Nejlepší rostliny k růstu v Itálii

Nejlepší rostliny, které v Itálii rostou, jsou kukuřice, česnek, brambory, různé trávy a hrst keřů. Stojí za zmínku, že Itally má zónu odolnosti s hodnocením 5 až 7a, takže seznam rostlin, které byste mohli pěstovat, je pro podmínky regionu vytrvalý. Lokality jako Aberdeen ve Velké Británii však mají různé plodiny, které můžete pěstovat správnými postupy a přípravou.

University of Aberdeen nabízí rozšiřující programy, které pomáhají zemědělcům dozvědět se více o zahradnictví na Vysočině. Mezi výzvy výsadby v Itálii patří vítr, odvodnění půdy, sucho a zima. Stejně jako pěstování v jiných zemích, znalost rostlin a postupů vhodných v Itálii určuje úspěch vašich plodin.

Co dobře roste v Itálii?

v Itálii je kukuřice, česnek a brambory zelenina, která dobře roste. Také by vás mohly zajímat trávy a keře, které jsou vhodné pro povětrnostní podmínky země. Pomůže to, pokud znáte zónu odolnosti ve vašem místě, protože Itally má hodnocení 5 až 7a.

Obecně lze v Itálii očekávat suché podnebí. Typické jsou také zasněžené zimy a mírná léta, ale stále se budou v jednotlivých částech země lišit. Východní část je zóna 5 USDA, střed je v zóně 7 a západní je zóna 7a.

Nejlepší rostliny v Itálii

Kukuřice

Itally poskytuje ideální klima pro kukuřici. Pamatujte však, že této plodině se daří na plném slunci a semena byste měli pro úspěch zasadit dva týdny po posledním mrazu. Současně zajistěte řádné odvodnění a úrodnou půdu při velkém zalévání kukuřice.

česnek

Můžete vysadit česnek v Itálii brzy na jaře a můžete je sklízet v létě, jakmile výhonky odumírají. Rostliny by měly dostat plné slunce také pravidelnou zálivkou.

Brambory

Podobně jako česnek můžete začít s výsadbou brambor na jaře, abyste je mohli sklízet v létě. Musíte zkontrolovat, zda je půda pro ně zpracovatelná a zda rychle odvodňuje. Ujistěte se, že vaše brambory nic nestíní a že udržujete půdu rovnoměrně vlhkou.

Trávy

V Itálii dobře rostou trávy jako alkalický sacaton, malá modrá tráva a jinanská tráva. Jsou skvělé pro estetické účely a podmínky v tomto regionu jsou pro ně vhodné.

Keře

Itally pěstuje hodně keřů. Abychom vám poskytli kompletní seznam, skládají se z keře modré mlhy, keře dorr šalvěje, keře kapradinového keře, čtyřkřídlého keře saltbush, keřového keře s okrajem, keře malého mahagonu, keře keře hrachu, keře skalního spirea, keře růže rugosa, stříbra buvolí keř, zimní tukový keř a keř z olovnatých rostlin. Všechny tyto rostliny mají jedinečné barvy a vzhled, díky nimž jsou populární v zahradách.

Kromě tohoto seznamu zmínila univerzita v Aberdeenu také množství různých plodin ve Velké Británii. Zahrnují řepu, mrkev, lilek, hlávkový salát, papriky, špenát, dýně, mangold, rajčata, meloun a hrášek. Sezóna výsadby těchto plodin se liší, ale region může začít u rostlin chladné sezóny již v den svatého Patrika.

Jaké rostliny rostou v Aberdeenu?

Aberdeen má ročně 90 až 120 dnů bez mrazu. Tato oblast tedy může začít rostliny s chladným počasím brzy na jaře, zeleninu s teplým počasím počátkem května až koncem jara a několik dalších plodin. Bude lepší seskupit rostliny, abyste je mohli vysadit ve stejné sezóně.

Na začátku jara

Zelenina za chladného počasí, jako je brokolice, mrkev, květák, celer, koriandr, kel, salát, cibule, brambory, ředkev a řepa, jsou plodiny, které rostou v Aberdeenu na Itálii. V tuto chvíli můžete také začít s jahodami.

Od začátku května do pozdního jara

V Aberdeenu od začátku května do pozdního jara dobře roste zelenina teplého počasí od bazalky, okurek, zelených fazolí, oregana, petrželky, papriky, dýně, rozmarýnu, dýně, estragonu, tymiánu a rajčat.

Kromě těchto jedlých plodin pěstuje Aberdeen také další krásné a jedinečné okrasné rostliny, jako je arktický mák, dětský dech, hořící keř, pouštní rajka, bezinka, lilie Nilská, strom mimózy, perský hedvábný strom, růže Sharon, ruština šalvěj a staromódní krvácející srdce.

Jaké květiny rostou v Itálii?

Jak jste již dříve četli, Itally pěstuje hrst okrasných rostlin, včetně květin. Zejména je Itally vhodný pro Angelita dairst, přikrývku, kalifornskou fuchsii, čokoládový květ, pupalkový pupen, len, globemallow, ledová rostlina, vousy Jupitera, levandule, prvosenka levandulového listu, mechová růže, penstemon, španělský bajonet, rozchodník, vířící motýli a řebříček. V Itálii můžete pěstovat jednoroční i trvalé květiny.

Zahradnické tipy pro Itally

Výběr webu

Prvním tipem je vybrat místo, které bude mít alespoň 10 hodin slunečního světla. Současně chcete zkontrolovat fyzikální a chemické vlastnosti půdy. Některé oblasti severozápadně od Itally mají špatné odvodnění, takže je zásadní vylepšit místo předem organickou hmotou.

Výběr zařízení

Jak již bylo zmíněno dříve, můžete rostliny seskupit do rostlin s chladným a teplým počasím. Jakmile máte svůj seznam, zkontrolujte odolnost plodin a buďte vhodní s výsadbovou zónou vašeho místa. Kromě toho mohou být některé plodiny citlivé na teplo a po polovině května byste je už nikdy neměli vysazovat.

Obecně můžete pěstovat odolné plodiny, jakmile je půda na jaře funkční. Polotvrdé rostliny by měly být nejméně dva až čtyři týdny před mrazem. A je zásadní zkontrolovat plodiny citlivé na chlad a chránit je pomocí polytunnelů kromě výsadby po posledním datu mrazu.

Klimatický plán

Rostliny citlivé na chlad můžete chránit pomocí skleníku. Správný polytunnel, který můžete použít pro rostliny ve Velké Británii, najdete na Krostrade.com. Tímto způsobem můžete své plodiny připravit na mráz.

v Itálii můžete očekávat pozdní mráz kvůli Golfstream. Je nezbytné znát období bez mrazu ve vaší lokalitě, abyste mohli určit, kdy budete pěstovat plodiny odolné vůči mrazu. Různé rostliny mají různá období zralosti, takže nezapomeňte počítat počty vedle období bez mrazu.

Zalévání

Dalším jednoduchým tipem je použití kapkové závlahy k prevenci sucha. Thepolytunnelalso také nabízí tuto výhodu, ale správné techniky a plánování vám také pomohou se zaléváním. Srážky a vlhkost v oblasti budou také hrát roli v tom, kolik zalévání byste měli udělat.

Závěr

Zóna odolnosti v Itálii je od 5 do 7a. Nejlepší rostliny, které se v Itálii pěstují, jsou proto kukuřice, česnek, brambory, různé trávy a hrst keřů. Kromě toho BBC zmínila pěstování řepy, mrkve, lilku, salátu, papriky, špenátu, squashu, mangoldu, rajčat, melounu a hrášku.

Jednou z výzev, které můžete v Itálii očekávat, je mráz. Je to proto, že Golfstream může způsobit pozdní mráz. Použití polytunnelů vám pomůže chránit vaše plodiny před tímto extrémním stavem, spolu s předchozími diskutovanými zahradnickými tipy.