Jak dodávat matraci? 3 snadné kroky!

Trvá jen tři kroky, než pochopíte, jak odeslat matraci. Možná matraci ukládáte do jiného zařízení nebo se stěhujete do jiné oblasti. Bez ohledu na to znalost správného způsobu přepravy této objemné položky pomůže vyhnout se potížím a dalším výdajům.

Tato příručka vám pomůže naplánovat a projít procesem, aby byla zásilka bez stresu. Je však také třeba poznamenat různé úvahy pro každého jednotlivce.

Jak odeslat matraci sami

Krok # 1. Připravte se na odeslání

Přeprava matrace je poměrně jednoduchá, ale nejsložitější částí procesu je příprava. Ne každý ví, jak rozebrat postel a odstranit vše, aby se připravil na přepravu. Začněte s odstraňováním všeho, co kryje matraci nebo na ní.

Zahrnují pokrývku, prostěradla, přikrývky, polštáře a sukni, pokud existují. Zabalte tyto položky zvlášť, aby se během cestování neznečistily nebo nepoškodily. Možná budete muset demontovat rám postele, zvláště když se pohybujete.

Sledujte strukturu rámu a sbírejte malé kousky do jednoho sáčku. Nejlepší by bylo, kdybyste to udělali sami, abyste mohli rám dát dohromady, až dorazíte na nové místo.

Krok # 2. Získejte informace o matraci

Teď, když vám zbývá jen matrace, musíte získat její rozměry pro splnění požadavků přepravní společnosti. Zjistěte velikost matrace pomocí měřicí pásky a zapište si výšku, délku a šířku. Matraci, kterou používáte, můžete také vyhledat na webových stránkách společnosti a získat její informace.

Budete také potřebovat váhu své matrace, ale pokud ji nemůžete najít, měli byste rychle získat představu o velikosti matrace. Batole matrace může být kolem 25 liber, zatímco dvojitá matrace je asi 55 liber. Na druhou stranu plná matrace obvykle váží 70 liber, zatímco královna a král jsou kolem 110 až 125 liber.

Uvědomte si, že se jedná pouze o předpoklady a typ a výška matrace ovlivní hmotnost. Balicí materiály, které používáte, ještě více zvýší váhu vašeho balíčku.

Krok # 3. Naplánujte a počkejte

Po určení toho, co odesíláte, byste měli být připraveni vybrat společnost, abyste dostali nabídku na dopravu. Můžete si vybrat z FedEx, Royal Mail PLC, DHL, Freight Pros, GAC UK a Evergreen Marine UK v Itálii. V závislosti na vybraném poskytovateli dopravy byste měli zjistit, kolik budou vaše náklady.

Využijete informace z druhého kroku, vaše adresy pro bod A do bodu B, vaše kontaktní údaje a data vyzvednutí a doručení. Můžete se také rozhodnout pro pokles v zařízení, abyste ušetřili další poplatek za vyzvednutí. Po potvrzení přepravní společností můžete počkat na další pokyny a připravit matraci k odeslání.

Možná budete muset během přepravy použít bublinkovou fólii nebo matraci zakrýt, aby byla zcela chráněna. Rozhodněte se pro materiály, jako je vodotěsný vinyl, abyste předešli běžným problémům, jako je růst plísní, štěnice nebo alergeny. Zkontrolujte každou část matrace, abyste posílili kritické oblasti, a jste hotovi!

Stojí za to dopravit matraci?

Přeprava vaší matrace se vyplatí, i když vás náklady nějak vyvedou z míry. Matraci můžete přemístit sami, ale co když na to nemáte vozidlo nebo čas? Musíte si uvědomit, že platíte za pohodlí a bezpečnost vaší matrace.

Vzhledem k jeho velikosti může být těžké jej přepravit bez rizika poškození matrace. Některé společnosti dokonce nabízejí sestavení balíčku za vás, takže krok číslo 1 je možná zbytečný. A pokud je od vašeho aktuálního místa k novému značná vzdálenost, není pochyb o tom, že přeprava matrace je rozumná volba.

Jak mohu odeslat postel do jiného kraje?

Poskytovatel přepravy nebo profesionální přepravce

Nejrychlejším způsobem, jak poslat postel do jiného kraje, je kontaktovat poskytovatele dopravy. Pokud však máte nějaký rozpočet, rozhodněte se pro profesionální stěhovací společnost. Ve srovnání s přepravními společnostmi se profesionální stěhovači obvykle postarají o vše od zabalení až po vyložení.

Stěhování kamionu

Co když je váš rozpočet omezený? Přeprava matrací z jednoho kraje do druhého je stále možná a můžete si pronajmout jedoucí nákladní vůz. První krok můžete provést dříve a poté jej opatrně naložit do vozidla.

Přeprava kontejneru

Poslední možností, která stojí za zmínku pro ty, kteří stěhují postel do jiného kraje, je kontejnerová zásilka. Zabalíte postel do přenosné krabice společnosti a oni ji vyzvednou za vás.

Závěr

Možná se stěhujete do nového okresu a zdůrazňujete, jak si můžete vzít postel s sebou. Vždy je užitečné vědět, jak dopravit matraci a která možnost vám ušetří potíže v čase, pohodlí a nákladech. Pro začátečníky můžete kontaktovat poskytovatele dopravy a provést přípravu sami.

Dekonstruujte postel a zvažte, zda chcete, aby vám společnost získala matraci u vás doma, nebo ji necháte v jejím zařízení. Další možností je přeprava kontejnerů nebo pronájem jedoucího kamionu, pokud se chcete vydat cestou kutilství. Pokud však chcete méně zapojený přístup, přidělte nějaký rozpočet a najměte si profesionální stěhovače.