Co je to luxusní tvrdá matrace? Nejlepší celkový průvodce

Odpověď na to, co je luxusní tvrdá matrace, se nachází v samotném názvu. Luxusní firma znamená, že tento typ postele si zachovává svou pevnost, ale s dodatečným polstrováním, odtud název luxus. V tomto článku se můžete dozvědět více o tomto typu matrace, abyste se mohli rozhodnout, zda je pro vás ideální.

Je důležité si uvědomit, že každá ideální matrace se bude u každého uživatele lišit. Jeden by mohl upřednostňovat polštářové matrace s polstrováním, ale jiný by mohl mít větší užitek z luxusní pevné postele. Stála by tedy luxusní firma za vaše spánkové návyky a typ těla?

Co je luxusní pevná matrace a je pro vás?

Luxusní pevnou matraci můžete definovat jako něco, co poskytuje rovnováhu mezi pevností a měkkostí. Má měkké čalounění, které poskytuje pohodlí, ale celková matrace je pevná, aby zabránila příliš hlubokému potopení pražce, aby si udržela dobrou polohu. Většina matrací na trhu se nazývá středně tvrdá a plyšovou firmu lze také považovat za luxusní firmy.

Luxusní pevná matrace vs plyšová matrace

I když to může být matoucí, protože některé značky nazývají své luxusní pevné postele plyšovými pevnými postelemi, existují také pravé plyšové matrace. Ve srovnání s luxusní pevnou matrací bude skutečná plyšová matrace díky měkkým vrstvám čalounění výrazně měkčí. Měkkost plyšové postele však nebude ideální pro některé polohy spánku, protože nepodporuje neutrální páteř.

Luxusní pevná matrace vs pevná matrace

Pokud potřebujete matraci, která bude tlačit zpět proti tlaku, je lepší získat správné pevné lůžko. Poskytne pružnější pocit než luxusní pevná matrace, protože není tak plyšová. Těžší jednotlivci a ti, kteří potřebují bederní oporu, by mohli být na tom lépe s pevnou matrací, která jim zabrání příliš hluboko klesnout.

Je luxusní firma vhodná pro vedlejší pražce?

Nyní, když znáte hlavní rozdíly mezi luxusními pevnými postelemi a skutečnými plyšovými a skutečně pevnými matracemi, vás přiměje zajímat se, jaká poloha pro spaní je pro ni ideální. Postranní pražce mohou těžit z měkkého, ale podpůrného pocitu luxusní pevné matrace, zejména ke zmírnění tlaku na těžké oblasti těla.

Luxusní pevná matrace by měla zmírnit namáhání ramen a boků, když ležíte na boku. Nebude je mít příliš hluboko v posteli, ale také to není příliš těžké, abyste ztratili úlevu od tlaku. Mírná měkkost bude v této poloze také sledovat přirozenou křivku vašeho těla, aby si udržela dobrou polohu.

Jaká je nejlepší luxusní tvrdá matrace?

Nejlepší luxusní tvrdá matrace jako taková se bude u každého člověka lišit podle osobních preferencí, typu těla a polohy při spánku. Společnost, která je velmi oblíbená pro luxusní pevné matrace, je však Saatva, která používá matrace innerspring. Jejich postele používají bavlněný polštář, paměťovou pěnu, jednotlivě zabalené cívky, ocelové cívky a pěnový základ, aby vám poskytly představu o celkové struktuře jejich matrace.

Můžete si prohlédnout jakoukoli luxusní pevnou matraci s podobným složením, zvláště pokud jste boční spáč. Cívky nabídnou dostatek odrazu k uvolnění tlaku, zatímco pěnové vrstvy konturují jedinečně vaše tělo, aby vám poskytly oporu. Celkově lze říci, že jakákoli pevná matrace s extra polstrováním udělá dobrou luxusní pevnou matraci, která bude podle toho dělat svou práci.

Jaká pevnost matrace je nejlepší?

Nejlepší pevnost matrace bude záviset na osobě a její poloze ve spánku. Komfort je spíše subjektivní, zvažte tedy celkový typ matrace samotné. Abychom vám poskytli rychlého průvodce, měkká matrace je ideální pro boční pražce do 130 liber, zatímco pevná matrace je lepší pro boční pražce nad 230 liber nebo záda a žaludeční pražce nad 130 liber.

Jak vidíte, vaše poloha spánku a tělesná hmotnost jsou rozhodujícími faktory při výběru nejlepší pevnosti matrace. Poté zvažte, zda bude váš typ těla matrací dobře podepřen, nebo zda určité oblasti nebudou zarovnány se zbytkem těla.

Nakonec nezapomeňte, že pevnost vaší postele není synonymem pro podporu. Někteří lidé stále dostanou ideální podporu při používání měkké matrace. Stává se však, že měkká matrace má sklon k dalšímu potopení těla, a proto špatná podpora pro některé pozice a typy těla.

Je pevná matrace lepší pro záda?

Pevná matrace je dobrá pro záda, protože velmi měkká postel nebude stačit, aby tlačila na tělo, když si lehnete. Velmi tuhá matrace je však škodlivá také pro záda, zejména dolní oblast, protože ztratíte konturu, abyste udrželi tělo v zákrytu. Místo toho je nejlepší tuhost matrace pro pražce a ty, kteří vyžadují oporu zad, středně pevná.

Co když máte bolesti zad? Rozhodněte se pro postel, která používá latexovou pěnu nebo paměťovou pěnu. Jejich tvarovatelnost kolébá tělo, aby se zabránilo tlaku v zádech.

Závěr

Pokud jste boční spáč, měli byste zvážit luxusní pevnou postel. Co je to však luxusní tvrdá matrace a proč je vhodná pro tuto pozici? Tuto matraci si můžete představit jako pevnou postel s polstrovanou horní částí.

Je dostatečně pevná, aby vaše tělo neklesalo a nevyrovnalo páteř, když spíte na boku. Stále se však cítí plyšový pro pohodlí a uvolnění tlaku. Tyto postele se také u některých značek nazývají středně pevné a plyšové.