7 kroků, jak vyrobit závěsy pro půlměsíční okna

Windows mohou mít obvykle jakýkoli tvar a velikost. Klenutá nebo půlměsíční okna jsou zajímavá architektonická řešení, která také dodávají každému interiéru trochu koření. Bohužel ne každý ví, jak vyrobit závěsy pro půlměsíční okna.

& nbsp;

Někteří si dokonce myslí, že je to trochu výzva najít úpravu okna která vyhovuje těmto lichým panelům . Stále však můžete udělat záclonu obdélníkového tvaru pro snadnou úpravu okna.

& nbsp;

Naštěstí si můžete koupit pružnou záclonovou tyč nebo nějaké levné zásuvkové knoflíky, abyste mohli instalovat závěsy a dokonale orámovat tato půlměsíční okna. Přizpůsobte si závěs a upravte lemování tak, aby se přizpůsobil křivce okna, a měli byste být připraveni. Zde je několik úprav oken, ze kterých si můžete vybrat

Zakřivené závěsy

To může být trochu náročné a vyžaduje nadměrné měření ve srovnání s ostatními možnostmi. Zakřivená záclona, ​​která se perfektně hodí k vašim půlměsícům, je však vynikající, přizpůsobenou a cenově dostupnou úpravou oken.

Krok 1: Měření

Stejně jako okna běžného tvaru musíte také změřit výšku a šířku závěsu. Můžete se také rozhodnout, zda chcete mít závěsy o délce podlahy nebo ty, které končí těsně pod okrajem okna. Prozatím si připravte své měřicí nástroje.

& nbsp;

Začněte měřením šířky okna, protože je nejjednodušší. Spusťte svinovací metr zleva doprava od okraje okna. Vezměte prosím na vědomí měření, protože jej budeme potřebovat později.

& nbsp;

Snižte výšku horní části oblouku na požadovanou délku závěsu. Ať už chcete tkaninu končící nad nebo na samotné podlaze, je to na vás. Všímejte si výšky od požadované délky závěsu až po nejvyšší bod oblouku.

& nbsp;

Od požadované délky záclony protáhněte měřicí pásku podél vnějšího okraje okenního rámu a skončete na začátku oblouku. Odečtěte hodnotu od dokončené délky závěsu. To je vaše délka oblouku.

& nbsp;

Krok 2: Vypočítejte dimenzi záclony.

Pokud již víte, jak vypočítat rozměry opony, bude to snadný krok. Proces je u podobných záclon relativně podobný. Vynásobte šířku faktorem plnosti 2 nebo 3.

& nbsp;

Krok 3: Vytvořte oblouk.

U horní části závěsu můžete získat zpět měření délky oblouku. Získejte kousek papíru, který pokrývá přesnou velikost oblouku. Pokud větší papír není k dispozici, můžete ho lepit lepicí páskou.

& nbsp;

Udělejte papír o tři palce delší než původní délka oblouku. Dále ji položte přes okno a obrys oblouku vystopujte na papír. Označte celý oblouk od jeho začátku na jedné straně a konče na druhé straně.

& nbsp;

Prořízněte podél sledované čáry a vytvořte oblouk. Nakreslete rovné kolmé čáry od spodního okraje, dokud nedosáhne oblouku. Dejte je o palec od sebe pro celý vzor – jakmile dokončíte kreslení čar, vyřízněte je podél svislých čar.

& nbsp;

Krok 4: Šířka panelů

Chcete-li určit šířku panelů, získejte hodnotu, kterou jste získali v kroku dva, a vydělte ji 2. U okna půlměsíce normální velikosti potřebujete pouze dva panely. Jelikož jste již vypočítali plnost závěsu, stačí vydělit toto číslo dvěma a získat šířku každého panelu.

& nbsp;

Dokončete rozměry látky a nezapomeňte přidat o půl palce extra materiál pro lemy na všech stranách. U kapes na záclonové tyči přidejte délku, která zakryje obvod tyče.

& nbsp;

Krok 5: Označení struktury

Pomocí papírových výřezů je položte přes horní část látky a za kousky pásky nakreslete novou linii oblouku. Pokuste se nakreslit co nejhladší křivku. Nakreslete nad oblouk další půlpalcovou čáru a označte ji jako čáru řezu. To bude sloužit jako příspěvek na šev o šířce 0,5 palce.

& nbsp;

Krok 6: Stříhání a šití

Vystřihněte oblouk látky a podšívkou ji přizpůsobte vzoru. Nezapomeňte přidat další délku pro lemování a korunu závěsu. Sešijte boční a spodní lemy záclony dohromady přeložením a nažehlením okrajů. Spusťte látku pod šicí stroj a zajistěte záhyby. Proveďte kapsu na prut a látku našijte na místě.

& nbsp;

Krok 7: Zavěšení

Jsme v posledním kroku, abychom se naučili, jak vyrobit závěsy pro půlměsíční okna. Protáhněte kapesní závěsy přes prut a zavěste je na držák. Nastavte závěs tak, aby dokonale zapadl do tyče. Měly by existovat pokyny, jak prut zavěsit, v závislosti na výrobci.

& nbsp;

Souhrn

Jedná se o jednoduchý kapesní závěs na prut, který může ta půlměsíční okna perfektně rámovat . Nemusíte však vždy chodit po zakřivených závěsech. Ve skutečnosti můžete také experimentovat se zakřivenými roletami a roletami nebo záclonami, které okoření vzhled.

& nbsp;

Celkově vědět, jak vyrobit závěsy pro půlměsíční okna, je odrazovým můstkem k vyřešení všech druhů úprav oken. To je zásadní pro dotvoření estetiky interiéru vašeho domova. Koneckonců, okna a závěsy mohou opravdu dotvářet určitý design.

& nbsp;