Kdy je nejlepší čas na pěstování brambor v Itálii

Pokud se snažíte zjistit, kdy je nejlepší čas na pěstování brambor v Itálii, nejlepší čas je v únoru a srpnu. Pokud se snažíte o pozdní jarní sklizeň, budete muset sázet brambory v únoru. Pokud však chcete sklízet úrodu na konci podzimu nebo na začátku zimy, musíte brambory vysadit v srpnu.

Jaký je nejlepší měsíc na pěstování brambor?

Když v únoru zasadíte brambory, získáte plnou výhodu Itally’s rainy season – což znamená, že nebudete muset své rostliny tolik zalévat. Kromě toho, že je potřeba méně zalévání, nebudete muset v únoru pěstovat brambory, abyste své rostliny pečlivě sledovali.

Co mohu nyní zasadit v Itálii?

Pokud vás právě v Itálii svědí rostliny, možná budete chtít začít s letní zeleninou, která zahrnuje pólové fazole, fazole keřové, kedlubny, mrkev, okurku, kukuřici, melouny, listový salát, špenát, cibuli , melouny, mesclun, mangold, tuřín, dýně, petržel, ředkvičky a tykev.

Co mohu v Itálii zasadit v dubnu?

Během dubna zkuste zasít semena fazolí a keřů. Můžete také vyzkoušet řepu, kukuřici, mrkev, hlávkový salát, dýně, špenát, dýně, ředkvičky, cibuli, kedluben, okurky, melouny a mangold.

Jak pěstujete brambory v Cornwallu?

Ačkoli lze k pěstování brambor v Cornwallu použít pravá semena, lze je pěstovat také z kousků hlíz. Kromě toho, že vyžadují trvale chladné, ale nemrznoucí počasí, potřebují také asi 3 až čtyři měsíce, aby se plně rozvinuli. Pokud nevíte, šlechtitelům se podařilo zavést různé odrůdy semen, které mohou pěstitelům poskytnout vynikající výhody, mezi něž patří snadné skladování a ochrana před chorobami, které obvykle může přenášet z jedné generace na druhou.

Zde je několik tipů, které musíte použít při pěstování brambor v Devonshire.

Použijte volnou, kyselou a dobře odvodněnou půdu

Abyste zajistili, že vaše brambory rostou zdravě, musíte se ujistit, že je někdo zasadí do volné, kyselé a dobře odvodněné půdy. Navíc mají tendenci růst nejlépe mezi pH 5,0 a pH 6,8. Pamatujte, že brambory jsou náchylnější k chrastavitosti, když je jejich hodnota pH 6,5 nebo vyšší.

Před výsadbou brambor promíchejte hnojivo

Předtím budete muset přimíchat organické nebo chemické hnojivo, než je rovnoměrně rozptýlíte po povrchu půdy. Dále se ujistěte, že jste zapracovali hnojivo hluboké 8 palců.

Organická hnojiva je třeba před výsadbou brambor přimíchat do půdy asi 2 až 4 týdny. Chcete-li navíc vyluhovat přebytečné soli pod povrchem, budete muset každý týden zavlažovat půdu.

Pokud používáte hnůj, je nejlepší použít místo čerstvého hnoje komerčně kompostovaný produkt, protože ten obsahuje bakterie, které mohou vašim bramborům ublížit. Pokud však používáte organická hnojiva, aplikujte je podle pokynů na štítku.

Nakrájejte celé sadbové brambory na kousky

Ve srovnání s používáním kousků hlíz je lepší zasadit certifikované kousky osiva, protože jsou bez chorob. Pokud se rozhodnete koupit celé sadbové brambory, musíte je nechat nakrájet na asi 1,5 až 2 unce. Před vysazením těchto řezaných kusů je třeba je umístit při pokojové teplotě po dobu asi 1 až 3 dnů, aby se řezané povrchy vysušily.

Poprášené kousky poprašte fungicidem

Jakmile jsou povrchy vysušeny, začne se tvořit kalus odpovědný za snížení hniloby. Můžete se rozhodnout tyto kousky poprášit fungicidem. Za tímto účelem vložíte asi tucet těchto kousků do sáčku a přidáte lžičku zemní síry nebo jakéhokoli fungicidu.

Vysaďte suché a mozolnaté kousky

Do pěti dnů po řezání je budete muset zasadit.

Sázejte brambory příliš blízko u sebe

Pokud jde o výsadbu, musíte se ujistit, že bramborám poskytnete dostatek místa. Jejich umístění příliš blízko u sebe povede ke zhutnění půdy pouze tehdy, když se hlízy již snaží rozšířit.

Nezapomeňte připravit půdu v ​​řadách, které jsou přibližně 2 až 3 stopy a kde můžete kopit půdu, jak rostou vaše drahé brambory. Když už jste u toho, ujistěte se, že své brambory vysazujete na místech, kde se mohou volně namočit v paprscích slunce.

Klíčové výhody pěstování rostlin v polytunnel

Ostřílení zahradníci a zahradníci mohou potvrdit krásné výhody, které mohou polytunnelly nabídnout, včetně schopnosti regulovat teplotu a vlhkost a také vynikající ochrany před extrémními povětrnostními podmínkami, škůdci a zvířaty. Jinými slovy, s polytunnelovým zahradnictvím se nikdy nemůžete pokazit. Pojďme se ponořit a podívat se blíže na výhody polytunnel zahradnictví:

Umožňuje ovládat teplotu a vlhkost

To je jeden z nejlepších důvodů, proč byste si měli založit vlastní polytunnel. Když dokážete regulovat teplotu a vlhkost uvnitř kabiny, můžete pěstovat i ty nejnáročnější rostliny. To také znamená, že budete schopni vytvořit optimální klimatické podmínky, které jsou vhodné pro fáze růstu vašich rostlin.

Zlepšuje celkovou kvalitu vašich rostlin

Rostliny pěstované v polytunnelách nejsou ve srovnání s těmi, které se pěstují venku, vystaveny velkému stresu. Protože jim polytunnelové zahradnictví poskytuje nejvhodnější prostředí pro růst, mohou rostliny vzkvétat

Chrání před nepříznivými povětrnostními podmínkami

Když si založíte vlastní polytunnel, nebudete se muset bát vystavovat své rostliny silnému dešti, krupobití, sněhu a silnému větru. Struktura poskytuje vašim rostlinám potřebnou ochranu před extrémními povětrnostními podmínkami.

Chrání vaše rostliny před škodlivými brouky a zvířaty

Na rozdíl od tradičního venkovního zahradnictví, kde rostliny snadno padají za kořeny chorob, škůdců a plevelů, vám polytunnelové zahradnictví umožňuje tyto problémy vyhnout. Jeden může chránit rostliny, které rostou pod rouškou polytunnel, před škodlivým hmyzem a zvířaty, která mohou jejich růst zastavit nebo nakonec poškodit.

Kdy pěstovat brambory v italských polytunnelch

Pro produkci sklizně, kterou chcete sklízet, je rozhodující vědět, kdy je nejlepší čas na pěstování brambor v Itálii. Posunutí vašich zahradnických zkušeností na další úroveň však může znamenat pěstování brambor v polytunnel. Pokud se chystáte vydat se na polytunnelovou zahradu, podívejte se na špičkové, silné a odolné polytunnely společnosti Krostrade dnes!