Jak čistit latexový polštář. Nejlepší 3krokový průvodce

Pomocí tří kroků se můžete rychle naučit, jak čistit latexový polštář. Pamatujte, že polštáře se liší materiálem a samotný latex může vyžadovat různé požadavky na čištění. Postupujte podle tohoto průvodce, abyste udrželi latexové polštáře v nejlepším stavu.

Naše polštáře jsou zásadní pro získání noci zdravého a uvolňujícího spánku. Musíme se však o ně odpovídajícím způsobem starat, abychom jim pomohli vydržet déle. Navíc naše polštáře budou dobře fungovat, pouze pokud budou čisté a nepoškozené.

Průvodce krok za krokem při čištění latexových polštářů

Krok # 1. Příprava

Předtím chcete připravit všechny materiály, které budete potřebovat k čištění latexového polštáře. Pokud jste zažili čištění polštářů z paměťové pěny, všimnete si podobností s tím, jak budete čistit polštáře z latexové pěny. Například musíte svůj prací roztok připravit pomocí jemného čisticího prostředku a vlažné vody.

Důraz je však nezbytný na praní latexového polštáře, pouze pokud je nutné jej důkladně vyčistit. Pamatujte, že většina pěnových materiálů ztratí svou strukturu díky neustálému praní, proto použijte polštář, který můžete místo toho prát častěji. V opačném případě připravte čisticí roztok podle pokynů výrobce polštáře a doporučení ředění pracího prostředku.

Krok # 2. Praní a oplachování

Pamatujte, že latexový polštář nesmíte čistit chemicky, nebo jej čistit pračkou, protože může dojít k poškození materiálu. Bezpečnějším způsobem, jak jej udržovat v čistotě, je občasné použití vakua, abyste se zbavili nečistot a nečistot. V případě potřeby můžete také použít jemný prací prostředek k vyčištění konkrétních oblastí.

Co když potřebujete latexový polštář důkladně vyčistit? Ponořte jej do čisticího roztoku, který jste vyrobili dříve, a stlačte polštář, abyste zajistili, že pěna roztok absorbuje. Po odstranění skvrn a nečistot chcete pěnu důkladně vypustit.

Chcete polštář vytlačit do nádoby s čistou vodou a postup opakovat, dokud neodstraníte veškeré mýdlo. Nikdy se nenechte zlákat, abyste pěnu vyždímali, protože by se mohla poškodit. Nejlepší by bylo předem se seznámit s různými typy latexové pěny.

Krok # 3. Sušení

Po opláchnutí můžete polštář otřít čistým hadříkem, abyste odstranili zbytky mýdla. Poté polštář důkladně osušte, abyste zabránili růstu plísní. Nenechte se zlákat použitím sušičky na latexový polštář, protože teplo může způsobit jeho rozpadnutí.

Místo toho položte polštář na dobře větrané místo a vysušte ho až 24 hodin, nebo přidejte do místnosti ventilátor, který proces sušení urychlí. Proto je nejlepší latexový polštář umýt pouze v teplém a větrném dni, abyste se ujistili, že vyschne. Nezapomeňte, že polštář není vystaven přímému slunečnímu světlu ani žádnému zdroji tepla.

Jak udržovat latexový polštář čistý

Jak již bylo zmíněno dříve, praní latexových polštářů je nutné pouze pro hloubkové čištění. Svůj polštář můžete stále udržovat čistý zaměřením na konkrétní oblasti, které vyžadují odstranění skvrn, než je osvěžíte. Namočte hadřík do směsi vlažné vody a čisticího prostředku.

Odstraňte skvrnu z polštáře, počínaje zvenčí směrem ke středu úniku. Skvrnu byste měli rychle odstranit, aniž byste polštář otřeli příliš tvrdě. Chcete-li polštář osvěžit, můžete jej pokrýt sódou bikarbónou pokropením na povrch a nechat hodinu odpočívat.

Vysajte polštář, abyste odstranili veškeré zbytkové nečistoty a přetrvávající alergeny, jako jsou vlasy a roztoči. Jedlá soda by měla pomoci eliminovat alergeny a nečistoty, ale měla by také absorbovat zápach z potu a olejů nahromaděných na polštáři. Každoroční praní latexového polštáře by mělo stačit v závislosti na použití, ale můžete udržovat hygienu pomocí polštáře na praní měsíčně nebo častěji.

Co je to latexový polštář?

Latexový polštář používá latexovou pěnu, která může být buď přírodní, nebo syntetická. První pochází z kaučukovníků, zatímco druhá používá jiné umělé materiály. Ve srovnání s polštáři z paměťové pěny si všimnete, že latex má větší odraz a rychleji si udrží svůj tvar při ležení.

Existují také latex Talalay a Dunlop, kde je Talalay vzdušný a lehký a Dunlop hustý a těžký. Musíte vědět, jaký typ pěny váš polštář používá, abyste pochopili, jak se o něj starat a prodloužit jeho životnost a správně se tvarovat. Více si chcete vybrat materiál na polštář, který bude vyhovovat vašim potřebám a požadavkům na kvalitní spánek.

Závěr

Paměťová pěna není jediným materiálem, který si můžete pro svůj polštář vybrat, protože latex je další vyhovující možností. Chcete-li si však užít jeho vlastnosti, musíte se naučit, jak správně čistit latexový polštář. Pro začátek ho nemusíte často prát, pokud polštář není třeba důkladně vyčistit.

Ponořte a vytlačte pěnu do mýdlové vody a opláchněte, dokud důkladně neodstraníte pěnu. Nechte polštář někde vyschnout, ale mimo přímé teplo a sluneční světlo. Nemusíte používat stroj ani sušičku, protože by mohly poškodit latexový polštář.

Pro udržení správné hygieny je také nejlepší mít povlak na polštář, který budete umýt častěji. A pokud jsou na něm viditelné skvrny nebo potřebujete polštář osvěžit, můžete je otřít hadříkem namočeným ve směsi mýdla na mytí nádobí a vody. Poté posypte jedlou sodu a polštář vysajte, abyste odstranili zápach a další přetrvávající alergeny.