Jak zabránit dešti z rouna: 3 snadné tipy

Praní 2–3krát správnou technikou a jemným čisticím prostředkem zabrání tomu, aby se fleecová deka vylučovala.

& nbsp;

Existují také indikátory, které můžete použít při nákupu nových listů. Tyto metody by vám měly poskytnout představu, zda se při použití snadno přelije.

& nbsp;

Nesnášíte, když dostáváte nebo kupujete krásnou fleecovou přikrývku, ale shodí se to jako zlatý retrívr? Pokud jste odpověděli ano, pokračujte ve čtení a naučte se, jak to minimalizovat.

& nbsp;

Proč se rouna rouna prolévají?

Kvalita flísové textilie do značné míry ovlivňuje, zda se konečný produkt hodně zbaví. Větším faktorem však je < span style = "font-weight: 400"> výrobní proces .

& nbsp;

Tyto dva kritické faktory vylučování jsou kartáčování a stříhání.

& nbsp;

Během kartáčování prochází základní fleecová tkanina válci s kovovými štětinami. Tyto štětiny trochu vytáhnou některá vlákna, aniž by úplně poškodily látku.

& nbsp;

Po tomto procesu jsou v celé struktuře rozmístěny miliony vláken.

& nbsp;

Při stříhání se tyto vztyčené prameny ořezávají průchodem látky stříhacím strojem. Opakované průchody zajišťují snížené vylučování, ale není neobvyklé, že se to děje rychleji, než je doporučeno během hromadné výroby.

& nbsp;

Výsledkem je, že některá vlákna nejsou správně oříznuta a tato dlouhá vlákna se navzájem spojují, což způsobuje řetěz reakce – v konečném důsledku se konečný produkt zbavuje. < / rozpětí>

& nbsp;

Tipy, jak zabránit dešti flísové deky

I když není neobvyklé, že dochází k prolévání, zejména u flísových přikrývek, můžete jej využít několika způsoby.

& nbsp;

Každý z kroků čištění listů je popsán níže, včetně hacků, které zajistí, že žádný prach nezničí váš milovaný nábytek a oblečení.

& nbsp;

<

Jak bylo uvedeno v úvodu, může to vyžadovat několik cyklů promývání, aby se vyloučilo vylučování, zejména u nově zakoupených přikrývek.

& nbsp;

Praní bez ohledu na správné chemikálie a vodní podmínky může situaci ještě zhoršit.

& nbsp;

Nejlepší je konzultovat značku správné péče – ten malý nástavec, kde výrobce uvádí pokyny pro správné praní -, abyste věděli, co a co nedělat při praní konkrétní látky.

& nbsp;

Pokyny pro správné praní fleecových přikrývek obvykle zahrnují použití studené vody a jemného čisticího prostředku. Pokud se nebudete prát v ruce, použijte v pračce „jemné“ nastavení.

& nbsp;

Někteří také doporučují přidání ½ až 1 šálku bílého octa během fáze máchání, jak se říká, že brání vylučování.

& nbsp;

Nepoužívejte aviváže! Tyto chemikálie rozkládají měkké látky jako syntetické rouno, což způsobuje vylučování a ztrátu měkkosti.

& nbsp;

<

nejlepší způsob sušení flísových přikrývek je použití šňůry na prádlo. Zabraňuje vylučování a umožňuje uvolněným vláknům odletět větrem.

& nbsp;

Pokud to není možné, je třeba při používání sušičky přijmout určitá opatření.

& nbsp;

Žmolky přitahují manšestrové a sametové látky, proto je během sušení vyhoďte. Použijte nastavení nízké teploty a ihned po ukončení cyklu přikrývku sundejte.

& nbsp;

Nadměrné teplo roztaví součásti textilie, což způsobí nevratné poškození přikrývky.

& nbsp;

<

Jakmile je list suchý, položte jej naplocho a odstraňte přečnívající vlákna pomocí holicího strojku na svetry. Poté použijte váleček na vlákna nebo pemzu a odstraňte zbytky pramenů, které zde mohou zůstat.

& nbsp;

Pokud není k dispozici váleček na chuchvalce, oviňte si ruku širokou maskovací páskou a vysajte kolem povrchu přikrývky.

& nbsp;

Možná budete muset deku prát jednou týdně nebo do úplného zastavení úniku. Pokud jste příliš líní na to, abyste jej umyli, můžete použít níže uvedené pokyny, které vám pomohou najít fleece, které se s největší pravděpodobností zbaví.

& nbsp;

Co je třeba hledat při nákupu nové deky

Prevence je lepší než léčba, že? To platí i pro flísové přikrývky.

& nbsp;

S těmito technikami praní a sušení se nemusíte příliš starat, pokud jste si koupili kvalitní povlečení, jehož odstranění by trvalo několik let.

& nbsp;

Existují dvě snadné metody, jak zkontrolovat, zda nedochází k prolévání fleecových přikrývek. Jedním z nich je otírání dlaně kruhovým pohybem po povrchu látky po dobu asi deseti sekund a vyvíjení středního až silného tlaku.

& nbsp;

Pokud jsou přítomny kruhové kuličky z látky – zvané prášky – nebo volná vlákna, můžete si být jisti, že se produkt zbaví minimálního použití.

& nbsp;

Druhou technikou je metoda pinch-and-pull. Palcem a ukazováčkem jemně zatáhněte za vlákna.

& nbsp;

Pokud se vlákna snadno trhají, je to známka špatného kartáčování a stříhání a měla by vám dát dojem, že k vypadnutí dojde okamžitě.

& nbsp;

Někteří výrobci chtějí snížit výrobní náklady, obvykle obětují kvalitu konečného produktu. Stříhají jednu stranu přikrývky, zabalí ji a prodávají s vystavenou stříhanou částí.

& nbsp;

Abyste se toho nestali obětí, použijte výše uvedené techniky na obou stranách přikrývky.

& nbsp;

<

Doufáme, že jste se toho hodně dozvěděli o tom, jak zabránit dešti rouna. I když jsou tyto látky měkké a zároveň uklidňující, vyžadují něžnou láskyplnou péči, aby vám mohly vrátit teplo, které hledáte.

& nbsp;

Postupujte podle těchto tipů a budete mít zajištěno prostředí, které nepouští vlákna!