Jak odstranit vlákna z deky? 3 nejlepší hacky k vyzkoušení

Naučíme vás, jak odstranit vlákna z deky pomocí nejlepších tří technik. Budete také vědět, proč má vaše deka tolik chuchvalců a jaké postupy můžete udělat, abyste se tomu vyhnuli. Ale abychom vám poskytli rychlý spoiler, pravděpodobně je viníkem praní více přikrývek z různých materiálů.

Víte například jak správně prát šerpskou deku správně? Pokud víte, o jaký druh materiálu se jedná, měli byste snadno pochopit nejlepší postupy péče o něj.

& nbsp;

Jak odstranit žmolky z deky: Tři nejlepší metody k vyzkoušení

  1. Hřeben rozčesejte, abyste nashromáždili kuličky, nebo jemně pomocí holicího strojku odstraňte chuchvalce na povrchu
  2. Pokud zbývají zbytky vlákna, můžete je vyzvednout pomocí lepidel, jako jsou pásky a váleček na vlákna < / li>
  3. Udržujte poblíž vysavač, abyste mohli snadno vyčistit uvolněný chuchvalce na podlaze
  4. Můžete také začít s lepidly, následovat hřebenové nebo holicí metody

Metoda č. 1. Používejte lepidla

Použití maskovací pásky k odstranění vláken z deky je samozřejmé. Lepivou stranu umístíte na povrch, abyste zachytili vlákna. Je obzvláště efektivní pro prachové kuličky a větší kusy.

Co se týká váleček na vlákna , metoda je stejná, protože se jedná o roli lepidla. Každou vrstvu můžete odstranit, jakmile aktuální již nezachytává vlákna. Tento odstraňovač je účinný i na nitě a vlasy na dece.

Metoda č. 2. Hřeben přikryjte

Druhá a třetí metoda odstraňování vláken jsou skutečné hacky. U metody číslo dva použijte hřeben s jemným ozubením k odstranění kuliček. Je to obzvláště výhodné, pokud chcete na fleecové dece odstranit vlákna.

Položte deku na rovný povrch a celou délku začešte, počínaje od jednoho rohu. Každým tahem byste měli rychle najít žmolky na hřebenu. Tato metoda může trvat déle, ale je efektivnější než použití lepidel.

Metoda č. 3. Oholte deku

Poslední hack je pomocí holicího strojku nebo holicího strojku na tkaniny a je to vynikající způsob, jak odstranit vlákna z přikrývek z mikro rouna. Můžete dokonce použít ostrý nůž k odstranění vláken na dece. Podobně jako u metody číslo dva položte přikrývku na rovný povrch.

Při práci s povrchem však buďte opatrní, abyste materiál nepřerezávali příliš velkým tlakem. Užitečným tipem je práce v sekcích přes přikrývku. Tímto způsobem můžete lépe zaměřit pilulky.

& nbsp;

Proč má moje deka tolik žmolků?

Důvod, proč má vaše deka tolik vláken, je to, že jste ji pravděpodobně prali jinými materiály. Nejlepší by bylo, kdybyste nikdy nevyprázdňovače chuchvalců neumývali přitahovači chuchvalců , abyste zabránili nadměrnému chuchvalcům. Bavlna je příkladem odstraňovače vláken, zatímco syntetické materiály, pletené předměty a prádlo přitahují vlákna.

Přikrývka je také náchylná k odstraňování vláken, pokud používáte aviváže a sušicí plachty . A když už mluvíme o sušičce, musíte na prádelní šňůře sušit pouze některé přikrývky, jako je mikrofleece. Pokud můžete použít sušičku jako přikrývku, nezapomeňte dovnitř přidat nějaké tenisové míčky, které vám pomohou uvolnit uvolněné vlákna.

Co je to chuchvalce?

Abyste pochopili, jak jej odstranit, musíte nejdříve vědět, co je chuchvalce. Jsou to v podstatě volná vlákna, která se mohou vyvinout po praní nebo sušení vaší látky. Pokud je vaše deka náchylná k tvorbě nadměrného chuchvalce, můžete ji také omyt a přidat do proplachovací vody ocet.

Někteří lidé dokonce doporučují přidat látku na zachycování vláken, například mikrovlákno , sametové nebo manšestrové oblečení, které nepoužíváte v sušičce. Tyto látky za vás zachytí chuchvalce, takže nemusíte řešit chuchvalce, které se lepí na sušičce. Nezapomeňte však, že tato technika je životaschopná, pouze pokud vám nevadí, že starý oděv sbírá vlákna.

Co je to pilling?

Na rozdíl od sypkých vláken se vlákna, která se shlukovala a proměnila v kuličky, nazývají žmolkování. Pomocí holicího strojku a jemným přejížděním po povrchu tkaniny by mělo být toto fuzzy nahromadění snadno odstraněno. Ale co způsobuje žmolkování?

Přikrývka je náchylnější ke žmolkování, pokud jste ji neumyli nebo nevysušili podle doporučených pokynů pro péči. Některé látky nižší kvality jsou také náchylnější k žmolkování. Můžete však očekávat, že fuzzy materiály, jako je flanel, rouno a vlna, budou mít tendenci rychle se hromadit.

Jak získáte přikrývku Fuzz z listů?

Všimli jste si na prostěradlech chmýří? Viníkem může být chuchvalce na vaší přikrývce, která se připevňuje k listu. Může se to stát během používání nebo dokonce i když perete a sušíte ložní prádlo.

  1. Než perete prádlo, vždy zkontrolujte a vyčistěte filtr pračky
  2. Pomocí lepidla nasbírejte chmýří na povrchu listu a poté je omyjte
  3. Použijte jemný cyklus se studenou vodou a do jemného pracího prostředku přidejte ocet
  4. Zkontrolujte a vyčistěte lapač prachových vláken a odpovídajícím způsobem vysušte list

Závěr

Všimli jste si na přikrývce volných vláken? Tento článek vás naučí, jak odstranit vlákna z deky pomocí tří metod a budete postupovat ve čtyřech krocích. Vždy je však lepší pochopit, co způsobuje chuchvalce.

Vždy oddělte různé materiály přikrývky a postupujte podle pokynů pro péči o značku. Pokud si však všimnete chuchvalců a kuliček, můžete je vždy sbírat pomocí lepidel, hřebenů nebo dokonce oholit povrch.