Jakou teplotu mám udržovat rostlinné rostliny v malém polytunnelu

Získání informací o tom, jakou teplotu mám udržovat zeleninové rostliny v smallpolytunnelis, je dobrá otázka od každého zahradníka. Za prvé a nejdůležitější je, že minipolytunnel odkazuje na polytunnel, který vám umožní rozšířit sezónu růstu rostlin nad obvyklý časový rámec.

Chrání sazenici, když se takzvaná okolní teplota mění a dále klesá a klesá přes noc. Úkolem polytunnel je chránit teplo, umožnit půdě udržovat vlhkost a hydrataci, a tím chránit zahradu před zvířaty a škůdci. Nejlepší také zmírňují růst plevele ve skleníku.

Ideální teplota v malém skleníku

S ohledem na to, jakou teplotu mám udržovat zeleninové rostliny v malém skleníku? Pamatujte, že pro vaše plodiny v kategorii chladného období není nutné přímé sluneční světlo. Zelenině v kategorii teplých sezón, která zahrnuje papriky i okurky, může prospívat denní teplota v polytunnelatu 29 stupňů Celsia během dne a 18 stupňů Celsia v noci.

Vaše plodiny nebo zelenina v teplé sezóně však vyžadují jasnější osvětlení.

Jak chladné mohou rostliny tolerovat ve skleníku?

Vaše plodiny v tunelu lze rozdělit do tří různých kategorií. Tyto jsou:

  • Studena tolerantní zelenina
  • Studená a mírná zelenina
  • Zelenina citlivá na chlad

Zelenina tolerantní k chladu

Tyto zeleniny jsou plodiny se základním teplotním rozsahem čtyři stupně Celsia a je nutné je pěstovat s průměrnou teplotou denně při 18 stupních Celsia.

Zelenina mírného podnebí

Může být obtížné určit jejich vlastnosti pouze podle názvu, ale máte docela nápad, že? Studenou mírnou zeleninou se rozumějí vegetariáni se základním teplotním rozsahem sedmi stupňů Celsia a obvykle s ADT 21 stupňů Celsia.

Zelenina citlivá na chlad

Vaše plodiny citlivé na chlad jsou ty, které mají osm stupňů Celsia nebo dokonce vyšší a jsou pěstovány při ADT maximálně 24 stupňů Celsia.

Když přemýšlíte o řízení teploty ve skleníku, je důležité vzít v úvahu, jak je růst rostlin, stejně jako způsob jejich vývoje, ovlivněn různými fázemi růstu. Představují:

  • Klíčivost semen
  • Vegetativní fáze
  • Reprodukční fáze
  • Zrání rostliny nebo plodiny

Optimální teplota rostliny se může změnit, když roste od sazenice směrem k dospělosti. Klíčení semen a časný růst semenáčků se obecně vyskytují rychle v teplejším podnebí, což může vést k dýchání a fotosyntéze.

Můžete to také podpořit teplotami a růstem u mladších plantáží, protože ve srovnání se zbytkem rostlin se zdá, že v kořenech a stoncích je méně tkáně.

Jak mohu chránit své rostliny v nevytápěném skleníku?

S bublinkovou fólií jste se setkali v mnoha zahradnických tipech, a to je přesně to, co musíte použít při vrstvení toho, co je uvnitř skleníku. Požadované sluneční světlo je stále jeho součástí, ale tato ochranná vrstva bude udržovat plantáž v bezpečí během noci.

Šance jsou velké, když polytunnelunheated nabízí nejjednodušší typ obruče nebo studený rám. To je jeden ze způsobů, jak můžete chránit rostliny, když je polytunnel nevytápěn.

Jaké druhy ochrany navíc existují u ohřívačů? Kromě bublinkové fólie můžete na plodiny přidat jednu až dvě vrstvy rouna. A poté můžete přidat obal kolem hrnců, abyste pomohli s izolací a zabránili praskání hliněných nádob.

Můžete také vrstvit bublinkovou fólii ve skleníku. Může projít sluneční světlo, které potřebujete, ale bude zde přítomna další ochranná vrstva, která udrží plodiny v noci bezpečnější.

Jakou teplotu by měl ApolytunnelBe v noci používat?

Zajímavá otázka, kterou zde máme, a odpověď vám pomůže získat také lepší plodiny. V každém skleníku, ať už je to váš komerční skleník nebo mini skleník, by měla být ideální teplota v noci 24 stupňů Celsia (ve dne 32 stupňů Celsia).

U zeleniny to závisí na typu plodiny, ale optimální výsledky lze dosáhnout pěstováním plodin v nižším rozmezí. Rostliny mohou nabídnout více větví a květních pupenů ve srovnání s rostlinami, které rostly při vyšších teplotách.

<

Zahradnictví by mělo být zábavné a snadné. Pokud jsou na cestě překážky, existují nástroje a rady, které vám mohou pomoci jít vpřed.

Mini zahrada nebo smallpolytunnelis patří mezi nejlukrativnější skleníky, ve kterých se nachází mnoho bylin, zeleniny a bobulí. Můžete zde také pěstovat několik bylin, zelí, květáku, zelí, řepy, cibule, ředkvičky a dalších. Omezení platí pro vaše prostory. Na druhou stranu můžete také převzít větší kontrolu nad plodinami z farmy na stůl, které chcete pomocí kroků dostat na svůj stůl.

Plodiny mohou produkovat nejzdravější recepty a můžete je také sledovat na trhu šmelinářství.

Jakou teplotu mám udržovat zeleninové rostliny v malém skleníku? Součástí procedury je také ventilace. Pokračujte v prohlížení našeho blogu přímo zde, kde najdete další tipy. Udělejte si domácí úkol a prozkoumejte informace, které potřebujete ke správě vaší polytunnelwell.