Jak háčkovat hranici na dece? Nejjednodušší steh

Jak rychle háčkovat okraj na dece, můžete se rychle naučit pomocí našeho průvodce pro lemování lemováním. Je to jeden z nejjednodušších háčkovaných stehů, který můžete udělat, a výsledný povrch je univerzální pro různé typy přikrývek. Nezapomeňte však, že na své dece můžete háčkovat různé hranice, podle toho, co si myslíte, že se k ní nejlépe hodí.

Máte potíže s rozhodnutím, jakou hranici použít? Máme také tipy, jak vybrat nejlepší háčkovaný steh. A pokud to chcete vědět jak přidat okraj k pletené dece , neváhejte a podívejte se také na náš článek.

Jak háčkovat ohraničení na dece pomocí Bobble Stitch

Okraje Bobble Stitch

Háčkování bobbleového stehu je ideální, pokud je stehů kolem deky sudé číslo. Je to však stále užitečné, i když je vaše liché číslo přidáním nebo odečtením jednoho stehu v prvním kole. Pro tento okraj přikrývky budete potřebovat vědět, jak jednoduše háčkovat, zdvojnásobovat háčkování a sklouzávat steh.

 1. Přízi můžete pomocí jediného háčkování připojit kdekoli na dece a do každého stehu na této straně můžete zpracovat jeden háčkování < / span>
 2. Použijte tři samostatné háčkování pro každý rohový steh a pokračujte v praxi kolem přikrývky
 3. Připojte svou práci k prvnímu jednoduchému háčkování pomocí skluzu a poté pracujte na špatné straně deky
 4. Dvojitým háčkováním háčkujeme první steh a druhým háčkem háčkujeme
 5. Opakujte vše kolem deky a navlékněte steh do počátečního řetězce, aby se spojil stehy

Jak zvolit okraj pro vaši háčkovanou deku

Pětikrokový průvodce výše pro bobble okraj háčkování je jedním z nejjednodušších způsobů, jak okrajovat téměř všechny typy a velikosti přikrývek. Vždy však můžete experimentovat s jinými stehy, jako je krabí steh, mechový steh, lemování pom pom, reverzní skořápka, lemování volánku a tulipánový steh, abychom jmenovali několik oblíbených od háčků. Abychom vám pomohli rozhodnout, jaký okraj se k vaší dece hodí nejlépe, zvažte tyto tři faktory:

Dekorativní a funkční

Nejlepší okraj by měl být dekorativní i funkční. Určete, čeho chcete dosáhnout, ať už jde o narovnání okrajů deky, skrytí konců, nebo pokud se z okraje stane páska knoflíkové dírky. Úzká hranice je pro tyto úkoly nejvšestrannější a nezbaví ji samotné deky.

Pokud chcete vylepšit design svých přikrývek, zvolte ohraničení, které doplní hlavní háčkovanou práci. Háčkování může mít jedinečnou texturu nebo tvar, který může vylepšit vzor. A navíc by měla mít správnou barvu přikrývky.

Barvy

Nejbezpečnější barvou pro okraj je cokoli blízko hlavní barvě deky. Pokud je vaše práce barevná, je nejprve vhodné použít jednobarevný rámeček. Naopak, efektní a barevné ohraničení vylepší monochromatickou přikrývku.

Užitečným tipem je, že plné barvy jsou také nejlepší pro zvýraznění stehů. Kromě toho může umístění každé barvy způsobit, že vaše práce bude vypadat matoucí nebo úhledná s určitým tématem. Nebojte se experimentovat, ale vždy myslete na barevné palety.

Měřítko a příze

Nakonec zvažte měřítko ohraničení a použitou přízi. Správná stupnice si snadno zapamatujete, kde použijete správnou šířku okraje doplňující velikost přikrývky, abyste ji nepřekonali. Ale co příze?

Více než barvu nezapomeňte, že existují různé typy a hmotnosti příze. Samotné vlákno ovlivní vzhled hranice. A nezapomeňte, že určité váhy jsou nejlepší pro konkrétní vzory.

Jak háčkujete žebrovanou hranici na dece?

Žebrovaný okraj je dalším oblíbeným místem pro přikrývky. Povrchová úprava je nejen esteticky příjemná, ale také zajistí, že strany deky budou rovnoměrné. Budete potřebovat znát pouze dvojitý háčkovaný steh, dvojitý háčkování na předním sloupku a dvojitý háčkování na zadním sloupku.

 1. Vyrovnejte okraje deky jednoduchým nebo dvojitým háčkováním. S tímto okrajem nemusíte mít konkrétní počet stehů a nezapomeňte své rohové stehy zapracovat na řetízkovém stehu pod kulatým okem
 2. Můžete začít v kterémkoli rohu deky nebo v posledním, do kterého jste pracovali
 3. Pro první, řetízek tři a dvojité háčkování kolem deky. Pro každý roh budete pracovat s dvojitým háčkováním, řetězem a dvojitým háčkováním
 4. Dvojité háčkování, zřetězte jeden do stejného prostoru vašeho řetězce tři a spojte se k prvnímu stehu sklouzávacím stehem
 5. Řetěz tři pro kulaté dva, přední sloupek dvojitého háčkování, zadní sloupek dvojitého háčkování a opakování do rohu v řetězci o jedno místo, kde budete pracovat s dvojitým háčkováním, řetězem a dvojitým háčkováním
 6. Opakujte pracovní dvojité háčkování předního sloupku, dvojité háčkování zadního sloupku v dalším rohu a pokračujte dvojitým háčkováním, řetízkem a dvojité háčkování
 7. Při spojování dvojité háčkování zřetězte jeden v řetězci třemi mezerami sklouzávací steh
 8. Upevněte nebo rozšiřte ohraničení podle preferencí

& nbsp;

Závěr

Okrajový okraj je něco, co nikdy nepřehlédnete. Existuje mnoho způsobů, jak se naučit háčkovat okraj na dece, ale doporučujeme bobble steh, protože je pro začátečníky nejjednodušší. Můžete také vyzkoušet žebrovaný okraj nebo jakýkoli steh, pokud doplní přikrývku z hlediska estetiky a funkčnosti.