Co je bezpečnostní deka? Dobré a špatné

Odpověď na otázku, co je to bezpečnostní deka, je, že jde o předmět, který dětem poskytuje úlevu. Možná je to vaše dítě oblíbené dětská deka na kterou si zvykli. Je to přikrývka, kterou vaše dítě drží blízko, když cítí úzkost nebo je přemoženo.

Nemají však děti přeskakovat používání přikrývek v mladém věku? Promluvíme si o nejlepší době představit bezpečnostní deku a potenciální nevýhody. Tento článek celkově obsahuje vše, co musí rodiče o bezpečnostních přikrývkách vědět.

& nbsp;

Co je bezpečnostní deka: Vše, co potřebujete vědět

Bezpečnostní deka je typ komfortní objekt v podobě deky. Většina dětí se rozhodne najít pohodlí v dece než vycpané zvíře a považují to za podstatnou součást svého dětství. Často s tím spí a přinášejí deku, kamkoli jdou, kvůli klidu, který poskytuje.

Není divu, že vaše dítě pojmenuje svoji oblíbenou přikrývku, a pokud ji budete mít po ruce, zajistíte dobrý spánek. Ale proč si děti cení svých bezpečnostních přikrývek? Stojí za zmínku, že u vašeho dítěte se postupně rozvíjí úzkost z odloučení.

Mít přikrývku v noční rutině jim poskytuje pohodlí, a proto je příloha. Je to skvělý způsob, jak pomoci dětem přizpůsobit se novým rutinám a rozvíjet nezávislost na rodičích. Ale můžete použít jakoukoli přikrývku jako bezpečnostní přikrývku pro vaše dítě?

& nbsp;

Jak najít nejlepší bezpečnostní deku pro vaše dítě

Obecně lze použít jakoukoli přikrývku jako bezpečnostní přikrývku, pokud vezmete v úvahu velikost a materiál. Velikost by neměla být příliš velká, takže je obtížné ji nosit a v případě potřeby umýt. Na druhou stranu by materiál měl na pokožce působit uklidňujícím dojmem a měl by se s ním dýchat.

Dobrá velikost bezpečnostní deky je 10 x 10 palců nebo 12 x 12 palců. Poté přikrývku zkontrolujte, zda je hypoalergenní a neobsahuje žádné části, které by vaše dítě mohlo odstranit. A konečně by měla být dostatečně odolná, aby vydržela každodenní nošení a pravidelné čištění, aby ji vaše dítě mohlo mít déle.

& nbsp;

Kdy byste měli představit bezpečnostní deku?

Pravděpodobně jste obeznámeni s pokyny pro správné zavedení přikrývek pro malé děti. Abyste si osvěžili mysl, měli byste přikrýt deku nebo jakýkoli jiný předmět do oblasti spánku, pouze když je dítě starší než 12 měsíců nebo nejlépe, když je jí 18 měsíců.

Vaše dítě však nemusí čekat tak dlouho, aby získalo bezpečnostní přikrývku. I když nesmíte přikrývku ponechat v prostoru pro spaní, můžete dětskou ochrannou přikrývku představit po třech měsících. Můžete ho mít přes rameno pokaždé, když své dítě nosíte nebo se s ním mazlíte, abyste mu pomohli s pohodlím.

& nbsp;

Jsou bezpečnostní deky špatné?

Bezpečnostní deky mají více výhod než nevýhod, ale měli byste také vědět, proč to může být špatná věc. Chcete, aby deka byla přechodným objektem k nezávislosti, a ne naopak. Nemělo by to pomoci dítěti uklidnit se tím, že v tuto chvíli skryje nebo odmítne své skutečné emoce.

Někteří rodiče také považují za stresující, když se dítě příliš přichytí k přikrývce. Pokud dojde k poškození, výměně nebo ztrátě, může se dítě cítit příliš negativně. Výzkum však ukázal, že pocit bezpečí, který děti z takových předmětů mají, je povzbuzuje k tomu, aby více prozkoumávaly a riskovaly.

& nbsp;

Měli byste si odnést bezpečnostní přikrývku?

Studie zmínili výhody pohodlného předmětu a mohou dětem pomoci cítit se méně stydlivě. Klíčem k získání výhod místo nevýhod je znát správný čas na odstavení dítěte z jeho bezpečnostní deky. Nejprve nezapomeňte zahanbit nebo potrestat své dítě za závislost na dece.

Místo toho naplánujte čas, kdy je chcete odstavit z deky, když nedojde k velkým změnám. Také chcete své dítě odměnit a pochválit, když je ochotno jej vrátit. Neexistuje žádný definitivní čas, kdy musíte sundat bezpečnostní přikrývku, ale musíte to udělat, než se přikrývka stane problémem více než něčím, co motivuje dítě k samostatnosti.

& nbsp;

Je normální, když mají dospělí bezpečnostní přikrývky?

Jste dospělí, přesto máte bezpečnostní přikrývku? Věda < / a> ukázal, že je to zcela normální! Nebuďte zahanbeni, pokud vám pohodlí přichytí přikrývka. Možná má za sebou hlubší smysl nebo příběh, který symbolizuje jednu z vašich oblíbených životních dob.

Je normální být připoután k neživému předmětu jako přikrývka. Pamatujte, že péče o věc a její symbolizace je součástí lidského bytí. Podle vědců se jedná o dotykovou přílohu, kde dotek deky je vlastně rozšířením vás samých.

& nbsp;

Závěr

Přikrývky nejsou jen něco, co nás zahřeje. V tomto článku jste se naučili, co je bezpečnostní deka, a z čeho mohou mít prospěch děti i dospělí. Je to přikrývka, kterou jste spojili s pocity bezpečí a štěstí.

Pamatujte však, jak naučit své dítě také samostatnosti. A pokud jste dospělý, který má ochrannou přikrývku, uklidněte se, že je to úplně normální.