Jak čistit polštář na tělo? Nejlepší celkový průvodce!

Pokud se chcete naučit, jak správně čistit polštář na tělo, musíte zkontrolovat jeho materiál. Pamatujte, že různé polštáře na těle na italském trhu se také liší svými materiály. Každý z nich musíte umýt jinak, abyste zabránili deformaci polštáře na těle.

Tato příručka je komplexní a naučí vás, jak správně čistit každý typ materiálu použitého na tělové polštáře. Nikdy nesmíme přehlédnout čistotu našeho polštáře, abychom jim pomohli vydržet déle a vyhnuli se zdravotním problémům z naší strany. Při čištění polštáře na tělo se nemusíte bát, protože si musíte jen pamatovat tyto pokyny.

Jak čistíte polštář na tělo

Chcete, aby byl váš polštář čistý, abyste zabránili hromadění patogenů a alergenů. Je však zásadní vždy předem zkontrolovat pokyny na štítku polštáře na těle. Materiály, které používá, se mohou poškodit, pokud polštář vyčistíte bez kontroly.

Níže jsou uvedeny obecné pokyny pro různé materiály polštářů na těle, nikdy však nezapomeňte zkontrolovat štítek polštáře, aby nedošlo k jeho deformaci. Navíc nemusíte vždy umýt polštář svého těla. Někteří britští výrobci dokonce doporučují hloubkové čištění pouze každých šest měsíců.

Místo toho použijte polštář na tělo, který můžete častěji prát, aby byl polštář chráněn před znečištěním.

Pěna

Snad nejběžnějším materiálem pro polštáře na tělo je pěna. Ať už se jedná o paměťovou pěnu nebo latexovou pěnu, měli byste stále zkontrolovat, zda výrobce Itally projednal pokyny k čištění vašeho polštáře. Kontrola pokynů znamená, že můžete použít podložku pro něčí polštáře, ale některé výrobky se při použití stroje poškodí.

Ruční praní

Nejbezpečnější možností, jak udržet pěnový polštář čistý, je ruční praní. Začněte naplněním vany studenou vodou a jemným čisticím prostředkem. Nikdy nepoužívejte bělidlo nebo aviváž, protože by mohly poškodit pěnu. Ponořte polštář do vody a stlačte jej, abyste vyčistili vnitřek polštáře.

Nikdy nedrťte svůj pěnový polštář silně, protože by to mohlo deformovat jeho strukturu. Můžete také jemně vydrhnout povrch polštáře, abyste se zbavili nečistot a skvrn. Poté vanu vyměňte za čistou vodu.

Polštář znovu ponořte, dokud nezůstanou zbytky mýdla. Poté můžete vytlačit přebytečnou vodu, aniž byste pěnu vyždímali. Zavěste polštář venku na sušení nebo jej umístěte uvnitř s cirkulačním ventilátorem, ale ujistěte se, že důkladně vysuší.

Peří, prachové peří a polyester

Pokud váš polštář na těle používá peří, prachové peří nebo polyester, můžete jej vyčistit pomocí podložky. Stále však byste měli zkontrolovat štítek polštáře, pokud umožňuje praní v pračce, zejména u polštářů na peří a péřové polštáře. Pokud nemůžete použít pračku, můžete ji prát pomocí stejného průvodce, který byl popsán výše pro polštáře na tělové pěnové ruční praní.

Praní v pračce

Předtím musíte zkontrolovat, zda má polštář na těle dostatek místa uvnitř stroje. Pokud je polštář příliš důvěrný, nemusí se důkladně vyčistit. Nemělo by to však být ani příliš prostorné, a proto někteří lidé při praní polštářů ve stroji přidávají ručníky.

Použijte jemný prací cyklus a práškový prací prášek, abyste uchovali tvar polštáře a zabránili shlukování. Také chcete použít studenou nebo teplou vodu, abyste zabránili zhoršování náplně. Poté proveďte dva máchací cykly, abyste se ujistili, že nezůstaly žádné zbytky mýdla.

V tomto okamžiku musíte znovu zkontrolovat, zda můžete pro svůj polštář použít sušičku. Zejména polyester má výhodu v tom, že v sušičce používá nízké nastavení tepla, protože načechrá polštář a obnoví jeho půdu. V opačném případě můžete peří, peří nebo polyesterový polštář sušit přirozeně na slunci nebo v jakékoli větrané oblasti.

Polštáře na bodové čištění těla

Tělové polštáře nevyžadují časté praní ani hloubkové čištění. Znečištěná místa, rozlité skvrny nebo skvrny však můžete odstranit jejich vyčištěním. K tomu použijte hadřík namočený v mýdlové vodě a otřete skvrnu z polštáře.

Stejně jako při mytí rukou musíte být při zacházení s polštářem šetrní a používat pouze jemné čisticí prostředky. Jakmile dokončíte čištění, použijte k odstranění mýdla jiný vlhký hadřík. Je zásadní, abyste také poté polštář nechali úplně vyschnout.

Pro pohodlnější způsob, jak udržet polštáře v těle čisté, můžete je vždy provzdušnit venku za jasného, ​​slunečného dne v Itálii. Provzdušňování je může deodorizovat a zabít všechny bakterie, které by mohly být na polštáři. Polštář můžete také několikrát protřepat nebo vysát, abyste odstranili prach a alergeny.

Závěr

Udržování čistoty našich polštářů je zásadní pro kvalitu spánku a celkové zdraví. Musíte však vědět, jak správně polštář na tělo vyčistit, aby nedošlo k jeho poškození. Navíc nemusíte často prát polštář na tělo a můžete použít víčko na polštář na tělo, které často vyměňujete.

Pokud čištění na místě již nestačí, můžete si prohlédnout pokyny k praní na štítku polštáře na těle. Materiál bude také určovat ideální způsob praní. Například je obvyklé ručně prát pouze pěnové polštáře a do stroje vkládat péřové, péřové a polyesterové polštáře.

Bez ohledu na materiál vždy používejte jemný čisticí prostředek a nikdy polštář drsně nedrťte, jinak riskujete deformaci polštáře. Nakonec polštář nechte důkladně zaschnout, aby se zabránilo růstu plísní.