalitní sadební materiál. Vzhledem k tomu, že jste je pěstovali hydroponicky, budou určitě dostatečně silné pro pozdější produkci bez půdy. Se správnou trpělivostí a technikami může být ženšen pěstovaný hydroponicky výhodnější než ženšen pěstovaný v půdě.

Závěr

Díky nízké teplotě a nízké potřebě světla je ženšen snadnou plodinou pro výrobu tunelů. Ale pokud máte zájem pěstovat tuto plodinu za účelem zisku, ušetřte si starosti a naučte se hydroponicky pěstovat ženšen. Bezpůdní produkce ženšenu je dosažitelná a zisková pomocí hydroponického systému.

Tento přístup vás provede třemi kroky. Jedná se o přípravu rostoucího základu, výsadbu a údržbu. Pěstování ženšenu hydroponicky je poměrně jednoduché a hlavní možností je zajistit, že napodobujete jeho přirozené prostředí a používáte k tomu pomoc apolytunnelcan.

Kromě toho by použití výživného roztoku specifického pro ženšen mělo pomoci vašim plodinám prospívat.