Co je to mušelínová deka: Užitečný průvodce

Přemýšleli jste někdy, co je mušelínová deka? Proč záleží na tom, zda jej používáme nebo ne? Jednou z prvních věcí, které si můžete připravit, když očekáváte dítě, je deka, se kterou stráví většinu času, a jednou z nejoblíbenějších látek, které se používají, je mušelín.

Chcete-li se dozvědět více o této dekě a o tom, proč ji většina maminek miluje, měli byste pokračovat ve čtení.

K čemu se mušelínová deka primárně používá?

Mušelínová deka používá mušelínovou látku, což je lehký a prodyšný materiál. Byl jemně tkaný, což mu při dalším použití umožnilo ještě měkčí. Je to druh bavlněné tkaniny, který je často vidět na dětských přikrývkách a zavinovačkách.

Matky jej rádi používají k ovinutí svých dětí, protože je to jedna z nejměkčích a nejjemnějších látek. Umožňuje také dostatečné proudění vzduchu, což snižuje riziko přehřátí kojenců. Je to běžný dárek při sprchování a pro první maminky.

Ještě neuvěřitelnější na tomto materiálu je, čím více ho perete, tím měkčí je. Jedním z hlavních problémů dětských přikrývek je drsnost a tvorba chmýří, když se příliš používají. S mušelínem si s tím nebudete dělat starosti.

Mušelínové deky VS. Pleny a přijímání přikrývek

Mušelínové přikrývky, přijímací přikrývky a zavinovačky jsou často používány zaměnitelně. Všechny jsou pro kojence a od sebe se velmi liší.

Oba přijímací a mušelínové přikrývky jsou volné oblečení často používané k zakrytí dětí. Jediným rozlišením mušelínu je kvalita látky, díky které je většina maminek výhodnější. Rovněž má tendenci být poněkud větší, což usnadňuje použití při zavinování.

Pro novorozence se používají přikrývky, které jsou menší. Snižuje možnost udušení a pomáhá dítěti zůstat v klidu.

Přikrývky na zavinování jsou primárním typem látky používané při zavinování dítěte. Praxe sahá až do 17. století a používá se ke snížení přirozených reflexů kojence. Novorozenci jsou citliví na hlasité zvuky a mají tendenci se hodně polekat.

Plenky také snižují jejich úzkost a zlepšují noční spánek napodobováním mateřského objetí. Chrání jejich ruce před poškrábáním jemné kůže. Je to bezpečný postup, pokud je látka dostatečně pevná, protože volné oblečení může přispět k syndromu náhlé smrti kojenců.

Jaké jsou výhody používání mušelínu jako dětské deky?

Použití mušelínu jako dětské deky poskytuje mnoho výhod. Manipulace s novorozenci není vždy snadná, ale přikrývky jsou jedním ze způsobů, jak učinit celý proces relativně zvládnutelným.

  • Prodyšné a organické

Nepříjemný látkový materiál, který zachycuje tělesné teplo vašeho dítěte, je to poslední, co od něj chcete mít. Kromě toho, že je mušelín prodyšný, je také organický a pochází z přírodních vláken. Umožňuje volnou cirkulaci vzduchu, což poskytuje další pohodlí.

  • Napodobuje dotek matky

K zajištění relaxace kojence se nejčastěji používají zavinování. Měkká struktura mušelínu dává dítěti vjem stejně jako dotek jeho matky. Díky nim se cítí v bezpečí a bezpečí, zatímco jsou stále jemní.

  • Propaguje lepší spánek

Jedním z důvodů, proč dítě nemůže v noci usnout, je pocit nepohodlí. K tomu může přispět spousta věcí, ale samotná věc je jejich přikrývka. Některé oděvy mohou být na pokožce drsné. Pokud chcete, aby v noci spali klidně, je nejlepší jim poskytnout pěknou přikrývku na pokožku.

  • Jsou multifunkční

Mušelínové deky nejsou jen na zavinování. Mají více použití v závislosti na aktuálních potřebách vašeho dítěte. Mohou působit jako sluneční štít, když jdete s dítětem ven, nebo přebalovací podložka, pokud potřebujete další podporu.

Jaká jsou další použití mušelínové deky?

Kromě toho, že jste slunečním štítem a měnícím se krytem, ​​můžete jako alternativu použít mušelínové deky.

  • Mušelínová deka jako obal na kojení

Když kojíte na veřejnosti, nechcete, aby vám ostatní koukali na hruď. Mušelínové přikrývky mohou poskytnout vynikající pokrytí, aniž by bylo ohroženo pohodlí vašeho dítěte. Je také dostatečně velký, aby nemačkal tělo vašeho dítěte.

  • Mušelínová deka jako bezpečnostní deka

Děti jsou sentimentální, pokud jde o věci, které jim připadají známé. Mušelínové přikrývky jsou odolné, takže je s největší pravděpodobností stále v dobrém stavu i po věcích používání. Může to být také skvělá připomínka jejich dětství v pozdějších letech.

  • Mušelínová deka jako odřená tkanina

Plivání je pro děti normální věc, zvláště když si po konzumaci příliš velkého množství mléka odgrgne. Mušelínové přikrývky lze použít jako odřeniny, protože nejsou škodlivé pro pokožku. Zároveň je také vysoce absorpční, takže se nebudete muset starat o to, abyste si oblečení neustále obarvili.

<

Nyní, když víte, co je mušelínová deka a proč je tak populární, pravděpodobně byste ji pro své dítě chtěli. Přestaňte nyní váhat, abyste měli vy i vaše dítě lepší čas na pouto.